Polskie Radio
Section05
Agnieszka Osiecka

Koncert "Osiecka itp. itd...". Natalia Lesz zaprezentuje utwory Agnieszki Osieckiej w nowych aranżacjach

Podczas koncertu "Osiecka itp. itd...", który odbędzie się w Warszawie, Natalia Lesz zaprezentuje utwory z repertuaru Agnieszki Osieckiej w zupełnie nowych aranżacjach. W trakcie wydarzenia usłyszymy także autorskie kompozycje artystki, w tym m.in. "Wiosną", "Historia z Happy Endem", czy najnowszy singiel "Wierszem lubimy przeklinać".
Zobacz więcej na temat:  Paweł Sztompke Natalia Lesz muzyka rozrywkowa Agnieszka Osiecka koncert goya poezja śpiewana

Marcin Januszkiewicz: czuję się patriotą, zwłaszcza w materii sztuki

Marcin Januszkiewicz to artysta wszechstronny. Aktor teatralny i serialowy, piosenkarz, autor tekstów i kompozytor. Zasłynął m.in. z wykonywania piosenek Agnieszki Osieckiej. W rozmowie z Marią Szabłowską przyznaje, że czuje się patriotą, zwłaszcza w materii sztuki. - Mamy wybitnych twórców. Dzięki ich twórczości zostałem ukształtowany - zaznacza. 
Zobacz więcej na temat:  MUZYKA Marcin Januszkiewicz Maria Szabłowska Agnieszka Osiecka musical

Rafał Olbrychski i jego muzyczne plany. Gdzie można usłyszeć artystę?

Rafał Olbrychski jest aktorem filmowym, teatralnym i telewizyjnym. Realizuje się również jako muzyk i prezenter telewizyjny. Był wokalistą i liderem zespołu "Reds", w roku 2009 wydał swoją solową płytę. Aktualnie gra w minimusicalu pt. "Apetyt na czereśnie", występuje również w repertuarze Wojciecha Młynarskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Rafał Olbrychski Maria Szabłowska Agnieszka Osiecka Wojciech Młynarski

Teatr Telewizji na żywo. Anna Sroka-Hryń robi apetyt na "Apetyt na czereśnie" wg Agnieszki Osieckiej

- To nie jest żadne nagranie studyjne wykonane wcześniej, tylko wszystko, co państwo dzisiaj zobaczą, od samego początku do samego końca, będzie wydarzeniem na tę godzinę, na tę minutę, którą państwo będą oglądali - tak reżyserka Anna Sroka-Hryń zapowiada spektakl Teatru Telewizji "Apetyt na czereśnie" oparty na tekście Agnieszki Osieckiej.
Zobacz więcej na temat:  Anna Sroka-Hryń Dwójka Paweł Siwek Agnieszka Osiecka Teatr Telewizji spektakl aktorstwo

"Znajduję cudowne wartości". Anna Sroka-Hryń odkrywa na nowo utwory Osieckiej

Aktorka, wokalistka oraz nauczycielka życia scenicznego i muzycznego dla wielu pokoleń aktorskich. To właśnie Anna Sroka-Hryń. - Ja chyba nie jestem wokalistką. Był kiedyś taki zawód jak pieśniarka i to było takie piękne - mówi o sobie w Programie 1 Polskiego Radia. W jaki sposób interpretuje na nowo twórczość Agnieszki Osieckiej?
Zobacz więcej na temat:  Martyna Podolska Agnieszka Osiecka Anna Sroka-Hryń

Marcin Januszkiewicz: teksty Agnieszki Osieckiej są mi niezwykle bliskie

- Zawsze kiedy wymyślam coś artystycznego lub scenicznego, w pierwszej kolejności towarzyszą mi teksty Agnieszki Osieckiej. Niezwykle podoba mi się to, że potrafi opowiedzieć coś na serio, bawiąc się słowem - przyznaje w "Muzycznej Jedynce" Marcin Januszkiewicz. Aktor, piosenkarz oraz wykładowca Akademii Teatralnej w Warszawie obecnie występuje w spektaklu "Edith i Marlene" oraz przygotowuje album z autorskimi wersjami utworów Perfectu i Lady Pank.
Zobacz więcej na temat:  Maria Szabłowska Marcin Januszkiewicz Agnieszka Osiecka muzyka rozrywkowa

Adam Sławiński urodzinowo w Dwójce

Piosenki do słów Agnieszki Osieckiej, jak "Na całych jeziorach Ty", "W dziką jabłoń Cię zaklęłam" czy "Krzyczę przez sen". Muzyka do "Gry" Jerzego Kawalerowicza, "Skoku" Kazimierza Kutza, a także do "Komediantki", "Najdłuższej wojny nowoczesnej Europy", i bodaj najbardziej pamiętana - ścieżka dźwiękowa do serialu i filmu "Chłopi"... Nie trzeba dalej wymieniać: gościem audycji był Adam Sławiński!
Zobacz więcej na temat:  Dwójka Mariusz Gradowski Adam Sławiński kompozytor Agnieszka Osiecka

"Był geniuszem piosenki". Ostatnie pożegnanie Jerzego Połomskiego

W warszawskiej bazylice Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu zakończyły się uroczystości pogrzebowe Jerzego Połomskiego, piosenkarza i aktora, gwiazdy polskiej estrady w latach 60. i 70. Artysta spoczął na Cmentarzu Powązkowskim w grobie rodzinnym w Alei Zasłużonych. 
Zobacz więcej na temat:  Jerzy Połomski Maria Szabłowska Paweł Sztompke Agnieszka Osiecka Wojciech Młynarski piosenka Dorota Piotrowska Alicja Majewska Irena Santor