Polskie Radio
Section05
Anna Chodakowska

Światowy Dzień Poezji - świętujemy również w sobotę

W Dwójce przedłużyliśmy świętowanie czwartkowego (21.03) Międzynarodowego Dnia Poezji. W audycji "Dwie do setki" spotkaliśmy się z poezją, porozmawialiśmy o tym jak najlepiej prezentuje się na radiowej antenie, sprawdziliśmy jak czytać wiersze w radiu, a jak na scenie i spróbowaliśmy odpowiedzieć na pytanie w jaki sposób poezja łączy ludzi.
Zobacz więcej na temat:  Światowy Dzień Poezji poezja Iwona Smolka Krzysztof Siwczyk Dorota Gacek Katarzyna Hagmajer-Kwiatek Dwójka

Anna Chodakowska - monolog Salomei z diabolicznym akcentem [POSŁUCHAJ]

- Zrobiłam sobie pauzę w monologu, w której mogłam pokazać, że irytuje mnie to, że ktoś mi przerywa. I ten jeden moment sprawiał, że nie byłam tylko natchnioną dzieweczką, że coś więcej tam drzemie - mówiła w radiowej Dwójce Anna Chodakowska, znakomita aktorka teatralna, filmowa, telewizyjna i radiowa, o swojej roli w "Śnie srebrnym Salomei". Jej interpretacją zainteresowali się Maria Janion i Miron Białoszewski.
Zobacz więcej na temat:  aktorzy Dwójka

Święto światła w noc stanu wojennego

13 grudnia od 39 lat nieodmiennie kojarzy się ze stanem wojennym – drastycznie brutalnym zakończeniem 16-miesięcznego karnawału Solidarności. Ale przecież Polakom pozostał jeden, niezawodny oręż: humor. Warto pamiętać, że 13 grudnia to także dzień świętej Łucji obchodzony uroczyście w wielu krajach Europy: m.in. w Szwecji i na Węgrzech.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo HISTORIA stan wojenny Wojciech Polak Anna Popek Trójka