Polskie Radio
Section05
Bartłomiej Wróblewski

Migranci na granicy. Bartłomiej Wróblewski: nie można ulec Łukaszence

- "Wielką falą migracji" skończyłoby się ulegnięcie Alaksandrowi Łukaszence w obecnej sytuacji - tak stwierdził w Polskim Radiu 24 poseł PiS Bartłomiej Wróblewski. Jego zdaniem, zdaje sobie sprawę z tego cała Europa. Gośćmi audycji byli także Marek Sawicki z PSL-u, Krzysztof Bosak z Konfederacji i Jan Kanthak z Solidarnej Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg POLSKA polityka granica kryzys na granicy dyplomacja Bartłomiej Wróblewski Krzysztof Bosak Marek Sawicki Jan Kanthak

Sałek: istnieje realne zagrożenie bezpieczeństwa kraju na obszarze przygranicznym

– Pan prezydent nie dokonuje skoku na demokrację. Zdecydował się podpisać rozporządzenie dlatego, że istnieje realne zagrożenie bezpieczeństwa kraju, także obywateli Polski, na obszarze przygranicznym – mówił w Programie 3 Polskiego Radia o wprowadzonym stanie wyjątkowym Paweł Sałek (Kancelaria Prezydenta). Gośćmi audycji byli także Katarzyna Lubnauer (KO), Krzysztof Gawkowski (Lewica) oraz Bartłomiej Wróblewski (PiS). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA stan nadzwyczajny służby i bezpieczeństwo kryzys migracyjny imigranci w Europie ćwiczenia wojskowe migracja Trójka Beata Michniewicz Katarzyna Lubnauer Paweł Sałek Krzysztof Gawkowski Bartłomiej Wróblewski

Porozumienie poza Zjednoczoną Prawicą. Wróblewski: zachowujemy większość w Sejmie

- Sytuacja napięcia, która utrzymywała się od wielu miesięcy, gdy dyskusje zamiast wewnątrz koalicji toczyliśmy poprzez media, była trudna do utrzymania - mówił w Polskim Radiu 24 Bartłomiej Wróblewski z PiS, pytany o odejście Jarosława Gowina ze Zjednoczonej Prawicy. - Jak widać, po odejściu tego środowiska, jesteśmy w stanie przyjmować ustawy, zachowujemy większość parlamentarną - dodał. Gośćmi Małgorzaty Raczyńskiej-Weinsberg byli także Paweł Kowal (KO), Marek Rutka (Lewica) i Jarosław Sachajko (Kukiz'15). 
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA zjednoczona prawica opozycja Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Jarosław Sachajko Paweł Kowal Bartłomiej Wróblewski

Bartłomiej Wróblewski: prace nad ustawą antykorupcyjną zbliżają się do końca

Szef sejmowej podkomisji stałej do spraw nowelizacji prawa karnego Bartłomiej Wróblewski z Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że w najbliższy wtorek zakończy ona prace nad ustawą antykorupcyjną. Jest to projekt nowelizacji Kodeksu karnego, który zakłada zaostrzenie kar w stosunku do osób skazanych za korupcję.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bartłomiej Wróblewski korupcja polityka Sejm Prawo i Sprawiedliwość Kukiz'15

"To gwarantuje stabilną większość parlamentarną". Wróblewski o powrocie Janowskiej

- Ubolewam, że doszło do takiej w sytuacji, w której posłowie opuścili nasz klub. Mam nadzieję, że w przyszłości takie sytuacje nie będą się powtarzały i będziemy rozwiązywać wszelkie różnice zdań - powiedział w Polskim Radiu 24 Bartłomiej Wróblewski (PiS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA zjednoczona prawica Prawo i Sprawiedliwość polityka Bartłomiej Wróblewski Antoni Trzmiel Polskie Radio 24

TYLKO U NAS Porozumienie Jarosława Gowina chce wystawić swojego kandydata na RPO. Prezes PiS: to też nasz kandydat

- Wiem, o kogo chodzi. To zresztą jest też i nasz kandydat - tak wicepremier Jarosław Kaczyński skomentował na antenie Polskiego Radia 24 zapowiedź Jarosława Gowina wysunięcia przez Porozumienie kandydata na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość RPO Rzecznik Praw Obywatelskich Bartłomiej Wróblewski

Co dalej z wyborem RPO? Biskupski: dla Lidii Staroń łatwiej byłoby znaleźć poparcie

- Mam nadzieję, że uda się znaleźć i wypracować kandydaturę akceptowalną dla obu stron sporu politycznego - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Hubert Biskupski z "Super Expressu". Gościem "Debaty dnia" był także Robert Knap z portalu tvp.info.   
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA pandemia polityka lewica opozycja zjednoczona prawica Senat Bartłomiej Wróblewski RPO Magdalena Złotnicka Rzecznik Praw Obywatelskich

Senator PO: Lidia Staroń to słaby kandydat na RPO

- Trzeba wybrać osobę, która nie jest czynnym politykiem - powiedział w Polskim Radiu 24 senator Koalicji Obywatelskiej Kazimierz Kleina.  W czwartek kandydatura posła Bartłomieja Wróblewskiego na RPO nie zyskała większości w Senacie. Za było 48 senatorów, przeciw 49. Wstrzymały się dwie osoby: Jan Filip Libicki i Lidia Staroń. Głosu nie oddał senator KO Robert Dowhan.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA RPO Rzecznik Praw Obywatelskich Senat Bartłomiej Wróblewski

Bartłomiej Wróblewski bez poparcia Senatu na stanowisko RPO. Fogiel: ważniejsza jest wojna polityczna

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel powiedział, że decyzja w sprawie kandydata partii na Rzecznika Praw Obywatelskich zostanie podjęta po zarządzeniu procedury przez marszałka Sejmu. W czwartek Senat nie wyraził zgody na powołanie na RPO wybranego przez Sejm Bartłomieja Wróblewskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rzecznik Praw Obywatelskich RPO Bartłomiej Wróblewski Radosław Fogiel Senat polityka

Stanisław Karczewski o głosowaniu Senatu nad RPO: politycy PO wywierali olbrzymią presję na senatorów

- Była wywierana olbrzymia presja polityków PO na wszystkich senatorów. Była żelazna dyscyplina i wzajemne sprawdzanie. To, co robi totalna opozycja, wpisuje się w jej totalność i chęć sytuacji kryzysowych - powiedział o głosowaniu nad kandydaturą Bartłomieja Wróblewskiego na Rzecznika Praw Obywatelskich Stanisław Karczewski, senator PiS.
Zobacz więcej na temat:  Rzecznik Praw Obywatelskich Senat Bartłomiej Wróblewski Stanisław Karczewski POLSKA polityka Polskie Radio 24

NASZ WYWIAD Bartłomiej Wróblewski o głosowaniu ws. RPO: mam nadzieję, że senatorowie wykażą się odpowiedzialnością

- Mam nadzieję, że senatorowie wykażą się odpowiedzialnością i zakończą ten prawie roczny klincz partyjny - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Bartłomiej Wróblewski, który w ubiegłym miesiącu został przez Sejm wybrany na Rzecznika Praw Obywatelskich. Zgodnie z Konstytucją zgodę na objęcie przez niego urzędu musi wyrazić jeszcze Senat. Izba ma podjąć decyzję w czwartek. 
Zobacz więcej na temat:  Bartłomiej Wróblewski Rzecznik Praw Obywatelskich Senat polityka POLSKA