Polskie Radio
Section05

Radosław Sikorski

Skandaliczne słowa Sikorskiego. Sasin: to kontynuacja strategii Tuska, czyli pobłażanie rosyjskiej polityce

- Taką narrację stosuje propaganda putinowska. To skandaliczne słowa i ręce mi opadają, bo to kontynuacja polityki Tuska, czyli pobłażanie rosyjskiej polityce. To niebezpieczne, ponieważ mówi to główny polityk obozu opozycji, która chce przejąć w Polsce władzę - powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia Jacek Sasin, wicepremier, minister aktywów państwowych, odnosząc się do słów Radosława Sikorskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Jacek Sasin PiS polityka Beata Michniewicz Rosja

"Tezy rosyjskiej propagandy". Wiceszef MSZ o wypowiedzi Sikorskiego

- Zastanawiam się, czy Radosław Sikorski jest po prostu nierozsądny, nierozważny, czy też musi być w centrum uwagi i chce, by o nim mówiono, czy za tym kryje się coś więcej. Stała się rzecz bardzo szkodliwa dla Polski - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Jabłoński, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, komentując słowa Radosława Sikorskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ukraina Dorota Kania Platforma Obywatelska wojna na Ukrainie wojna 2022 wojna 2023

Wypowiedzi Sikorskiego paliwem dla propagandy Kremla. Coraz więcej wpadek polityka PO

Radosław Sikorski znowu jest na ustach wszystkich polityków w Polsce. Co gorsza, jego wypowiedź to też paliwo dla twórców kremlowskiej propagandy. O co chodzi? W poniedziałek w wywiadzie dla Radia Zet b. szef MSZ przyznał, że "rząd PiS myślał przez chwilę o rozbiorze Ukrainy". Warto przypomnieć, że to nie pierwszy tak kompromitujący popis tego polityka PO.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojna na Ukrainie Nord Stream 2 polityka Rosja wypowiedź

"Definitywnie maska opadła, to potwierdza prorosyjski kierunek PO". Jarosław Krajewski o słowach Radosława Sikorskiego

- Polityk Platformy Obywatelskiej powiedział wprost to, co Maria Zacharowa, Władimir Putin czy inni politycy rosyjscy chcą usłyszeć - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Krajewski z PiS, komentując skandaliczną wypowiedź Radosława Sikorskiego o rzekomych planach rozbioru Ukrainy przez Polskę.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach POLSKA polityka PiS Ukraina wojna 2023 wojna na Ukrainie serwis wschodni dyplomacja Rosja

"Woda na młyn rosyjskiej propagandy". Fogiel apeluje do Tuska o odcięcie się od słów Sikorskiego

Szef Komisji Spraw Zagranicznych Radosław Fogiel (PiS) zaapelował do Donalda Tuska o odcięcie się od słów Radosława Sikorskiego. Zdaniem Fogla sugestie, jakie padły z ust polityka PO, są "niedopuszczalne i nieodpowiedzialne", a co więcej, "są wodą na młyn rosyjskiej propagandy". Poseł PiS zapewnił, że od początku wojny podstawowym celem polskiego rządu było zachowanie integralności terytorialnej Ukrainy  
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Radosław Fogiel Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022

Skandaliczne słowa Sikorskiego. Raś tłumaczy i pogrąża europosła PO

Ireneusz Raś z Koalicji Polskiej zaprzeczył w Polskim Radiu 24, by istniały plany rozbioru Ukrainy. Takie zarzuty wobec polskiego rządu przedstawił w rozmowie z Radiem Zet Radosław Sikorski. - Odkąd jestem w parlamencie, nie słyszałem, aby jakiekolwiek rozmowy w tym kontekście były prowadzone - mówił Raś. Ponadto dodał, że podobne sugestie owszem słyszał, ale po stronie rosyjskich polityków.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ireneusz Raś Adrian Klarenbach POLSKA Ukraina wojna 2023 wojna na Ukrainie serwis wschodni dyplomacja PSL-Koalicja Polska polityka Platforma Obywatelska

"Haniebna, kłamliwa i obraźliwa dla Polski". Politycy PiS o wypowiedzi Sikorskiego nt. Ukrainy

"Haniebna, kłamliwa i obraźliwa dla Polski i Polaków" - napisał na Twitterze szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Marcin Przydacz. Odniósł się w w ten sposób do wypowiedzi europosła PO Radosława Sikorskiego w sprawie rozbioru Ukrainy. Z kolei wiceszef MSZ Paweł Jabłoński skomentował, że polityk PO "powtarza kłamstwa Ławrowa i innych rosyjskich propagandzistów".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Spraw Zagranicznych Marcin Przydacz Paweł Jabłoński propaganda