X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Paweł Kukiz

Poseł Kukiz'15: gabinety polityczne to fabryka Misiewiczów

Paweł Kukiz ujawnił list, skierowany do niego 29 grudnia 2016 roku, przez ministra obrony narodowej. Antoni Macierewicz oskarżył w nim adresata o to, że wpisuje się w kampanię nienawiści przeciwko Bartłomiejowi Misiewiczowi. – Nadszedł czas, by pokazać w jak dziwny sposób podchodzi do swojego podwładnego minister Macierewicz – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Piotr Apel z Kukiz’15.
Zobacz więcej na temat:  Kukiz'15 Piotr Apel Antoni Macierewicz Bartłomiej Misiewicz Paweł Kukiz Ministerstwo Obrony Narodowej

41 proc. Polaków ponownie wybrałoby Andrzeja Dudę

W najnowszym sondażu, przeprowadzonym przez Kantar Public dla Polskiego Radia 24 zapytano respondentów, na kogo zagłosowaliby w wyborach prezydenckich. 41 proc. badanych wybrało Andrzeja Dudę, natomiast 28 proc. Donalda Tuska. Na trzecim miejscu uplasował się Paweł Kukiz. Wyniki komentował w audycji Punkt Widzenia Mirosław Oczkoś ze Szkoły Głównej Handlowej.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda wybory w Polsce Paweł Kukiz Grzegorz Schetyna sondaż sondaże Donald Tusk

"Czas pokaże, czy prezes Kaczyński miał rację"

- Wybór Donalda Tuska to klęska polskiej dyplomacji; nie mogę zgodzić się z prognozami prezesa PiS, że postawa Polski na brukselskim szczycie wzmocni jej pozycję – mówił Paweł Kukiz. Lider ugrupowania Kukiz'15 zapowiedział też w radiowej Trójce, że nie poprze, ani nie odrzuci wniosku PO o wotum nieufności dla rządu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Lisicki Paweł Kukiz Donald Tusk Jarosław Kaczyński dyplomacja Trójka

Kukiz: wśród Wyklętych były jednostki bandyckie

– Moja wiara nie pozwala na tolerowanie takich sytuacji, gdzie obok portretu świętej dziewczynki, jaką była "Inka", niesie się portret człowieka, który spalił żywcem 16 osób, w tym kobiety i dzieci. Jest to przecież potwierdzone wyrokiem IPN z 2005 roku – mówił o Romualdzie Rajsie ps. "Bury" w audycji Dwoje na Jednego Paweł Kukiz, lider Kukiz'15.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Paweł Kukiz Kukiz'15 Żołnierze Wyklęci wypadek Oświęcim PSL Władysław Kosiniak-Kamysz

„Posłowie PO i Nowoczesnej lansowali się kosztem Polski”

- Mam nadzieję, że powoli wracamy do normalności. To co mieliśmy ostatnio, to był cyrk w wykonaniu opozycji totalnej, który był zafundowany Polakom za ich pieniądze. Myślę, że Polacy nie zasłużyli na taki cyrk – mówił w audycji Rozmowa PR 24 poseł Adam Andruszkiewicz, Kukiz’15.
Zobacz więcej na temat:  Sejm sejm pr24 protest Kukiz'15 Platforma Obywatelska Nowoczesna Ryszard Petru Adrian Klarenbach Grzegorz Schetyna Paweł Kukiz

„Zwycięzcą Kaczyński”, Petru największym przegranym"

– Zwycięzcą sporu jest Jarosław Kaczyński, który potraktował opozycję jak rozwydrzone bachory, bawiące się w piaskownicy. Przełożył je przez kolano i sprał – mówił w audycji Punkt Widzenia Aleksander Majewski z portalu wPolityce.pl. W czwartek Platforma Obywatelska ogłosiła zawieszenie swojego protestu w Sejmie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka sejm pr24 Sejm protest KOD Trybunał Konstytucyjny Prokuratura Generalna Grzegorz Schetyna SLD Platforma Obywatelska PSL Władysław Kosiniak-Kamysz Paweł Kukiz Nowoczesna Ryszard Petru

Podzielona opozycja. "Schetyna musi walczyć z Petru"

Platforma Obywatelska zawiesiła protest na sali obrad plenarnych Sejmu. Marszałek Marek Kuchciński ogłosił przerwę w obradach Izby do 25 stycznia. To najważniejsze polityczne decyzje, kończące trwający od 16 grudnia kryzys parlamentarny. O sytuacji na polskiej scenie politycznej po zakończonym sporze mówili w Debacie Poranka Edyta Hołdyńska (Do Rzeczy) i Sebastian Gajewski (Centrum im. Ignacego Daszyńskiego).
Zobacz więcej na temat:  Platforma Obywatelska Nowoczesna Prawo i Sprawiedliwość Polskie Stronnictwo Ludowe Sejm Polskie Radio 24 sejm pr24 Władysław Kosiniak-Kamysz PiS Paweł Kukiz Łukasz Sobolewski Marek Kuchciński Ryszard Petru