Polskie Radio
Section05
Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje w Polskim Radiu. O. Oszajca: media środkami masowej wspólnoty

- Media elektroniczne, radio, pomagają przeprowadzać dziś liturgię i wzajemnie się wspierać. Kryzys ujawnił taką możliwość, a środki masowej komunikacji stały się środkami masowej wspólnoty - powiedział w Polskim Radiu 24 o. Wacław Oszajca, jezuita, autor rozważań rekolekcyjnych emitowanych na antenie Programu I Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 koronawirus Koronawirus w Polsce wirus zdrowie Wielki Post Rekolekcje Wielkopostne Kościół chrześcijaństwo W POLSKIM RADIU POLSKA

"Okazja na duchową odnowę". Rzecznik KEP zachęca do udziału w rekolekcjach wielkopostnych

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ksiądz Paweł Rytel-Andrianik zachęca do wzięcia udziału w wielkopostnych rekolekcjach. Jak powiedział duchowny, rekolekcje są doskonałą okazją do spojrzenia na życie z innej perspektywy i dokonania duchowej odnowy.
Zobacz więcej na temat:  Rekolekcje Wielkopostne Wielki Post Episkopat Polski Kościół Kościół katolicki aktualności katolickie POLSKA

"Czas oczekiwania". Reportaż Antoniego Rokickiego

Wielki post, rekolekcje, droga krzyżowa czy nocne czuwanie w kościele. Każdy z nas ma inny, szczególnie ważny moment wielkiego postu. To czas, kiedy możemy się zatrzymać i zastanowić nad swoim życiem. - Jeśli ktoś dobrze przeżyje całe Triduum Paschalne, to duchowo jest umocniony na cały rok - przekonuje ks. Grzegorz Michalczyk, rektor Kościoła św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wielki Post droga krzyżowa Rekolekcje Wielkopostne Kościół