Polskie Radio
Section05
PARP

1,2 mld zł dla firm na transformację cyfrową i rozwój potencjału badawczego. Konkursy PARP

Na transformację cyfrową czy rozwój potencjału badawczego firmy mogą pozyskać ponad 1,2 mld zł dotacji z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 - poinformowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. To kontynuacja dwóch wcześniejszych programów: Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 oraz Inteligentny Rozwój 2014-2020.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PARP fundusze unijne konkurs firma cyfryzacja biznesu

PARP chce pomóc branży turystycznej. Pieniądze pochodzą z funduszy europejskich

Pieniądze z funduszy europejskich przyczynią się do poprawy konkurencyjności branży turystycznej w Polsce i zwiększą jej odporność na potencjalne kryzysy informuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Agencja uruchomi konkursy skierowane m.in. do małych i średnich firm z sektora. Dotyczą one zwłaszcza firm ze wschodnich województw Polski.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA turystyka PARP cyfryzacja biznesu fundusze unijne zabytki

PARP uruchamia nowe programy pomocy dla firm ze wschodniej Polski. O jakie sumy chodzi?

Podmioty, które będą wspierać młode firmy ze wschodniej Polski w przygotowaniu do rozpoczęcia biznesu mogą od wtorku zgłaszać się do konkursu ogłoszonego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PARP firmy firmy produkcyjne POLSKA Polska w Unii Europejskiej fundusze unijne fundusze europejskie

PARP uruchamia nowe programy pomocy dla firm ze środków europejskich. O jakie sumy chodzi?

Blisko 6 mld euro mogą zdobyć polskie firmy z nowych funduszy europejskich na lata 2021-2027 - mówił w piątek w Białymstoku prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) Dariusz Budrowski. Ze wsparcia może skorzystać każdy przedsiębiorca w kraju, także mikrofirmy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA fundusze unijne inwestycji infrastrukturalne UE fundusze europejskie PARP cyfryzacja

PARP: 425 mln zł dofinansowania na szkolenia pracowników i przedsiębiorców w 2022 roku

W 2022 roku na szkolenia pracowników i przedsiębiorców z Bazy Usług Rozwojowych (BUR) przeznaczono 425 mln zł dofinansowania ze środków unijnych - poinformowała Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Z usług oferowanych w BUR skorzystało w ubiegłym roku ok. 78 tys. pracowników i właścicieli firm z sektora MŚP oraz osób prywatnych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PARP firma pracownik szkolenie kompetencje

"Polski Produkt Przyszłości". Na twórców najlepszych innowacji czeka 600 tys. zł

Do 1 grudnia trwa nabór do XXV edycji konkursu "Polski Produkt Przyszłości" organizowanego przez Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Celem konkursu jest wyłonienie najbardziej innowacyjnych wyrobów i technologii opracowanych w Polsce. Na uczestników czekają nagrody o łącznej wartości aż 600 tys. zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma PARP NCBR konkurs innowacyjność innowacje

Ekspert resortu rozwoju: prosta spółka akcyjna jest transparentna dla wierzycieli i jest bardziej przyjazna dla firm

 - Prosta spółka akcyjna, to forma prowadzenia działalności gospodarczej, która jest dedykowana dla start-up'ów oraz przedsiębiorców dopiero zaczynających swój biznes - przekonywał Jan Drożdż z Ministerstwa Rozwoju i Technologii w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA spółka cywilna firma start-up PARP Ministerstwo Rozwoju

"Bony na cyfryzację" dla kilkuset przedsiębiorców. PARP ogłosił wyniki konkursu

Aż 696 projektów zostało rekomendowanych do dofinansowania w konkursie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości "Bony na cyfryzację". Każdy z nich może otrzymać średnio po 215 tys. zł. Najwięcej inicjatyw pochodziło z województwa mazowieckiego, a najmniej z opolskiego. Wszystkie projekty dotyczyły rozwiązań związanych z cyfryzacją.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA cyfryzacja biznesu cyfryzacja innowacje PARP firma konkurs

Polskie start-upy tworzą coraz lepsze systemy cyberbezpieczeństwa. PARP łączy je z dużymi przedsiębiorstwami

Ponad 95 proc. polskich firm stosuje środki bezpieczeństwa ICT chroniące przed cyberatakami - wynika z danych Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Firmy oferujące zabezpieczenia ICT mogą otrzymać dofinansowanie ze środków unijnych w ramach programów PARP. Środki bezpieczeństwa ICT w znaczniej zostały opracowane przez rodzime startupy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA cyberbezpieczeństwo PARP firma dofinansowanie rozwój startup

Samorządy i startupy to może być udany tandem. GovTech inno_LAB połączy potrzeby, wiedzę i technologie

Na współpracy ze startupami może korzystać nie tylko biznes, ale także samorządy lokalne. Ułatwieniu relacji JST z innowatorami służy pilotażowy projekt GovTech Inno_LAB, który ma pomóc w przełamywaniu barier biznesowych między tymi podmiotami. Konieczność takiej współpracy oraz wdrażania innowacyjnych rozwiązań usprawniających pracę samorządu to jeden z tematów, który zdominował Europejski Kongres Samorządów w Mikołajkach.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA samorząd startup innowacje PARP