Polskie Radio
Section05
Rafał Porzeziński

PR24 "Dwa spojrzenia". Grażyna Barszczewska i Tomasz Adamek o byciu babcią i dziadkiem

W niedzielę przypada Dzień Babci, a w poniedziałek - Dzień Dziadka. Wnuczęta rysują laurki, kupują kwiaty i czekoladki, niosąc je swoim ukochanym dziadkom i babciom. Ale jak to jest być babcią? O tym w Polskim Radiu 24 mówiła aktorka Grażyna Barszczewska - babcia doświadczona. O byciu dziadkiem mówił "nowicjusz" w tej dziedzinie - bokser Tomasz Adamek.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rafał Porzeziński Grażyna Barszczewska Tomasz Adamek Dzień Babci Dzień Dziadka rodzina

PR24 Film "Czas na pogodę". Jacek Raginis-Królikiewicz i Bogna Królikiewicz o swoim dziele

Film "Czas na pogodę" porusza trudny temat samotności, samobójstw i uzależnień, jednak twórcy pokazali to w nieco inny sposób, niż przyzwyczaiła nas do tego popkultura - problem uzależnienia dotyczy kobiety. W Polskim Radiu 24 o tym dziele mówili jego autorzy - reżyser Jacek Raginis-Królikiewicz oraz producentka Bogna Królikiewicz, prywatnie także siostra reżysera.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA FILM Rafał Porzeziński Jacek Raginis-Królikiewicz

PR24 "Dwa spojrzenia". Agata Puścikowska i Paweł Grabowski o tym, jak oswoić śmierć

- Nie ma innego wyjścia, jak oswoić śmierć. To jest rzeczywistość, której dotknie każdy z nas. W pacierzu prosimy o o dobrą śmierć, w Liturgii Godzin - powiedział w Polskim Radiu 24 bioetyk i specjalista medycyny paliatywnej Paweł Grabowski. Gościem "Dwóch spojrzeń" była także publicystka Agata Puścikowska, która opowiadała o wrażeniu, jakie wywarło na niej podlaskie Hospicjum Proroka Eliasza. 
Zobacz więcej na temat:  Rafał Porzeziński społeczeństwo hospicjum

PR24 Ks prof. Młyński: rodzina to najlepsza inwestycja, jakiej może dokonać człowiek

- Polskie rodziny nadal są tradycyjne, ale borykają się z nowoczesnymi problemami, czy też - rodziny stały się nowoczesne, ale wciąż muszą stawać czoła tradycyjnym problemom - powiedział w Polskim Radiu 24 ks prof. Józef Młyński o wyzwaniach stojących przed rodziną. Gościem Rafała Porzezińskiego była także dr Grażyna Koszałka, która mówiła o nadchodzącym Kongresie Rodzin.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Porzeziński rodzina

PR24 Światowe Dni Młodzieży okiem uczestników. "Chcę mówić o doświadczeniach, tych gorszych, i tych lepszych"

1 sierpnia ruszą Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie. Hasłem XXXVII ŚDM będą słowa z Ewangelii według świętego Łukasza "Maryja wstała i poszła z pośpiechem". W Polskim Radiu 24 uczestnicy tegorocznych Dni, Magda Bereda i Rafał Urbański, opowiadali, co chcą przekazać uczestnikom spotkania.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Porzeziński katolicyzm Kościół katolicki

"Dwa spojrzenia". Działalność Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego

Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego w Warszawie jest państwową instytucją kultury współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz archidiecezję warszawską. O placówki mówili w Polskim Radiu 24 dr Justyna Chrabka, teolog, kierownik działu wydawniczo-naukowego muzeum oraz Ireneusz Salamonowski, kulturoznawca, pedagog.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Rafał Porzeziński Jan Paweł II Stefan Wyszyński

"Promują źle rozumianą wolność". Paweł Zdziarski o środowiskach proaborcyjnych

- Gdyby kobieta, dowiadując się, że jest w ciąży, miała obok wspierającego ojca dziecka, to myśl o aborcji nawet nie przyszłaby jej do głowy - mówiła w Polskim Radiu 24 Lidia Sankowska-Grabczuk z portalu Afirmacja Info. - Aborcja jest wygodna w promowaniu" przez polityków i koncerny promujące źle rozumianą wolność - przekonywał zaś dziennikarz Paweł Zdziarski.
Zobacz więcej na temat:  Rafał Porzeziński społeczeństwo

PR24 "Tym, którzy pozostali". Festiwal dla przeżywających żałobę

Na początku lipca w Chojnie w woj. zachodniopomorskim organizowany jest festiwal "Tym, którzy pozostali". To wydarzenie związane z przeżywaniem żałoby. W Polskim Radiu 24 o żałobie i radzeniu sobie z nią opowiadali Ewa Liegman (dyrektor Hospicjum Pomorze Dzieciom i Centrum Wsparcia po Stracie "eMOCja", organizatorka festiwalu "Tym, którzy pozostali") i Ryszard Czapski (organizator festiwalu "Tym, którzy pozostali").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA MUZYKA śmierć żałoba Rafał Porzeziński

PR24 Prasa katolicka. Jaka jest jej przyszłość? "Można znaleźć wyjątkowe media"

Pośród wielu mediów, które coraz bardziej tracą na wartości i wiarygodności, znaleźć można media wyjątkowe - prasę katolicką. Goście Polskiego Radia - Katarzyna Wojnarowska (sekretarz redakcji tygodnika "Niedziela") i ks. Jarosław Grabowski (redaktor naczelny tygodnika "Niedziela") - mówią wprost - od innych mediów odróżnia je poszukiwanie prawdy i oparcie na wartościach katolickich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rafał Porzeziński media religia Kościół

"Za rzadko rozmawiamy o uczuciach i potrzebach". Halina Gut o relacjach dziecko - rodzic

Zachowanie bliskiego kontaktu i utrzymanie dobrej relacji i silnego związku z własnym dzieckiem może być wyzwaniem w obecnych czasach, gdy wiele czynników może przeszkadzać w poświęcaniu odpowiedniej uwagi i czasu. O wyzwaniach współczesnej rodziny dyskutowali Halina Gut, trener radykalnego wybaczania, autorka warsztatów umiejętności wychowawczych oraz Daniel Dziewit, publicysta, autor książki "Homo Enter".
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo pomoc Rafał Porzeziński alkoholizm uzależnienia

"Dwa spojrzenia". Tradycje AA jako życiowy drogowskaz

Dwa Program 12 kroków i 12 tradycji to jedne z filarów wspólnot problemowych, jak Anonimowych Alkoholików, Al-Anon czy Wspólnot hazardzistów. Narzędzia, którymi posługują się wspólnoty, mogą także pomóc w budowaniu szczęśliwej, bezpiecznej i pełnej rodziny oraz innych obszarach życia. W audycji gościli Irena Hojfeldt, aktywistka społeczna oraz Paweł, osoba uzależniona.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo pomoc Rafał Porzeziński alkoholizm uzależnienia

PR24 Wychowanie w czasach współczesnych. Czy rodzice wiedzą, co dzieje się z ich dziećmi?

Wychowywanie dzieci nigdy nie było zajęciem prostym. Odpowiedzialność związana z kształtowaniem młodych ludzi przerasta nawet najwybitniejsze jednostki. W obecnych czasach, w czasach nowoczesnych, czasach gwałtownego rozwoju technologii, dostępu do internetu - zagrożeń związanych z rozwojem dzieci jest jeszcze więcej. Czy rodzice wiedzą, co dzieje się z ich dziećmi? W Polskim Radiu 24 próbowali odpowiadać na to pytanie prof. Monika Przybysz z UKSW oraz Paweł Cwynar, pisarz, ale także były gangster.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rafał Porzeziński rodzina dzieci wychowanie

"Dwa spojrzenia". Dzień Świętości Życia

Dzień Świętości Życia został ustanowiony w Kościele w Polsce w 1998 roku i był odpowiedzią polskich biskupów na apel świętego Jana Pawła II, zawarty w encyklice "Evangelium Vitae" z 25 marca 1995 roku. W Dniu Świętości Życia Kościół katolicki zwraca uwagę na dar ludzkiego życia. Wzywa rodziny i osoby samotne, a także organizacje rodzinne i wspólnoty katolickie, by zbierały się na modlitwie i dziękowały Bogu za dar życia. W audycji rozmowa z Mariuszem Dzierżawskim (stronazycia.pl) i Lidią Sankowską-Grabczuk (afirmacja.info).
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo pomoc aborcja Rafał Porzeziński

PR24 Czy Adam Mickiewicz trafia do młodego pokolenia?

Czy poezja Adama Mickiewicza może jeszcze trafić do młodego człowieka? Co dziś przynosi nam lektura "Sonetów krymskich" i czy mają one jakiś związek ze współczesnymi wydarzeniami? O tym w Polskim Radiu 24 mówili Piotr Furman - aktor, reżyser, wykładowca - oraz Maria Radzymińska - studentka i uczestniczka warsztatów aktorskich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rafał Porzeziński Piotr Furman KULTURA poezja Adam Mickiewicz literatura

Jubileusz warszawskich Hybryd. Dyrektor klubu: miejsce jest papierkiem lakmusowym przemian w Polsce

Słynny warszawski Klub Hybrydy obchodzi swoje 65 urodziny. - To miejsce jest papierkiem lakmusowym tego co się dzieje w Polsce (...) klub budowany był na zasadzie elitarności - mówił w Polskim Radiu 24 Sławomir Sokołowski dyrektor klubu. O tym jakie znaczenie dla polskiej kultury mają Hybrydy mówiła też w programie "Dwa spojrzenia" Dominika Świątek, aktorka, kompozytorka i pieśniarka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Porzeziński Polskie Radio 24 KULTURA