Polskie Radio
Section05
Zdzisław Krasnodębski

Obywatele stanęli w obronie mediów publicznych. Krasnodębski: obecna władza chce ustanowić dyktaturę

- Widzimy u obecnej władzy niepokojącą chęć zemsty i ustanowienia monopolu informacyjnego oraz wyciszenia krytycznych głosów. Nie było problemu z wolnością mediów w Polsce, a teraz będziemy mieli problemy z wolnością w ogóle, chcą ustanowić dyktaturę - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Zdzisław Krasnodębski (eurodeputowany PiS). W czwartek - 14 grudnia - odbyła się demonstracja w obronie mediów publicznych przed siedzibą TVP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia PiS polityka Katarzyna Gójska media publiczne TVP Polskie Radio Donald Tusk

PR24 Powstanie unijne superpaństwo? Prof. Krasnodębski: Niemcom i Francji zależy głównie na władzy

- Niemcom i Francji zależy głównie na władzy. Jeżeli oni mówią, że bez centralizacji Europa nie będzie sterowalna, to mają na myśli, że to właśnie oni mają sterować. Oczywiście przy udziale ponadnarodowej elity i kadr urzędniczych - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Niemcy

Prof. Krasnodębski: grupa Spinellego zaproponowała swoją wizję Europy, popierają to koledzy Merkel i Jaruzelskiego

- Państwo zaprezentowali propozycję mówiąc, że jest ona kompromisowa. No jaki to jest kompromis? Jaki to jest kompromis? To jest grupa Spinellego, która zaproponowała swoją wizję Europy. Koledzy Gerharda Schroedera, koledzy Angeli Merkel, koledzy Ericha Honeckera i popierają to koledzy Wojciecha Jaruzelskiego - powiedział prof. Zdzisław Krasnodębski podczas dyskusji w PE o zmianie traktatów UE.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska prawo Parlament Europejski ŚWIAT Europa

PR24 "To Francja i Niemcy będą sterować całością". Prof. Krasnodębski o zmianach w UE

- Dzieją się różne niebezpieczne rzeczy, które nie służą polskiej niepodległości Budowa państwa europejskiego, oznacza z definicji, że suwerennego państwa polskiego w ramach takiego organizmu politycznego by nie było - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Tadeusz Płużański

Koalicja PiS z PSL? Krasnodębski: Kosiniak-Kamysz ma wielką szansę, aby zostać premierem

- Rząd z premierem z PSL byłby wielką szansą dla samego PSL; dla szefa ludowców Władysława Kosiniaka-Kamysza być może byłaby to jedyna życiowa szansa, by zostać premierem polskiego rządu, być może nie na jedną kadencję - powiedział w poniedziałek europoseł Prawa i Sprawiedliwości Zdzisław Krasnodębski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Władysław Kosiniak-Kamysz PSL koalicja obywatelska Polska 2050 lewica Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Sejm rząd premier

PR24 Krasnodębski: konflikt na Bliskim Wschodzie jest trudniejszy dla UE niż wojna na Ukrainie

- Jeśli chodzi o wojnę rosyjsko-ukraińską, było zupełnie jasne - Rosja jest sprawcą, agresja jest nieuzasadniona, łamie prawo międzynarodowe, trzeba wspierać Ukrainę - powiedział w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Zdzisław Krasnodębski. - Jeżeli chodzi o Izrael i Palestyńczyków, sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach atak Hamasu na Izrael Bliski Wschód Izrael Palestyna Hamas Unia Europejska polityka

PR24 Czym w przyszłości stanie się UE? Członkowie Młodych Europejskich Konfederalistów mają propozycję

Partia Europejskich Konserwatystów i Reformatorów zorganizowała w Brukseli spotkanie dla młodych konserwatystów z całej Europy. Wśród uczestników byli także twórcy nowej międzynarodowej organizacji Young Confederalists of Europe (Młodych Europejskich Konfederalistów). W Polskim Radiu 24 Dawid Grabarczyk i Filip Hałas opowiadali o swoim pomyśle na reformę UE, o wrażeniach z Brukseli i o tym, co dla młodych w Unii jest najważniejsze.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska reforma ue

"Powinniśmy być przygotowani, że wrócą zamachy terrorystyczne". Prof. Krasnodębski o skutkach wojny w Izraelu

– Wszyscy pamiętamy okres zamachów terrorystycznych. Jak kiedyś szedłem do pracy w Brukseli był zamach na metro, potem zostało to opanowane, ale musimy liczyć się z tym, że to wróci – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia europoseł PiS prof. Zdzisław Krasnodębski, odnosząc się do sytuacji na Bliskim Wschodzie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Polska w Unii Europejskiej Beata Michniewicz Unia Europejska Wojna w Syrii Izrael Hamas Bliski Wschód

"Cała Europa może stać się Lampedusą, jeśli polityka UE się nie zmieni". Prof. Krasnodębski: grożą nam fale migracji

Jeśli Unia Europejska nie zmieni swojego podejścia do migrantów, cała Europa może się stać podobna do włoskiej wyspy Lampedusy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia prof. Zdzisław Krasnodębski. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości ocenił, że prawdopodobne są kolejne fale migracji spoza Europy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia polityka Grzegorz Jankowski migracja kryzys migracyjny 2023

PR24 Pakt migracyjny. Prof. Krasnodębski: jeśli wybory w Polsce wygra opozycja, to sprawa jest przesądzona

- Jeśli Polacy wybiorą opozycję, to sprawa jest już załatwiona. Opór samych Węgier nic nie pomoże. Polska jest dzisiaj kluczowym państwem, jeśli chodzi o opór w różnych dziedzinach polityk europejskich. Wszyscy w napięciu czekają zatem na wynik wyborów w Polsce. Gdyby wygrała je opozycja, pakt migracyjny zostanie przyjęty - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  migracja Unia Europejska kryzys migracyjny 2023 Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT

PR24 "Sceny z Lampedusy to tylko zapowiedź". Prof. Krasnodębski o polityce migracyjnej UE

- Jeżeli wejdzie w życie reforma Unii, to Polska nie będzie miała (ws. relokacji migrantów - przyp. red.) nic do powiedzenia. Może już w następnych latach Ursula von der Leyen nie będzie się musiała w ogóle pytać pani premier Meloni, bo sama będzie decydowała, jak taki problem rozwiązać - mówił o kryzysie migracyjnym prof. Zdzisław Krasnodębski (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  polityka POLSKA migracja Europa Europa Zachodnia imigranci w Europie Paweł Jabłoński kryzys migracyjny 2023 Tadeusz Płużański