Polskie Radio
Section05
SBU

Rosjanie planowali zamach na samolot pasażerski, by oskarżyć Ukrainę. SBU rozbiła grupę dywersyjną

Rosyjska grupa dywersyjno-zwiadowcza, przygotowywała zestrzelenie pasażerskiego samolotu nad terytorium Rosji lub Białorusi. Odpowiedzialnością za atak mieli być obarczeni Ukraińcy - poinformowała na Facebooku Służba Bezpieczeństwa Ukrainy. Dzięki udanej operacji specjalnej udało się zneutralizować wroga - przekazał rzecznik SBU.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Rosja SBU

Ukraińskie SBU zatrzymało białoruskiego agenta, który planował atak w Kijowie. W tle polski wątek

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) poinformowała w czwartek o wykryciu i zatrzymaniu agenta zwerbowanego przez Białoruś, który miał planować atak w Kijowie. Miał też związek z organizowaniem "mityngów" przed placówkami dyplomatycznymi. Na zdjęciu opublikowanym przez SBU widać grupę ludzi stojącą z transparentami przed ambasadą RP w Kijowie.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Białoruś SBU

Upozorowana śmierć Arkadija Babczenki. Szczegóły operacji SBU

Ukraińska Służba Bezpieczeństwa zainscenizowała zabójstwo Arkadija Babczenki i następnie aresztowała Borysa Hermana oskarżając go o udział w przygotowaniu zamachu na zlecenie Rosji. SBU ogłosiła, że dzięki temu udaremniono operację rosyjskich służb, które rzeczywiście planowały zamach na niego. W audycji Spojrzenie na Wschód, rozmowa z Maciejem Sankowskim, z portalu osluzbach.pl
Zobacz więcej na temat:  Europa Wschodnia Rosja Ukraina SBU Kreml