X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Bartłomiej Wróblewski

Dr B. Wróblewski: Unia Europejska jest podzielona

- W ostatnich miesiącach wyraźnie widać było, że Unia Europejska jest podzielona. Początkowo wydawało się, że Ursula von der Leyen bardzo szybko uzyska znaczące poparcie. Już pierwsze głosowanie w Parlamencie Europejskim pokazało, że to tylko niewielka większość - mówił w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Komisja Europejska Bartłomiej Wróblewski Antoni Opaliński Polskie Radio 24 Unia Europejska polityka

B. Wróblewski (PiS) : Marek Kuchciński zachował się honorowo

– Prawo nie zostało złamane, ale istnieje jednak oczekiwanie opinii publicznej, żeby takie sytuacje ograniczyć - powiedział w Polskim Radiu 24 Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS. Gość PR24 mówił o potrzebnie stosowania równych standardów w kontekście dymisji marszałka Sejmu Marka Kuchcinskiego w związku z podróżami rządowym samolotem najważniejszych osób w państwie. 
Zobacz więcej na temat:  PiS polityka krs sądownictwo Bartłomiej Wróblewski Marszałek Sejmu Marek Kuchciński

B. Wróblewski: orzeczenie TSUE nie wpłynie na reformę

– Oczekiwaliśmy takiego orzeczenia i dostosujemy się do niego. Nie zmienia to wiele, jeżeli chodzi o reformę wymiaru sprawiedliwości, która jest i będzie kontynuowana – tak skomentował niekorzystny dla Polski wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE ws. sądownictwa najwyższego poseł PiS, Bartłomiej Wróblewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trybunał Sprawiedliwości UE sądownictwo Unia Europejska Bartłomiej Wróblewski Adam Szłapka Prawo i Sprawiedliwość Nowoczesna

Zaostrzenie kar za czyny pedofilskie. Komentarze polityków

– Istotną sprawą, jeśli chodzi o przestępstwa pedofilskie, jest nieuchronność kary. Musi być mechanizm wdrażania postępowania. Tymczasem wiele postępowań w tej sprawie się nie toczyło – mówiła w "Pulsie Trójki" Barbara Dolniak, wicemarszałek Sejmu. Do sprawy odniósł się również Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka polityka legislacja Barbara Dolniak Bartłomiej Wróblewski pedofilia

Co przyniesie czterodniowe posiedzenie KRS?

– Przyspieszenie przesłuchań pozwoli na szybszy powrót Sądu Najwyższego do normalnej pracy – powiedział na antenie Trójki poseł PiS Bartłomiej Wróblewski. Arkadiusz Myrcha z PO stwierdził z kolei, że jest to celowe działanie, by zdążyć przed Trybunałem Sprawiedliwości UE.
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Krzemiński Trójka Arkadiusz Myrcha krs Bartłomiej Wróblewski Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość sądownictwo Sąd Najwyższy Krajowa Rada Sądownictwa POLSKA

Wystąpienie premiera w UE. "Przyćmiły je sprawy bieżące"

Premier Mateusz Morawiecki mówił w Parlamencie Europejskim o przyszłości UE, ale gorąca dyskusja, która nastąpiła po przemówieniu, dotyczyła raczej praworządności w Polsce. Wizytę premiera w PE komentowali w Trójce Bartłomiej Wróblewski (PiS) oraz Jacek Protasiewicz (klub PSL – Unia Europejskich Demokratów).
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz Jacek Protasiewicz Bartłomiej Wróblewski POLSKA Unia Europejska Mateusz Morawiecki Trójka

Pierwsze czytanie ustaw reformujących sądownictwo

- Nie ma w tym sposobie procedowania nic nadzwyczajnego. Dziś rozpoczyna się pierwsze czytanie, w przyszłym zapewne prace rozpocznie komisja sprawiedliwości - mówił o reformie sądownictwa na antenie radiowej Trójki Bartłomiej Wróblewski (PiS). - Nie spotkałem się w historii Polski po 1989 roku z takim trybem bez trybu - stwierdził Borys Budka (PO). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Bartłomiej Wróblewski Borys Budka reforma sądownictwa krs Sąd Najwyższy

Reforma sądownictwa autorstwa PiS. "Zarzuty na wyrost"

Od kilku miesięcy trwa debata nad reformą sądownictwa. Jednym z budzących kontrowersje projektów jest ustawa o Krajowej Radzie Sądownictwa. Zakłada ona m.in utworzenie dwóch izb oraz wygaszenie kadencji 15 członków-sędziów KRS. Ich następców miałby wybrać Sejm. – Zwiększamy w ten sposób demokratyczną legitymizację tych członków i demokratyczną legitymację sądów – mówił w audycji Punkt Widzenia Bartłomiej Wróblewski, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  PiS polityka krs sądownictwo Bartłomiej Wróblewski

Spór wokół TK. Poseł PiS: opozycja otworzyła puszkę Pandory

Trwają prace komisji sprawiedliwości nad ustawą o Trybunale Konstytucyjnym. Reguluje ona organizację pracy TK i sposób wyboru jego prezesa. Ustawa budzi kontrowersje wśród posłów opozycji. Zwracają oni uwagę, że dopuszcza kolidowanie władzy ustawodawczej z wykonawczą. Gościem Rozmowy Parlamentarnej był Bartłomiej Wróblewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 PiS Prawo i Sprawiedliwość Sejm Bartłomiej Wróblewski Trybunał Konstytucyjny