X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
TTIP

CETA szansą czy zagrożeniem dla UE?

CETA ma znieść cła, otworzyć rynki finansowe i ułatwiać wymianę handlową. Umowa w wielu krajach budzi spore kontrowersje. W imieniu Polski poparł ją wicepremier Mateusz Morawiecki. Rada Unii Europejskiej ma podpisać porozumienie z Kanadą w październiku.  Aby CETA weszła w życie, muszą ją ratyfikować wszystkie państwa członkowskie. O umowie mówił w Polskim Radiu 24 Bogumił Kolmasiak (Akcja Demokracja).
Zobacz więcej na temat:  CETA GOSPODARKA Kanada Mateusz Morawiecki TTIP Unia Europejska

Hiszpański premier Mariano Rajoy stara się stworzyć rząd

W hiszpańskim parlamencie trwa debata na temat przyszłego rządu. Urzędujący premier Mariano Rajoy rozmawiał w ostatnich dniach z mniejsza partią Ciudadanos, ale to może być wciąż za mało, by utworzyć rząd. O tym, czy Hiszpanię czekają trzecie wybory i co trwająca sytuacja oznacza dla samych Hiszpanów mówił w programie Świat w Powiększeniu Maciej Okraszewski (dzialzagraniczny.pl).
Zobacz więcej na temat:  Hiszpania Mariano Rajoy TTIP