Polskie Radio
Section05
WTC

Rocznica wydarzeń z 11 września 2001. Biden: zamachy nie złamały ducha Ameryki

Prezydent USA Joe Biden oddał hołd ofiarom zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku. Przypadającą 22. rocznicę ataków amerykański przywódca ogłosił Dniem Patriotów i Narodowym Dniem Służby i Pamięci. W rocznicowej proklamacji Biden podkreślił, że zamachy nie złamały ducha Ameryki.
Zobacz więcej na temat:  11 września 2001 roku Stany Zjednoczone Pentagon WTC ŚWIAT Ameryka Joe Biden terroryzm

Cios w serce Ameryki. 22. rocznica zamachów na World Trade Center

11 września 2001 roku cztery samoloty uprowadzone przez 19 terrorystów z Al-Kaidy i użyte w zamachach samobójczych zniszczyły m.in. dwie wieże World Trade Center w Nowym Jorku, uszkodziły budynek Pentagonu w Waszyngtonie. W zamachach tego dnia zginęło niemal 3000 osób.
Zobacz więcej na temat:  HISTORIA terroryzm zamach Stany Zjednoczone Al Kaida WTC Manhattan Nowy Jork Pentagon samolot samoloty porwanie Osama bin Laden

22. rocznica ataków z 11 września. Szczerski: to przestroga, by sprzeciwiać się każdej nienawiści

W przeddzień 22. rocznicy ataków terrorystycznych na World Trade Center stały przedstawiciel RP przy ONZ Krzysztof Szczerski powiedział, że dla Polski 11 września jest ostrzeżeniem i przestrogą, żeby walczyć z nienawiścią. Ambasador złożył wieniec przed Drzewem Życia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Stany Zjednoczone USA WTC atak terrorystyczny zamach 11 września 2001 roku

"11 września Amerykanom towarzyszy głęboki żal i smutek". Rocznica zamachów na WTC

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Mark Brzezinski we wpisie na Twitterze wspomina tragiczny dla jego ojczyzny 11 września 2001 roku. "11 września Amerykanom towarzyszy głęboki żal i smutek. Nigdy nie zapomnimy ofiar terroru, który dotknął nasz kraj. Nigdy nie zapomnimy, jak amerykański naród zjednoczył się w chwili próby. Nie zapomnimy też wsparcia, które otrzymywaliśmy ze wszystkich stron świata"- napisał Mark Brzezinski.
Zobacz więcej na temat:  WTC USA zamach

Szef MON w rocznicę ataków z 11 września: pamiętamy i oddajemy hołd ofiarom zamachów

Wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak wspomniał tragiczne zamachy w Stanach Zjednoczonych 11 września 2001 r. "Pamiętamy i oddajemy hołd osobom, które wówczas zginęły, a także funkcjonariuszom służb, którzy odważnie służyli i pomagali innym" - napisał w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka WTC terroryzm Stany Zjednoczone Al Kaida 11 września 2001 roku Mariusz Błaszczak

Para prezydencka spotkała się z Polakami, którzy ratowali ofiary zamachów na WTC. "Etos tej służby jest niezwykły"

Prezydent Andrzej Duda oddał hołd ofiarom zamachów terrorystycznych na Nowy Jork sprzed 20 lat. Polski prezydent wraz z małżonką pojechał na Ground Zero, w miejsce, gdzie dwie dekady temu zawaliły się wieże Światowego Centrum Handlu. Andrzej Duda spotkał się także ze strażakami i policjantami polskiego pochodzenia, którzy brali udział w akcji ratunkowej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Andrzej Duda prezydent Nowy Jork Stany Zjednoczone WTC 11 września 2001 roku