Polskie Radio
Section05
Rafał Porzeziński

Sąd Najwyższy USA debatuje ws. aborcji. Czy rozum zwycięży nad poprawnością polityczną?

- Staram się być człowiekiem nadziei. Sam fakt, że o sprawie aborcji jest tak głośno, że Sąd Najwyższy USA oficjalnie nad tym dyskutuje i pokazuje zło, jakie wypływa z wyroku "Roe vs Wade", to już jest coś bardzo dobrego - mówiła w Polskim Radiu 24 Marzena Korzekwa-Kaliszuk, prawnik, psycholog i działaczka społeczna. Gościem audycji był także ks. dr Marek Dziewiecki, który zauważył, że koncepcja "prawa do aborcji" jest - "od strony rozumu patrząc - zupełnym absurdem".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rafał Porzeziński społeczeństwo aborcja Ameryka Stany Zjednoczone Sąd Najwyższy

Święta Bożego Narodzenia za kratami. "Bóg to potężny ogień, potrafi pomóc"

- Byłem świadkiem zdarzeń, gdzie ludzie targali się na swoje życie, bo brakowało im sensu, a kiedy człowiek straci w więzieniu nadzieję, to jest to równia pochyła do rezygnacji z siebie... Bardzo trudny czas. Każdy z nas niesie swój krzyż, ale w więzieniu Bóg to potężny ogień, potrafi pomóc - opowiadał w Polskim Radiu 24 nawrócony gangster Piotr Cwynar. - Przyjęłam swoją chorobę, nie miałam pretensji do Pana Boga, tylko siłę odnajdywałam w modlitwie, ofiarując Bogu to cierpnie - każde złamanie, każdy ból. Modlitwa dodawała mi siłę do przetrwania - mówiła z kolei ewangelizator Magdalena Buczek. 
Zobacz więcej na temat:  Rafał Porzeziński KULTURA Boże Narodzenie katolicyzm Kościół katolicki

PR24 "Na innych, na Boga i na moją ukochaną żonę". Prof. Andrzej Hajdasiński o tym, na kogo liczy

Przekonałem się, że zdanie "umiesz liczyć - licz na siebie" nie jest do końca zgodne z prawdą - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Andrzej Hajdasiński, który o liczeniu z pewnością wie niemało, jest bowiem matematykiem. Drugim gościem audycji "Dwa spojrzenia" była Annabella Conti-Praszkiewicz, kulturoznawca.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rafał Porzeziński społeczeństwo emocje wiara matematyka

Czy przyjaźń damsko-męska istnieje? "To forma wspierania się, to współodczuwanie"

O przyjaźni damsko-męskiej, ale też o przyjaźni w ogóle mówili w Polskim Radiu 24 serdeczni przyjaciele - Agata Passent, dziennikarka i germanistka, oraz Piotr Poraj Poleski, twórca programów telewizyjnych, m.in. "Sanatorium miłości". - Muszę mieć z nią codzienny kontakt - mówił Piotr Poraj Poleski. - Po prostu współodczuwamy - mówiła Agata Passent.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 przyjaźń społeczeństwo Rafał Porzeziński Agata Passent rodzina

Psycholog Małgorzata Surma: młodzi nie potrafią obsługiwać swoich emocji

- Problemem młodych ludzi jest trudność w określeniu własnych granic - twierdzi psycholog, psychoterapeuta Małgorzata Surma. W "Ocalonych" ekspertka wyjaśnia zależność między zdrowymi granicami, których mogą nauczyć rodzice, a późniejszym funkcjonowaniu dziecka w dorosłym życiu. Porusza także temat "12 kroków" i tłumaczy, co oznacza każdy krok na drodze do wyjścia z uzależnienia.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Porzeziński psychologia psychologia dziecięca zdrowie zdrowie dziecka wychowanie uzależnienia alkoholizm depresja problemy społeczne terapia

Ocalony przez Jezusa?

- Mój bunt wziął się stąd, że nie chciałem dłużej być ofiarą. Chciałem być kimś, kogo ludzie szanują i kogo się boją - mówi w audycji "Ocaleni" autor książki Rafał Cempel, autor książki "Bóg nie zna słowa niemożliwe. Świedectwo ocalonego przez Jezusa", w której opisał swoje trudne dzieciństwo, alkoholizm ojca, odejście matki, zmaganie się z prześladowaniem przez kolegów, fascynację muzyką metalową, okultyzmem i magią. 
Zobacz więcej na temat:  Rafał Porzeziński alkoholizm uzależnienia

Weronika - wykorzystana seksualnie raperka: pasja stała się dla mnie wybawieniem

Weronika po stracie ojca otworzyła serce na nowego partnera swojej mamy wierząc, że wypełni lukę po odejściu taty. W zamian otrzymała pasmo cierpień, jakie zgotował jej ojczym wykorzystując ją seksualnie. Z jakim piekłem borykała się artystka, bojąc się zaczerpnąć pomocy u kogoś dorosłego i jak ogormnym elementem terapeutycznym okazała się dla niej muzyka?
Zobacz więcej na temat:  wiara religia Kościół uzależnienia Rafał Porzeziński STYL ŻYCIA zdrowie i dieta