Polskie Radio
Section05
Bartłomiej Wróblewski

Co dalej z wyborem RPO? Biskupski: dla Lidii Staroń łatwiej byłoby znaleźć poparcie

- Mam nadzieję, że uda się znaleźć i wypracować kandydaturę akceptowalną dla obu stron sporu politycznego - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Hubert Biskupski z "Super Expressu". Gościem "Debaty dnia" był także Robert Knap z portalu tvp.info.   
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA pandemia polityka lewica opozycja zjednoczona prawica Senat Bartłomiej Wróblewski RPO Magdalena Złotnicka Rzecznik Praw Obywatelskich

Senator PO: Lidia Staroń to słaby kandydat na RPO

- Trzeba wybrać osobę, która nie jest czynnym politykiem - powiedział w Polskim Radiu 24 senator Koalicji Obywatelskiej Kazimierz Kleina.  W czwartek kandydatura posła Bartłomieja Wróblewskiego na RPO nie zyskała większości w Senacie. Za było 48 senatorów, przeciw 49. Wstrzymały się dwie osoby: Jan Filip Libicki i Lidia Staroń. Głosu nie oddał senator KO Robert Dowhan.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA RPO Rzecznik Praw Obywatelskich Senat Bartłomiej Wróblewski

Bartłomiej Wróblewski bez poparcia Senatu na stanowisko RPO. Fogiel: ważniejsza jest wojna polityczna

Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel powiedział, że decyzja w sprawie kandydata partii na Rzecznika Praw Obywatelskich zostanie podjęta po zarządzeniu procedury przez marszałka Sejmu. W czwartek Senat nie wyraził zgody na powołanie na RPO wybranego przez Sejm Bartłomieja Wróblewskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rzecznik Praw Obywatelskich RPO Bartłomiej Wróblewski Radosław Fogiel Senat polityka

Stanisław Karczewski o głosowaniu Senatu nad RPO: politycy PO wywierali olbrzymią presję na senatorów

- Była wywierana olbrzymia presja polityków PO na wszystkich senatorów. Była żelazna dyscyplina i wzajemne sprawdzanie. To, co robi totalna opozycja, wpisuje się w jej totalność i chęć sytuacji kryzysowych - powiedział o głosowaniu nad kandydaturą Bartłomieja Wróblewskiego na Rzecznika Praw Obywatelskich Stanisław Karczewski, senator PiS.
Zobacz więcej na temat:  Rzecznik Praw Obywatelskich Senat Bartłomiej Wróblewski Stanisław Karczewski POLSKA polityka Polskie Radio 24

NASZ WYWIAD Bartłomiej Wróblewski o głosowaniu ws. RPO: mam nadzieję, że senatorowie wykażą się odpowiedzialnością

- Mam nadzieję, że senatorowie wykażą się odpowiedzialnością i zakończą ten prawie roczny klincz partyjny - mówi portalowi PolskieRadio24.pl Bartłomiej Wróblewski, który w ubiegłym miesiącu został przez Sejm wybrany na Rzecznika Praw Obywatelskich. Zgodnie z Konstytucją zgodę na objęcie przez niego urzędu musi wyrazić jeszcze Senat. Izba ma podjąć decyzję w czwartek. 
Zobacz więcej na temat:  Bartłomiej Wróblewski Rzecznik Praw Obywatelskich Senat polityka POLSKA

"Wszystkie przebiegły w dobrej atmosferze". Bartłomiej Wróblewski o spotkaniach z senatorami

- Wszystkie spotkania z senatorami przebiegły w dobrej atmosferze, choć na każdym z nich akcentowałem nieco inne sprawy - poinformował w środę wybrany przez Sejm na RPO poseł Bartłomiej Wróblewski (PiS), który w ostatnich dniach spotkał się z senatorami PiS, PSL oraz senatorami niezależnymi.
Zobacz więcej na temat:  Bartłomiej Wróblewski polityka Senat Rzecznik Praw Obywatelskich POLSKA

"Trzeba zakończyć partyjny klincz". Wróblewski o roli Rzecznika Praw Obywatelskich

- Od paru tygodni przekonuję do tego, że trzeba skończyć ten partyjny klincz wokół wyboru RPO. Dyskusja zaczęła się latem zeszłego roku, prowadziłem różne rozmowy w Sejmie, a teraz trwają one w Senacie - mówił na antenie Polskiego Radia 24 kandydat na to stanowisko, Bartłomiej Wróblewski.
Zobacz więcej na temat:  Rzecznik Praw Obywatelskich wybory Senat Bartłomiej Wróblewski opozycja zjednoczona prawica POLSKA polityka Polskie Radio 24

Dr Bartłomiej Wróblewski: jeśli zostanę RPO, priorytetem będą dla mnie sprawy osób najsłabszych

- Priorytetowe będą dla mnie sprawy osób najsłabszych: chorych, niepełnosprawnych, borykających się z trudnościami mieszkaniowymi. Osób, których łamane są prawa pracownicze, także kobiet dyskryminowanych płacowo czy ze względu na zabezpieczenie emerytalne; także ojców, którzy mają utrudniony kontakt z dziećmi - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Bartłomiej Wróblewski, kandydat na rzecznika praw obywatelskich. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rzecznik Praw Obywatelskich Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Bartłomiej Wróblewski RPO

"Jest wola spotkania, m.in. ze strony PSL". Bartłomiej Wróblewski zabiega o poparcie senatorów opozycji

- Jest wola spotkania m.in. ze strony senatorów PSL oraz niezależnych - mówił wybrany na RPO przez Sejm poseł PiS Bartłomiej Wróblewski. Dodał, że jeśli nie dojdzie do porozumienia z żadnym z klubów czy kół, liczy na to, że poszczególni senatorowie zagłosują "zgodnie z sumieniem".
Zobacz więcej na temat:  Bartłomiej Wróblewski Rzecznik Praw Obywatelskich Prawo i Sprawiedliwość Polskie Stronnictwo Ludowe Senat polityka POLSKA

"Prawa rodzin i konstytucyjne wolności". Bartłomiej Wróblewski wskazał swoje priorytety jako RPO

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Bartłomiej Wróblewski zapowiedział, że jeżeli zostanie zatwierdzony przez Senat na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich, "jego uwaga będzie poświęcona konstytucyjnym wolnościom". Wymienił między innymi własność, wolność prowadzenia działalności gospodarczej, wolność słowa, zgromadzeń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS społeczeństwo Rzecznik Praw Obywatelskich Bartłomiej Wróblewski