Polskie Radio
Section05
TVP

Krzysztof Czabański: Maciej Łopiński p.o. prezesa TVP do 7 sierpnia, nie powołano nikogo nowego

- Poprosiłem zarząd telewizji o przysłanie dokumentów wyjaśniających sytuację prawną zarządu. Pan Maciej Łopiński przysłał do Rady rezygnację z pełnienia obowiązków prezesa z dniem 7 sierpnia. Do tego dnia p.o. nadal jest on, nikt nowy nie został powołany  - powiedział szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.
Zobacz więcej na temat:  Jacek Kurski Krzysztof Czabański POLSKA media TVP media publiczne

Zaproszenie na "Arenę prezydencką". TVP odpowiada Trzaskowskiemu

Sztab Rafała Trzaskowskiego wystosował do Telewizji Polskiej zaproszenie na organizowaną w Lesznie "Arenę prezydencką". Równolegle ma jednak odbyć się organizowana przez TVP debata w Końskich, w której udział potwierdził Andrzej Duda. Telewizja wydała w tej sprawie oświadczenie, w którym przypomina, że to jej wydarzenie jest zgodne z kodeksem wyborczym i rozporządzeniem KRRiT.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 debata TVP media Rafał Trzaskowski

Grzegorz Napieralski: żałuję, że stacje telewizyjne nie dogadały się ws. debaty

- Żałuję bardzo, że nie doszło do porozumienia między stacjami telewizyjnymi. (...) W takim momencie wszystkie największe stacje telewizyjne, rozgłośnie radiowe i wszystkie redakcje, które chciałby brać udział w takiej debacie, powinny mieć możliwość współorganizowania takiej debaty - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Grzegorz Napieralski, poseł Koalicji Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Polskie Radio Grzegorz Napieralski Katarzyna Gójska POLSKA polityka wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce kampania wyborcza debata TVP media

"Trzaskowski wypadł poniżej oczekiwań". Sakiewicz o debacie prezydenckiej

- Debata telewizyjna zmniejszyła prawdopodobieństwo strat. Rafał Trzaskowski wypadł poniżej oczekiwań. O ile Andrzej Duda był zdenerwowany na początku, to Rafał Trzaskowski był zdenerwowany na końcu, widać było, jak komu idzie - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"). Gośćmi byli również Rafał Woś ("Tygodnik Powszechny") i Agaton Koziński ("Polska The Times").
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 kampania wyborcza Andrzej Duda Rafał Trzaskowski TVP

По материалам фильма «Ничего не произошло» о педофилии в Сопоте возбудят уголовное дело

По делу о сексуальном использовании несовершеннолетних в клубе Zatoka Sztuki в Сопоте будет возбуждено новое уголовное дело, — сообщил генпрокурор Польши.
Zobacz więcej na temat:  Педофилия TVP Збигнев Зебро

Pracownik Sputnika pozwał Danutę Holecką. Powód? Nazwała go "rosyjskim szpiegiem"

Leonid Swiridow, pracownik propagandowego rosyjskiego portalu Sputnik, pozwał dziennikarkę TVP Danutę Holecką. Żąda przeprosin za to, że w "Wiadomościach" nazwano go "rosyjskim szpiegiem". W 2015 r. Swiridow został wydalony z Polski. Według nieoficjalnych doniesień, Rosjanin był podejrzewany o działalność szpiegowską.
Zobacz więcej na temat:  Rosja szpieg TVP telewizja publiczna Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego POLSKA

"Powinien się troszczyć o to, aby w Polsce panowała demokracja". Sellin krytykuje słowa Tuska

- Donald Tusk, jako były premier i lider ważnego środowiska politycznego, powinien raczej troszczyć się, żeby w Polsce panowała demokracja i żeby procedury demokratyczne mogły być przeprowadzone - powiedział wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jarosław Sellin Donald Tusk wybory prezydenckie 2020 TVP Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jacek Kurski polityka