Polskie Radio
Section05
Tajlandia

Papież Franciszek: szybki postęp tylko pozornie promuje lepszy świat

Papież Franciszek zaapelował w Bangkoku do przywódców wyznań chrześcijańskich i innych religii o "braterskie zaangażowanie, które pomogłoby położyć kres wielu zniewoleniom" obecnych czasów, a zwłaszcza handlowi ludźmi. - Potrzeba wzajemnego uznania i szacunku, a także współpracy między religiami jest jeszcze bardziej nagląca - mówił Franciszek.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Azja Tajlandia Kościół Kościół katolicki papież Franciszek papież

Ks. A. Majewski: Kościół musi mieć oblicze misyjne

- Papież wie, że Kościół musi wychodzić do ludzi. Wizyty Franciszka w Tajlandii i w Japonii mają także wymiar misyjny. Papież jedzie tam po to, aby umacniać braci w wierze i z pewnością ma świadomość misyjności całego Kościoła - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. Andrzej Majewski z Naczelnej Redakcji Programów Katolickich Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Kościół papież Franciszek ŚWIAT Tajlandia Japonia Azja katolicyzm Andrzej Majewski Ryszard Gromadzki

Papież przybył do Tajlandii. Czekała na niego kuzynka

Po raz pierwszy zdarzyło się, aby bliska krewna papieża była jego tłumaczką w czasie zagranicznej pielgrzymki. Argentyńska kuzynka papieża Franciszka, zakonnica Ana Rosa Sivori była wśród osób, które pierwsze powitały go na lotnisku w stolicy Tajlandii. To 32. pielgrzymka zagraniczna papieża Franciszka, w czasie której odwiedzi także Japonię.
Zobacz więcej na temat:  papież Franciszek papież aktualności katolickie Azja Tajlandia Japonia wiara Kościół ŚWIAT

Chris Jewell: podjęliśmy wielkie ryzyko, ale to była nasza szansa

– Sukces osób, które były w to zaangażowane, był związany z tym, że odstawiliśmy empatię na bok. Dzięki temu mogliśmy skoncentrować się na samym zadaniu, czyli wydostaniu tych ludzi z jaskini –  wyznał Chris Jewell, grotołaz i eksplorator należący do brytyjskiego zespołu nurków biorących udział w akcji ratunkowej w jaskini Tham Luang w północnej Tajlandii. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Paweł Drozd STYL ŻYCIA Tajlandia akcja ratunkowa