Polskie Radio
Section05
Tadeusz Łysiak

"Będziemy mieszkać razem". Reżyser: ten serial jest o odwadze do niesienia pomocy [WIDEO]

- Jest to bardzo ekstremalna sytuacja, w której wszyscy się znaleźliśmy. Oczywiste jest to, że pojawiają się różne postawy, różne wątpliwości i trudności z tym związane. Natomiast najważniejsze jest to, żeby próbować patrzeć poza te rzeczy, które mogą nas dzielić, i szukać przede wszystkim tego, co nas łączy - mówił w Dwójce Tadeusz Łysiak, współreżyser serialu "Będziemy mieszkać razem".
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Ukraina serial TVP Ukraina Tadeusz Łysiak Paweł Siwek Dwójka pomoc Aleksandra Konieczna Lena Góra

Tadeusz Łysiak: to na pewno nie nasza jedyna nominacja do Oscara

- To jest coś pięknego, że taka skromna ekipa młodych ludzi z Polski, robiąca film na zaliczenie, może ostatecznie pojawić się w Hollywood, zostać doceniona i porozmawiać z największymi osobami, jeżeli chodzi o przemysł filmowy na świecie - mówił w "Poranku Dwójki" Tadeusz Łysiak, reżyser filmu "Sukienka" nominowanego w kategorii "Najlepszy krótkometrażowy film aktorski".
Zobacz więcej na temat:  Oscary Oscary 2022 Dwójka Paweł Siwek FILM kino Tadeusz Łysiak

Anna Dzieduszycka o "Sukience", swoim życiu i pasjach

Tym razem gościem Elżbiety Korczyńskiej była aktorka Anna Dzieduszycka. To nie ich pierwsze spotkanie. Elżbieta Korczyńska poznała Annę Dzieduszycką wiele lat temu podczas tworzenia audycji o życiu osób niskiego wzrostu. Później spotykała ją przy okazji różnych projektów, w których Anna brała udział. W "Trójce pod Księżycem" rozmawiały nie tylko o filmie "Sukienka", który został nominowany do Oscara i w którym bohaterka audycji gra główną rolę, ale także o problemach, z jakimi spotykają się osoby niskiego wzrostu, o pasjach życiowych i o sposobach na pokonywanie trudności.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Elżbieta Korczyńska choroba FILM kino Oscary społeczeństwo Sukienka Tadeusz Łysiak zwierzęta wolontariat

Tadeusz Łysiak: polskie kino ma się bardzo dobrze [ZOBACZ WIDEO]

- Siłą tego filmu jest to, że każdy, na całym świecie, może znaleźć w Julii samego siebie - gościem "Poranka Dwójki" był Tadeusz Łysiak, reżyser i scenarzysta nominowanego do Oscara filmu "Sukienka". Obraz jest odważnym głosem w dyskusji na temat postrzegania w społeczeństwie osób niskorosłych, prowokuje refleksję na temat ich obecności w kinowych produkcjach. Zapraszamy do oglądania!
Zobacz więcej na temat:  Tadeusz Łysiak kino Oscary Dwójka Paweł Siwek

Liczył na dobrą ocenę na egzaminie, ma nominację do Oscara. Łysiak i "Sukienka"

We wtorek ogłoszono listę oscarowych nominacji. W kategorii najlepszego krótkometrażowego filmu aktorskiego znalazła się na niej "Sukienka" – obraz studenta Warszawskiej Szkoły Filmowej Tadeusza Łysiaka. – Gdy montowaliśmy ten film, zastanawialiśmy się głównie nad tym, jaką ocenę dostaniemy na egzaminie, a dwa lata później zostaliśmy nominowani do Oscara. To piękne, że film, który nie miał wielkiego budżetu i został zrobiony przez studentów, został doceniony na świecie – mówił twórca podczas konferencji prasowej.
Zobacz więcej na temat:  film polski kino premiera Ryszard Jaźwiński Oscary KULTURA Sukienka Tadeusz Łysiak Berlin festiwal filmowy

Oscary 2022. "Sukienka" - krótki metraż o wielkich sprawach

- To jest bardzo mocny, drapieżny film. Dotyka uniwersalnych kwestii, wpisuje się w pozytywną modę na otwarcie się na osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Jestem zachwycony "Sukienką" i mam nadzieję, że dojdzie bardzo wysoko - o polskich kandydatach do Oscarów w "Poranku Dwójki" rozmawialiśmy z krytykiem filmowym Łukaszem Adamskim.
Zobacz więcej na temat:  Oscary kino Łukasz Adamski Dwójka Roch Siciński Tadeusz Łysiak

tylko u nas Film "Sukienka" z nominacją do Oscara! Rozmowa z reżyserem [POSŁUCHAJ]

– Cały czas nie mogę uwierzyć, że jesteśmy na oscarowej shortliście, to była zupełnie niesamowita wiadomość. Teraz jestem spokojny. Uważam, że zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy. Jestem zadowolony z tego, co udało się do tej pory osiągnąć – mówił w Trójce Tadeusz Łysiak, autor krótkometrażowego filmu "Sukienka", kilka godzin przed ogłoszeniem oscarowych nominacji.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA FILM kino Ryszard Jaźwiński Oscary Sukienka Tadeusz Łysiak Oscary 2022