Polskie Radio
Section05
Agnieszka Osiecka

Włodzimierz Korcz: zawsze ceniłem sobie słowo w piosence

- Ten, który pisał teksty, sądził, że muzyka jest najważniejsza, a ja się upierałem, że jest odwrotnie, i dlatego bardzo wiele piosenek, które pisałem, miało ten walor tekstowy - mówi na antenie Programu 1 Włodzimierz Korcz, kompozytor, pianista, dyrygent, twórca licznych przebojów. 
Zobacz więcej na temat:  Włodzimierz Korcz Zbigniew Krajewski kompozytor piosenka muzyka filmowa album Grzegorz Markowski Wojciech Młynarski Alicja Majewska

"Obcy ludzie dowiedzą się, że tak Ciebie kocham". Jeremi Przybora i Agnieszka Osiecka

– Jest coś specyficznego dla miłości dwóch osób piszących. Bo twórcy, artyści cały czas projektują swoje marzenia i swoje pomysły na drugą osobę. I ta część listów Agnieszki i Jeremiego wydawała mi się taka bardzo smutna – mówiła w Polskim Radiu Agata Passent, córka Agnieszki Osieckiej, komentując miłosną korespondencję tych dwojga mistrzów słowa.
Zobacz więcej na temat:  Jeremi Przybora literatura poezja listy miłość Magda Umer Agata Passent Konstanty Przybora

Agnieszka Osiecka. Jakie było jej życie?

"A ja jestem proszę Pana na zakręcie", "Niech żyje bal", "Oczy tej małej jak dwa błękity" czy "Na całych jeziorach Ty" to klasyka polskiej piosenki, którą od lat słyszymy i nucimy. To wszystko zawdzięczamy Agnieszce Osieckiej. W 27. rocznicę odejścia tej wielkiej poetki, mistrzyni słowa, autorki ponad 2000 piosenek porozmawiamy o jej twórczości, talencie, ciekawym, ale też trudnym życiu.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek piosenka

Mitch & Mitch, Wodecki, Skaldowie i inni – mocna ekipa w czwartym tygodniu cyklu "Z Osieckiej"

Mitch & Mitch z gościnnym udziałem Zbigniewa Wodeckiego, hiphopowo-jazzowy projekt Albo Inaczej, Natalia Sikora w repertuarze Janis Joplin, a na finał Skaldowie i ich goście na wyjątkowym koncercie – tak wygląda program czwartego tygodnia cyklu "Z Osieckiej". Tuż po godz. 19 przypominamy w nim najbardziej pamiętne koncerty, jakie odbyły się w Trójkowym studiu.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Justyna Grabarz

Piosenki Agnieszki Osieckiej na żywo, czyli "Kobiety mojego życia". Za nami pierwsza audycja "Z Osieckiej"

W premierowym odcinku cyklu "Z Osieckiej" przypomnieliśmy koncert "Kobiety mojego życia", który odbył się w studiu radiowej Trójki 8 września 1993 roku: wtedy piosenki napisane przez Agnieszkę Osiecką wykonywali najlepsi polscy artyści, a koncert prowadziła sama autorka. W następnej zaś audycji, czyli już we wtorek, usłyszymy… pierwszy hiphopowy koncert w Trójce!
Zobacz więcej na temat:  Trójka Justyna Grabarz Zofia Sylwin Łona Webber Fisz Emade Novika

Talent fotograficzny Agnieszki Osieckiej - co najchętniej fotografowała poetka?

Agnieszka Osiecka szeroko jest znana ze swojej twórczości poetyckiej, nie wszyscy jednak wiedzą, że jej pasją była także fotografia. - Osiecka nie upubliczniania swoich zdjęć traktowała fotografię jako narzędzie do przyglądania się innym - mówi Maria Anna Potocka, kurator wystawy i dyrektor MOCAK. Zdjęcia poetki można podziwiać na wystawie "Talent fotograficzny Agnieszki Osieckiej".
Zobacz więcej na temat:  Czwórka fotografia wystawa Kraków Kasia Dydo Katarzyna Dydo

"Zabawy poufne". Edyta Geppert i Piotr Loretz w spektaklu do tekstów Osieckiej

- Jestem przeszczęśliwa, że mogę przebywać w tym świecie Agnieszki, którą wydawało mi się, że trochę znam, to jest takie złudne. A tutaj ujawnia się jej przebogata wyobraźnia, fantazja i ten dystans - tak Edyta Geppert mówiła o swoim udziale w spektaklu słowno-muzycznym "Zabawy poufne" na podstawie tekstów Agnieszki Osieckiej.
Zobacz więcej na temat:  Edyta Geppert Piotr Loretz spektakl piosenka TEATR Warszawa Jakub Kukla

Koncert "Osiecka itp. itd...". Natalia Lesz zaprezentuje utwory Agnieszki Osieckiej w nowych aranżacjach

Podczas koncertu "Osiecka itp. itd...", który odbędzie się w Warszawie, Natalia Lesz zaprezentuje utwory z repertuaru Agnieszki Osieckiej w zupełnie nowych aranżacjach. W trakcie wydarzenia usłyszymy także autorskie kompozycje artystki, w tym m.in. "Wiosną", "Historia z Happy Endem", czy najnowszy singiel "Wierszem lubimy przeklinać".
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke Natalia Lesz muzyka rozrywkowa koncert goya poezja śpiewana

Marcin Januszkiewicz: czuję się patriotą, zwłaszcza w materii sztuki

Marcin Januszkiewicz to artysta wszechstronny. Aktor teatralny i serialowy, piosenkarz, autor tekstów i kompozytor. Zasłynął m.in. z wykonywania piosenek Agnieszki Osieckiej. W rozmowie z Marią Szabłowską przyznaje, że czuje się patriotą, zwłaszcza w materii sztuki. - Mamy wybitnych twórców. Dzięki ich twórczości zostałem ukształtowany - zaznacza. 
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Marcin Januszkiewicz Maria Szabłowska musical