Polskie Radio
Section05
Wojciech Polak

"Chrześcijanin nie może się zamknąć przed uchodźcą"

Każdy ksiądz, który pójdzie w Gnieźnie na manifestację antyuchodźczą będzie suspendowany - mówi w wywiadzie dla "Tygodnika Powszechnego" prymas Polski abp Wojciech Polak. Przypomina, że chrześcijanin nie może się zamknąć przed uchodźcą. W Polskim Radiu 24 komentarze na temat wypowiedzi prymasa przedstawiał nasz reporter Marcin Chmielnicki. 
Zobacz więcej na temat:  uchodźcy imigranci w Europie Wojciech Polak Kościół katolicki

"Z Gietrzwałdu płynie siła jednocząca i pełna pokoju"

O roli przesłania gietrzwałdzkiego i o sile jednoczącej i pełnej pokoju, której potrzeba w życiu rodzinnym, osobistym i społecznym mówił prymas Polski abp Wojciech Polak w 140. rocznicę objawień maryjnych w Gietrzwałdzie. Znaczenie tych słów w kontekście bieżących wydarzeń politycznych w audycji Gorący Temat wyjaśniał Ryszard Gromadzki z Telewizji Republika.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wojciech Polak Kościół reforma sądownictwa pr24 reforma sądownictwa Kościół katolicki

Przyszli za późno, czyli w samą porę

Po raz dziewiąty ulicami 515 miast i wiosek w Polsce i 21 za granicą przeszły Orszaki Trzech Króli. Jak wyglądają i czym różnią się od siebie Orszak warszawski i krakowski? Czy zgodnie z tradycją kolędowania znajdą się w nich odniesienia do aktualnych spraw naszego życia? Co się zmieniło po tylu latach „budowania” tradycji Orszaku Trzech Króli?
Zobacz więcej na temat:  chrześcijaństwo katolicyzm Kościół Wojciech Polak Nowy Rok Trzech Króli