Polskie Radio
Section05
relacje

Rozstanie. "Trzeba przeżyć żałobę, żeby ruszyć dalej"

Rozstanie, niezależnie od jego powodów, stażu związku czy tego, kto o nim zadecydował, wiąże się z cierpieniem psychicznym i emocjonalnym. Marlena Ewa Kazoń psychoterapeutka par i małżeństw radzi jak przejść przez ten trudny dla każdego czas i co zrobić, żeby trudne doświadczenia nie zamykały nas na kolejną miłość.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka psychologia Jakub Jamrozek terapia związki partnerskie miłość

Dlaczego ludzie tak często myślą negatywnie? Wyjaśniają eksperci

Skąd w wielu z nas bierze się negatywne myślenie, które psuje nasze relacje z innymi ludźmi? - Emocje pojawiają się w nas tylko i wyłącznie w oparciu o myśli, które powstały w naszej głowie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Konrad Wilk. Z kolei Katarzyna Bogusz-Przybylska zwraca uwagę, że "nam się wydaje, że jeżeli przewidzimy wszystkie czarne scenariusze, to się na nie przygotujemy".
Zobacz więcej na temat:  Anna Maruszeczko Katarzyna Bogusz-Przybylska Konrad Wilk

Jakiego języka używać, mówiąc o seksualności, ciele i potrzebach?

Rozmowy o ciele, relacjach, seksualności, a także poszukiwaniu przez każdego z nas życiowej przyjemności, która może być definiowana w naprawdę różny sposób. Na pierwszą audycję pt. "Przyjemność po mojej stronie" zaprosiła Monika Borzym. Jej gościnią była Joanna Keszka, pisarka i edukatorka seksualna. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Monika Borzym seks seksualność intymność związki ludzie społeczeństwo zdrowie zdrowie i dieta