X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Paweł Kukiz

"Kukiz’15 jest zarówno szansą, jak i zagrożeniem dla PiS"

Piotr Liroy-Marzec został wykluczony z Klubu Poselskiego Kukiz '15. Powodem jest  podejrzenie, dotyczące jego kontaktów z osobami, które mogą być zamieszane w aferę reprywatyzacyjną. Poseł Marzec wskazuje, że nie do końca rozumie argumenty zawarte w oświadczeniu. Zapowiedział, że będzie teraz posłem niezrzeszonym, a do Kukiz’15 wracać nie zamierza. Sytuację w Polskim Radiu 24 komentował prof. Kazimierz Kik z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Zobacz więcej na temat:  Kukiz'15 Liroy Paweł Kukiz Kazimierz Kik PiS

"Winę za śmierć w komisariacie ponosi cała elita polityczna"

– Problem z policją nie jest personalny, ale strukturalny. Ze względu na konstrukcję instytucji dochodzi do takich sytuacji – mówił w audycji Jeden na Jednego Paweł Kukiz, lider Kukiz ’15. Gość odniósł się do śledztwa w sprawie śmierci Igora Stachowiaka. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów w maju ubiegłego roku na rynku we Wrocławiu. W komisariacie został kilkakrotnie rażony paralizatorem, wkrótce zmarł.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jerzy Jachowicz Paweł Kukiz policja bezpieczeństwo konstytucja Wrocław PiS Platforma Obywatelska

Andrzej Duda: referendum ws. uchodźców przy okazji wyborów

Prezydent rozpoczyna konsultacje w sprawie planowanego na 11 listopada przyszłego roku referendum konstytucyjnego. Andrzej Duda w czwartek spotka się z marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim i marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim, a w poniedziałek z Pawłem Kukizem i przedstawicielami jego ugrupowania. 
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda referendum konstytucja Marek Kuchciński Stanisław Karczewski Paweł Kukiz uchodźcy

41 proc. Polaków ponownie wybrałoby Andrzeja Dudę

W najnowszym sondażu, przeprowadzonym przez Kantar Public dla Polskiego Radia 24 zapytano respondentów, na kogo zagłosowaliby w wyborach prezydenckich. 41 proc. badanych wybrało Andrzeja Dudę, natomiast 28 proc. Donalda Tuska. Na trzecim miejscu uplasował się Paweł Kukiz. Wyniki komentował w audycji Punkt Widzenia Mirosław Oczkoś ze Szkoły Głównej Handlowej.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda wybory w Polsce Paweł Kukiz Grzegorz Schetyna sondaż sondaże Donald Tusk

Poseł Kukiz'15: gabinety polityczne to fabryka Misiewiczów

Paweł Kukiz ujawnił list, skierowany do niego 29 grudnia 2016 roku, przez ministra obrony narodowej. Antoni Macierewicz oskarżył w nim adresata o to, że wpisuje się w kampanię nienawiści przeciwko Bartłomiejowi Misiewiczowi. – Nadszedł czas, by pokazać w jak dziwny sposób podchodzi do swojego podwładnego minister Macierewicz – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Piotr Apel z Kukiz’15.
Zobacz więcej na temat:  Kukiz'15 Piotr Apel Antoni Macierewicz Bartłomiej Misiewicz Paweł Kukiz Ministerstwo Obrony Narodowej

"Czas pokaże, czy prezes Kaczyński miał rację"

- Wybór Donalda Tuska to klęska polskiej dyplomacji; nie mogę zgodzić się z prognozami prezesa PiS, że postawa Polski na brukselskim szczycie wzmocni jej pozycję – mówił Paweł Kukiz. Lider ugrupowania Kukiz'15 zapowiedział też w radiowej Trójce, że nie poprze, ani nie odrzuci wniosku PO o wotum nieufności dla rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Lisicki Paweł Kukiz Donald Tusk Jarosław Kaczyński dyplomacja Trójka