Polskie Radio
Section05
Waldemar Kraska

Wiceminister zdrowia: większość Polaków stosuje się do restrykcji, ale szczyt epidemii przed nami

- Efekty restrykcji związanych z koronawirusem przyjdą trochę później, ale powinny być widoczne, bo większość Polaków się do nich stosuje - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jego zdaniem szczyt zachorowań może mieć miejsce w przyszłym lub następnym tygodniu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pandemia Koronawirus w Polsce bezpieczeństwo Waldemar Kraska Ministerstwo Zdrowia społeczeństwo

"Najważniejsze jest ograniczenie kontaktów międzyludzkich". Wiceminister zdrowia o walce z koronawirusem

- Jestem lekarzem i zawsze widzę światełko w tunelu. Liczę na to, że działania jakie podjęliśmy, przyniosą efekt. Tylko ograniczenie kontaktów międzyludzkich powoduje, że epidemia może zostać opanowana - powiedział Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo koronawirus Koronawirus w Polsce Ministerstwo Zdrowia zdrowie wirus wirusy choroby płuc choroby zakaźne Eliza Olczyk Waldemar Kraska pandemia

Wiceminister zdrowia: przepisy umożliwiają obowiązkowe badanie personelu medycznego

- Istniejące przepisy dają możliwość nałożenia obowiązku wykonania badań lekarskich, w tym testów, m.in. u personelu medycznego. Poprawka senacka w tym zakresie nie jest konieczna - wskazał w Senacie wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński. Izba procedowała nad nowelizacją ustaw związaną z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem choroby COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Senat Koronawirus w Polsce koronawirus tarcza antykryzysowa zdrowie Waldemar Kraska

Wiceminister zdrowia: powinniśmy być samowystarczalni

– Są u nas szwalnie, które mogą produkować kombinezony i maseczki. Już w kilkunastu fabrykach trwa taka produkcja. Szkoda, że od wielu lat Polska się jej wyzbywała. Myślę, że warto wrócić do tego, żeby kraj był samowystarczalny. Wytwarzanie odzieży ochronnej nie jest skomplikowane – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce koronawirus granica Trójka Kuba Strzyczkowski Waldemar Kraska