Polskie Radio
Section05
cyfrowa polska

Na naukę nigdy nie jest za późno. Bezpłatne szkolenia w ramach kampanii "e-Polak potrafi!"

W ramach kampanii "e-Polak potrafi!" tym razem Ministerstwo Cyfryzacji proponuje bezpłatne szkolenia dla każdej grupy wiekowej. Kursy i warsztaty można znaleźć w internecie i skorzystać z nich bezpłatnie. Sieć to nie tylko filmy, muzyka, kontakt z bliskimi i płacenie rachunków, ale także edukacja.
Zobacz więcej na temat:  cyfrowa polska Ministerstwo Cyfryzacji edukacja PARP GOSPODARKA NAUKA

"Trzeba być otwartym na każdego młodego, zdolnego człowieka"

„Cyfrowa Polska” to organizacja pracodawców o charakterze non-profit, która wraz z portalem Patronite.pl, wspierają twórców. Obecnie portal ma ponad 800 zarejestrowanych użytkowników, którzy rozwijają swoje talenty. O inicjatywie wspierającej artystów opowiedzieli goście Rozmowy kulturalnej: Krzysztof Schodowski – artysta malarz, poeta i Michał Kanownik - prezes ZIPSEE „ Cyfrowa Polska”.
Zobacz więcej na temat:  cyfrowa polska

Administracja publiczna ma pieniądze na Internet

Rządowy Program Operacyjny Polska Cyfrowa 2014-2020 będzie skierowany zarówno do urzędów administracji i jednostek im podległych, jak i operatorów telekomunikacyjnych. Projekt obejmie projekty o znaczeniu ogólnopolskim w takich obszarach jak np. e-administracja, e-zdrowie, e-sądy, e-zamówienia publiczne oraz e-kultura.
Zobacz więcej na temat:  administracja publiczna cyfrowa polska cyfryzacja e-administracja e-gospodarka internet telekomunikacja

Cyfrowa szkoła rzeczywistość czy kwestia przyszłości?

Konferencja „Nowoczesne technologie cyfrowe w edukacji – Cyfrowa Szkoła” to platforma do dyskusji o zainaugurowanym w ubiegłym roku programie rządowym „Cyfrowa Szkoła”, który spotkał się z uznaniem środowisk oświatowych i biznesowych. Jego celem jest rozwijanie kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK).
Zobacz więcej na temat:  biznes cyfrowa polska cyfrowa szkoła edukacja