Polskie Radio
Section05
Paweł Kukiz

UE obawia się polskiego referendum ws. migracji? Kukiz: jest jakiś nagle niebywały pośpiech w obradach

- Ingerencja Unii we wszelkie sfery jest po prostu za duża - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Paweł Kukiz, lider opolskiej listy PiS. W Parlamencie Europejskim Europejska Partia Ludowa - należą do niej PO i PSL - forsuje pakt migracyjny, który narzuca państwom UE przyjmowanie nielegalnych imigrantów lub płacenie kar za odmowę. Dodał, że pośpiech Unii Europejskiej w sprawie może być podyktowany referendum w Polsce. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia polityka Krzysztof Świątek

Paweł Kukiz: zrobię wszystko, żeby Zjednoczona Prawica wygrała wybory

- Kadencja prezydenta Andrzeja Dudy będzie trwała jeszcze ok. półtora roku. W tym czasie trzeba przegłosować jak najwięcej ustaw, które zmienią podstawy ustrojowe. Chodzi o projekty, które wprowadzą Polskę na drogę państwa w pełni demokratycznego, w miejsce państwa o demokracji partyjnej - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Kukiz, lider ugrupowania Kukiz'15 - Demokracja Bezpośrednia. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Polskie Radio 24 wybory w Polsce referendum

Kukiz: pierwszy polski polityk, któremu można wierzyć, to Jarosław Kaczyński

Podczas konferencji programowej Prawa i Sprawiedliwości Paweł Kukiz, wyjaśniał dlaczego zdecydował się na start w wyborach z list tego ugrupowania. Wskazał, że zamierza dalej walczyć o swoje główne postulaty czyli m.in. zmianę ordynacji wyborczej i zniesienie immunitetów parlamentarzystom. - Pierwszy polityk polski, który wywiązał się absolutnie ze wszystkich swoich zobowiązań i któremu można wierzyć, to jest Jarosław Kaczyński - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość

Kukiz złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Chodzi o słowa posła KO

Paweł Kukiz, lider Kukiz'15 zapowiedział złożenie pozwu w trybie wyborczym przeciwko posłowi Koalicji Obywatelskiej Witoldowi Zembaczyńskiemu. Parlamentarzysta KO oskarżył Kukiza o to, iż fundacja "Potrafisz Polsko", w której radzie zasiada, to podmiot "widmo". Polityk na swoich mediach społecznościowych przedstawił złożone pismo.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Witold Zembaczyński wybory wybory 2023

Kukiz zapowiada pozew w trybie wyborczym. Chodzi o słowa Zembaczyńskiego

Poseł Koalicji Obywatelskiej Witold Zembaczyński oskarżył Pawła Kukiza o to, iż fundacja "Potrafisz Polsko", w której radzie zasiada Kukiz, to podmiot "widmo". Muzyk odpowiedział, że zamierza pozwać Zembaczyńskiego w trybie wyborczym i złożył w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Witold Zembaczyński Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska

"Zebrał 750 tysięcy podpisów, a następnie je zmielono". Kukiz przypomina o referendum Tuska

- Absolutnie mnie nie zaskakuje postawa Donalda Tuska w sprawie referendum. Proszę sobie przypomnieć, że w 2005 roku lider PO pod swoją własną propozycją referendum 4xTAK zebrał 750 tys. podpisów obywatelskich, przyniósł je do Sejmu, a następnie je zmielono - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia lider Kukiz'15 Paweł Kukiz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Grzegorz Jankowski referendum polityka Donald Tusk Beata Michniewicz

"Ma obsesję na punkcie »unieważniania referendów«". Kukiz przypomina akcję Tuska sprzed lat

Donald Tusk po posiedzeniu środowej Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej "uroczyście unieważnił referendum". - Ono jest nieważne w najgłębszym i najszerszym tego słowa znaczeniu - dodał. Jak przypomniał Paweł Kukiz, nie pierwszy raz mamy do czynienia z takim działaniem przewodniczącego PO. Lider Kukiz’15 przypomniał o wydarzeniach z 2005 roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Kukiz'15 Donald Tusk Platforma Obywatelska referendum społeczeństwo

Lekcje o demokracji bezpośredniej w polskich szkołach. Kukiz dziękuje ministrowi Czarnkowi

Paweł Kukiz podziękował ministrowi Przemysławowi Czarnkowi, który zadeklarował, że w polskich szkołach pojawią się lekcje poświęcone demokracji bezpośredniej. - Ja sam bym tego w życiu nie osiągnął, ale dzięki dotrzymywaniu umowy przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego uzyskałem możliwość tego, na czym mi zależy - powiedział lider Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka edukacja Przemysław Czarnek

Referendum ogólnokrajowe. Kukiz: pytania referendalne można zamknąć w jednym - o podmiotowość Polski w UE

Paweł Kukiz z koła poselskiego Kukiz'15 - Demokracja Bezpośrednia powiedział w programie "iPolitycznie" portalu "i.pl", że wszystkie cztery pytania referendalne są kluczowe dla wyrażenia opinii narodu w sprawie długofalowej polityki Polski. W trwającym posiedzeniu sejmu w czwartek trwają prace nad przyjęciem rządowego wniosku o przeprowadzenie referendum ogólnokrajowego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA UE referendum polityka Kukiz'15 koalicja obywatelska PSL-Koalicja Polska Polska 2050 Konfederacja