X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
szara strefa

"Dobry dla budżetu i małych firm". Eksperci o projekcie obniżenia składek ZUS

Goście Polskiego Radia 24 w audycji "Rządy pieniądza": dr Stanisław Cichocki (Uniwersytet Warszawski), Piotr Soroczyński (Krajowa Izba Gospodarcza) i Mateusz Walewski (Bank Gospodarstwa Krajowego) dyskutowali między innymi o propozycji premiera Mateusza Morawieckiego obniżenia składek ZUS dla małych i średnich przedsiębiorstw.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 gospodarka polska Mateusz Morawiecki ZUS firma małe i srednie przedsiębiorstwo szara strefa

Celnikom nie pozwalano walczyć z mafią paliwowową

Według Sławomira Siwego, wieloletniego szefa Związku Zawodowego Celników, celnikom przez lata nie pozwalano walczyć z mafią paliwową. Jak podkreślał wicepremier Mateusz Morawiecki obecnie dokonuje się miesięcznie kilkunastu tysięcy kontroli cystern. Stąd w ubiegłym roku wpływy z akcyzy paliwowej wyniosły ponad 6 mld i były ponad 1 mld zł wyższe niż rok wcześniej, przy niezmienionych stawkach. O wyłudzeniach na rynku paliw mówił w audycji Kulisy Spraw Sławomira Siwego.
Zobacz więcej na temat:  paliwa Mateusz Morawiecki Ministerstwo Finansów energetyka szara strefa przestępczość akcyza