Polskie Radio
Section05
PARP

Elektromobilność w Polsce. Sukces rządowego programu "Pilot Maker Electro Sky Lab"

25 firm zrealizowało program pilotażowy dotyczący wdrażania elektromobilności prowadzony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. W konferencji podsumowującej projekt wzięli udział między innymi wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz oraz minister klimatu Michał Kurtyka.
Zobacz więcej na temat:  samochody elektryczne PARP ministerstwo klimatu Ministerstwo Rozwoju elektromobilność OZE GOSPODARKA infrastruktura

Część ułatwień dla firm ma zostać utrzymana także po pandemii. Jest deklaracja minister rozwoju

- Chcemy, by część ułatwień dla firm, np. uproszczenie procedur aplikacyjnych przy ubieganiu się o środki z UE, została utrzymana także po pandemii - zapowiedziała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz podczas webinarium dla firm zorganizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości.
Zobacz więcej na temat:  firma Jadwiga Emilewicz tarcza antykryzysowa PARP POLSKA GOSPODARKA

Na naukę nigdy nie jest za późno. Bezpłatne szkolenia w ramach kampanii "e-Polak potrafi!"

W ramach kampanii "e-Polak potrafi!" tym razem Ministerstwo Cyfryzacji proponuje bezpłatne szkolenia dla każdej grupy wiekowej. Kursy i warsztaty można znaleźć w internecie i skorzystać z nich bezpłatnie. Sieć to nie tylko filmy, muzyka, kontakt z bliskimi i płacenie rachunków, ale także edukacja.
Zobacz więcej na temat:  cyfrowa polska Ministerstwo Cyfryzacji edukacja PARP GOSPODARKA NAUKA

50 mln zł na wsparcie ekspansji zagranicznej dla małych firm. Ruszył nabór wniosków

Do 28 maja, mikro, małe i średnie firmy z pięciu regionów korzystających z funduszy UE z programu Polska Wschodnia, mogą składać wnioski w konkursie na dotacje wspierające wprowadzenie produktów na zagraniczne rynki - przypomina Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Firmy mogą otrzymać do 800 tys. zł, PARP przeznaczył na to 50 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  firma PARP fundusze unijne