X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Taizé

Pierwszy Polak w Taizé: modlimy się, by Europa odnalazła swojego ducha

- W tym roku przewodnią intencją naszej modlitwy jest nasz kontynent, żebyśmy nie poddali się zniechęceniu i próbowali znaleźć drogi do jedności ducha i codziennego życia - mówił na antenie Polskiego Radia 24 brat Marek - pierwszy Polak, który w 1977 roku wstąpił do Ekumenicznej Wspólnoty Taizé. Naszym gościem była również Karolina Dybicz, wolontariuszka spotkań Taizé we Wrocławiu.
Zobacz więcej na temat:  Taizé Wrocław wiara religia chrześcijaństwo Magdalena Piejko

W Rydze 39. Europejskie Spotkanie Młodych

Wieczorem w Rydze rozpocznie się trzydzieste dziewiąte Europejskie Spotkanie Młodych przygotowane przez ekumeniczna wspólnotę z Taizé. Tradycyjnie zgromadzi ono kilkadziesiąt tysięcy osób z Europy i innych kontynentów. Ich celem jest modlitwa i poznanie problemów, którymi żyją Kościoły lokalne. W tym roku gospodarzem spotkania jest po raz pierwszy państwo bałtyckie, a także - kraj byłego Związku Sowieckiego.
Zobacz więcej na temat:  Kościół Taizé religia ekumenizm ŚWIAT

Wpływ Brata Rogera na teologię

W Taizé we Francji odbyło się międzynarodowe i ekumeniczne seminarium o wpływie Brata Rogera na myśl teologiczną. Choć założyciel Wspólnoty z Taizé nie uczestniczył w teologicznych debatach, miał jednak wśród teologów wielu przyjaciół i sam rozwinął oryginalną myśl chrześcijańską. Obrady potrwają do soboty. Zakończy je prelekcja kard. Waltera Kaspera o „Miłosierdziu i drodze ekumenicznej Brata Rogera”.
Zobacz więcej na temat:  ekumenizm Taizé wiara