Polskie Radio
Section05
Włodzimierz Czarzasty

Nowa Lewica podjęła decyzję o powołaniu Wiosny i SLD. Czarzasty: dopełniliśmy obietnicy

- Zarząd Nowej Lewicy podjął w sobotę uchwałę o powołaniu dwóch frakcji – Sojuszu Lewicy Demokratycznej i frakcji Wiosna. Utrzymał również w mocy decyzje zawieszające członków partii – powiedział w sobotę lider Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty. Przekazał również, że 9 października odbędzie się kongres zjednoczeniowy.
Zobacz więcej na temat:  lewica Włodzimierz Czarzasty SLD wiosna partie polityczne POLSKA polityka

Czarzasty w ogniu krytyki polityków własnej partii. Przyczyną decyzja ws. szefa śląskich struktur

Parlamentarzyści Nowej Lewicy w piśmie do przewodniczącego partii Włodzimierza Czarzastego apelują o pilne zwołanie zarządu partii ws. zawieszenia europosła i szefa śląskich struktur Marka Balta. Podkreślają, że decyzję Czarzastego i jej powód przyjmują ze zdumieniem.
Zobacz więcej na temat:  lewica partie polityczne Włodzimierz Czarzasty Parlament Europejski samorząd POLSKA polityka

Czarzasty: to, że Lewica jest partią opozycyjną, nie znaczy, że musi się słuchać innej partii opozycyjnej

- Ja nie walczę z Platformą Obywatelską i nie będziemy tego robić. Tym bardziej że są obszary, w których występujemy wspólnie, na przykład kwestia prezydenta w Rzeszowie czy kandydatury na Rzecznika Praw Obywatelskich - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Lewicy Włodzimierz Czarzasty.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA lewica Platforma Obywatelska polityka Włodzimierz Czarzasty

Porozumienie Lewicy z rządem. Maciej Naskręt: Włodzimierz Czarzasty odrobił lekcję z historii

- W mojej ocenie Włodzimierz Czarzasty odrobił lekcję z historii o 500+, ponieważ - jak pamiętamy - był to główny oręż PiS w wyborach parlamentarnych w 2019 roku - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Naskręt z Radia Gdańsk. Gościem "Debaty dnia" był także Paweł Badzio z "Gazety Obywatelskiej".  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA pandemia polityka lewica opozycja zjednoczona prawica Włodzimierz Czarzasty Krajowy Plan Odbudowy

FELIETON Czarzasty jak Korwin, czyli polowanie na różowe kuce. Felieton Magdaleny Złotnickiej

Media od kilku dni przeżywają konwencję Lewicy, na której postulaty przedstawiali młodzi działacze. Lewica odbija nowy elektorat, wielka zmiana, och, ach! Owszem, takimi działaniami lewica ma szanse zdobyć poparcie młodzieży. Tej kończącej licea i zaczynającej studia. Potem 90 proc. zwyczajnie dorośnie.
Zobacz więcej na temat:  lewica Magdalena Złotnicka felieton Włodzimierz Czarzasty

Prof. Jacek Reginia-Zacharski: Lewica nie umiała zagospodarować protestów społecznych

- Zakładałem, że umiejętne wykorzystanie tego nurtu będzie jakimś wiatrem w żagle Lewicy. Nic takiego się nie wydarzyło, w związku z czym możemy postawić hipotezę, że nieumiejętnie usiłowano zagospodarować ten ruch społeczny - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski, politolog i historyk z Uniwersytetu Łódzkiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański POLSKA polityka lewica strajk kobiet Włodzimierz Czarzasty Sejm policja protest