Polskie Radio
Section05

Związek Nauczycielstwa Polskiego

Strajk nauczycieli a egzamin maturalny

W "Młodej audycji politycznej" goście Jana Białostockiego podsumowali najważniejsze wydarzenia z życia społeczno-politycznego. Jaki obrót przyjmie w najbliższych dniach strajk nauczycieli? Co było najważniejszym przesłaniem podczas weekendowych konwencji PiS i PO? Czy da się pogodzić działalność taksówkarzy z ludźmi świadczącymi usługi tzw. przewozu osób?
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sławomir Broniarz strajk nauczycieli nauczyciel szkoła wynagradzanie euro waluty PiS Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska konwencja PiS konwencja PiS w Lublinie wybory do Parlamentu Europejskiego wybory w Polsce

Nierówna konkurencja przyczyną protestów taksówkarzy?

- Jeżeli ktoś kiedyś uznał, że aby być taksówkarzem i wozić bezpiecznie ludzi, trzeba zdać egzaminy, znać topografię miasta, wykupić ubezpieczenie, a później wpuszcza na rynek kierowców, którym daje te same możliwości zarabiania, ale bez wypełnienia powyższych warunków, to możemy mówić o nierównej konkurencji - powiedział w PR24 Jerzy Mosoń (Fundacja Fibre). O przyczynach protestu taksówkarzy mówił także w "Debacie poranka" Piotr Trudnowski (Klub Jagielloński).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Sławomir Broniarz strajk nauczycieli taksówki