X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Zdzisław Krasnodębski

Poseł PiS: mam obawy ws. zmian przepisów dot. Nord Stream 2

Europosłowie z komisji przemysłu i energii poparli zmiany w przepisach, które mają utrudnić powstanie Nord Stream 2. Polska i większość krajów naszego regionu uważa, że rurociąg jest zagrożeniem dla bezpieczeństwa energetycznego Unii Europejskiej. Dzisiejsza decyzja europosłów przybliża wejście w życie znowelizowanej dyrektywy gazowej.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 Unia Europejska Europa ŚWIAT Jerzy Buzek Zdzisław Krasnodębski

Europoseł Ashley Fox: problemem jest status Irlandii Płn.

– Wyjście z UE bez porozumienia zniszczyłoby brytyjską gospodarkę, ale także polską i Unii europejskiej. Spodziewam się, że najwięcej wydarzy się w dwóch ostatnich tygodniach przez ostatecznym terminem brexitu – mówił w Polskim Radiu 24 Ashley Fox brytyjski eurodeputowany z frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Brexit Unia Europejska Zdzisław Krasnodębski Wielka Brytania Irlandia Irlandia Północna

Zdzisław Krasnodębski: ktoś powinien zwrócić uwagę Tuskowi

- Ci, którzy się orientują w polityce europejskiej, są świadomi tego, że Donald Tusk ma ambicje powrotu (do polityki krajowej – red.). W zasadzie to się kłóci z jego rolą przewodniczącego Rady Europejskiej - mówił w "Sygnałach dnia" prof. Zdzisław Krasnodębski, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego i eurodeputowany PiS.
Zobacz więcej na temat:  Zdzisław Krasnodębski Parlament Europejski Unia Europejska Europa Donald Tusk POLSKA

Europoseł PiS: konserwatyści będą coraz mocniejsi w PE

– Europejska scena polityczna będzie raczej się zbliżała do Polski niż odwrotnie. Te ugrupowania bardziej konserwatywne, prawicowe, odwołujące się do tradycji chrześcijańskiej, będą o wiele mocniejsze w przyszłym Europarlamencie – powiedział na antenie Trójki wiceprzewodniczący PE, europoseł PiS, Zdzisław Krasnodębski.
Zobacz więcej na temat:  koalicja obywatelska Zdzisław Krasnodębski Prawo i Sprawiedliwość POLSKA Trójka Paweł Lisicki Europarlament Unia Europejska

Europoseł PiS: Lech Wałęsa jest wykorzystywany przez elity

– Jeśli chodzi o stany psychiczne, o których mówi Lech Wałęsa, to nie wiadomo kto tu bardziej potrzebuje opieki medycznej – mówił w "Salonie politycznym Trójki" Zdzisław Krasnodębski, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. Gość Pawła Lisickiego w ten sposób odniósł się do wywiadu, jakiego Wałęsa udzielił niemieckiemu Deutsche Welle.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Paweł Lisicki Zdzisław Krasnodębski Lech Wałęsa polityka

Trybunał Sprawiedliwości UE zajął się wnioskiem SN

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej rozpoczął rozpoznawanie wniosku złożonego przez polski Sąd Najwyższy. Tę kwestię w Polskim Radiu 24 komentowali: prof. Zdzisław Krasnodębski (wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego), Marcin Makowski (Do Rzeczy, Wirtualna Polska), politolog Andrzej Anusz i Marcin Kędzierski (Katedra Studiów Europejskich Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie).
Zobacz więcej na temat:  polityka Sąd Najwyższy sądownictwo Zdzisław Krasnodębski Unia Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Polskie Radio 24

Zdzisław Krasnodębski: nie ma już pola do rozmów z KE

W najbliższych dniach Komisja Europejska ma podjąć decyzję ws. wszczęcia postępowania przeciwko Polsce. Chodzi o - zdaniem szefów KE - naruszenie unijnego prawa w związku z ustawą o Sądzie Najwyższym. - Nie ma już pola do rozmów z KE - mówi w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl Zdzisław Krasnodębski, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Komisja Europejska Zdzisław Krasnodębski TYLKO U NAS ŚWIAT POLSKA