Polskie Radio
Section05
11 września 2001 roku

"Cały świat pamięta i czci ofiary". Mariusz Błaszczak o 22. rocznicy ataków na World Trade Center

Szef MON Mariusz Błaszczak napisał w mediach społecznościowych, że "11 września 2001 r. Stany Zjednoczone doświadczyły ataków terrorystycznych, które na zawsze zmieniły świat, jaki znamy. Tego tragicznego dnia zginęło prawie 3000 niewinnych osób. Dziś cały świat pamięta i czci ofiary 11 września".
Zobacz więcej na temat:  11 września 2001 roku zamach Al Kaida terroryzm Mariusz Błaszczak POLSKA polityka

Rocznica wydarzeń z 11 września 2001. Biden: zamachy nie złamały ducha Ameryki

Prezydent USA Joe Biden oddał hołd ofiarom zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku. Przypadającą 22. rocznicę ataków amerykański przywódca ogłosił Dniem Patriotów i Narodowym Dniem Służby i Pamięci. W rocznicowej proklamacji Biden podkreślił, że zamachy nie złamały ducha Ameryki.
Zobacz więcej na temat:  11 września 2001 roku Stany Zjednoczone Pentagon WTC ŚWIAT Ameryka Joe Biden terroryzm

22. rocznica ataków z 11 września. Szczerski: to przestroga, by sprzeciwiać się każdej nienawiści

W przeddzień 22. rocznicy ataków terrorystycznych na World Trade Center stały przedstawiciel RP przy ONZ Krzysztof Szczerski powiedział, że dla Polski 11 września jest ostrzeżeniem i przestrogą, żeby walczyć z nienawiścią. Ambasador złożył wieniec przed Drzewem Życia.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Stany Zjednoczone USA WTC atak terrorystyczny zamach 11 września 2001 roku

Szef MON w rocznicę ataków z 11 września: pamiętamy i oddajemy hołd ofiarom zamachów

Wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak wspomniał tragiczne zamachy w Stanach Zjednoczonych 11 września 2001 r. "Pamiętamy i oddajemy hołd osobom, które wówczas zginęły, a także funkcjonariuszom służb, którzy odważnie służyli i pomagali innym" - napisał w mediach społecznościowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka WTC terroryzm Stany Zjednoczone Al Kaida 11 września 2001 roku Mariusz Błaszczak

21. rocznica zamachów z 11 września. Główne obchody w Nowym Jorku

Amerykanie oddają dziś hołd poległym w atakach terrorystycznych z 11 września. Główne obchody 21. Rocznicy zamachów odbędą się w Nowym Jorku, Waszyngtonie oraz w Pensylwanii. Prezydent Joe Biden weźmie udział w obchodach rocznicy przy pomniku ofiar ataku na Pentagon - informuje Marek Wałkuski, korespondent Polskiego Radia w USA.
Zobacz więcej na temat:  11 września 2001 roku terroryzm Nowy Jork rocznica Stany Zjednoczone ŚWIAT Ameryka

Para prezydencka spotkała się z Polakami, którzy ratowali ofiary zamachów na WTC. "Etos tej służby jest niezwykły"

Prezydent Andrzej Duda oddał hołd ofiarom zamachów terrorystycznych na Nowy Jork sprzed 20 lat. Polski prezydent wraz z małżonką pojechał na Ground Zero, w miejsce, gdzie dwie dekady temu zawaliły się wieże Światowego Centrum Handlu. Andrzej Duda spotkał się także ze strażakami i policjantami polskiego pochodzenia, którzy brali udział w akcji ratunkowej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka USA Andrzej Duda prezydent Nowy Jork Stany Zjednoczone WTC 11 września 2001 roku

"Andrzej Duda mówił o polskiej solidarności". Marek Wałkuski w PR24 o wizycie prezydenta w USA

Prezydent Polski był jednym z ponad stu przywódców z całego świata, którzy przemawiali podczas dorocznego Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku. Gościem Polskiego Radia 24 był Marek Wałkuski. Korespondent Polskiego Radia przypomniał "trzy główne elementy, zgodne z tym, czym zajmuje się ONZ podczas tej sesji" poruszone przez prezydenta Andrzeja Dudę. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT USA Stany Zjednoczone Ameryka ONZ Nowy Jork Andrzej Duda prezydent Marek Wałkuski Antoni Opaliński 11 września 2001 roku

Relacja Polaka pracującego przy usuwaniu gruzu po atakach 11 września: w tym potwornym napięciu nie czułem zmęczenia

Inż. Jan Szumański nadzorował pracę przy usuwaniu gruzu i oczyszczaniu terenu po atakach 9/11. Twierdzi, że było to wymagające samozaparcia, improwizacji i nowych rozwiązań doświadczenie. - Trzy pierwsze dni i noce nie zmrużyłem oka. W potwornym napięciu nie czułem zmęczenia - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  11 września 2001 roku terroryzm Nowy Jork zamach USA katastrofa budowlana ŚWIAT Ameryka