X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
TTIP

CETA? "To raczej sojusz obronny UE i Ameryki Północnej"

"Bronimy polskiego rolnictwa i żywności" - pod takim hasłem w sobotę odbyły się protesty przeciwko umowie CETA. Tymczasem polscy przedsiębiorcy w podpisaniu porozumienia widzą szansę na zwiększenie swobody przepływu towarów i inwestycji. Gośćmi Krzysztofa Grzybowskiego w Debacie Poranka byli: przedstawiciel organizatorów protestów Bogumił Kolmasiak (Akcja Demokracja), Marek Kłoczko (Krajowa Izba Gospodarcza) i Andrzej Sadowski (Centrum im. Adama Smitha).
Zobacz więcej na temat:  CETA Kanada POLSKA Polskie Radio 24 protest protesty w Warszawie TTIP Unia Europejska USA Warszawa

Sejm zajmie się projektem ustawy o statusie sędziów TK

Sejm przeprowadzi w środę po południu pierwsze czytanie projektu ustawy o statusie sędziów TK. Decyzja taka zapadła w porannym głosowaniu. Wprowadzenie tego projektu do porządku obrad obecnego posiedzenia, było punktem spornym, dlatego musiało się odbyć głosowanie.
Zobacz więcej na temat:  CETA Instytut Pamięci Narodowej IPN Krzysztof Kwiatkowski Najwyższa Izba Kontroli NIK Prawo i Sprawiedliwość Sejm Trybunał Konstytucyjny TTIP

Rząd zajmie się CETA

We wtorek rząd ma się zająć sprawą podpisania umowy o wolnym handlu między Unią Europejską a Kanadą. Ministrowie wysłuchają informacji ministra rozwoju i finansów na temat spodziewanego bilansu korzyści i kosztów umowy CETA dla Polski oraz skutków politycznych ewentualnego niepodpisania CETA przez Polskę. O umowie mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Katarzyna Żukrowska (SGH).
Zobacz więcej na temat:  biznes CETA GOSPODARKA handel Kanada POLSKA Rząd RP umowa o wolnym handlu Unia Europejska TTIP

CETA – szansa, czy zagrożenie dla polskiej gospodarki?

Umowa handlowa między Unią Europejską a Kanadą ma znieść cła, otworzyć rynki finansowe i ułatwiać wymianę handlową. Minister Rozwoju ma we wtorek przedstawić informację na temat spodziewanego bilansu korzyści i kosztów. O znaczeniu CETA dla polskiej gospodarki mówili w „Pulsie Gospodarki” w Polskim Radiu 24 Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek (Konfederacja Lewiatan), Maciej Wośko (Gazeta Bankowa) i Roland Paszkiewicz (Centralny Dom Maklerski Pekao SA).
Zobacz więcej na temat:  biznes CETA ekonomia finanse handel Kanada TTIP Unia Europejska