Polskie Radio
Section05
dopłaty bezpośrednie

Dopłaty działają. Spada ilość zboża zgromadzonego w elewatorach

Decyzje rządu w sprawie zwiększenia dopłat do sprzedaży zbóż zachęciły rolników do sprzedaży podażowa "górka" powoli się zmniejsza  – informuje Izba Zbożowo-Paszowa. Co ważne że część firm spożywczych skupuje spore wolumeny ziarna przewidując, że w żniwa rynkowa podaż może być mniejsza.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA zboże żywność dopłaty bezpośrednie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi import Ukraina

Pomoc dla rolników i wsparcie produkcji. Henryk Kowalczyk podsumował działania resortu

- Wielkim zadaniem stojącym przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi było zatwierdzenie Krajowego Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. To ponad 25 mld euro - poinformował wicepremier Henryk Kowalczyk.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Henryk Kowalczyk Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi hodowla zwierząt zboże dopłaty bezpośrednie rolnictwo rolnicy POLSKA ceny żywności społeczeństwo

Nowe formy dofinansowania rolników ze środków unijnych. Wiemy o jakie programy chodzi

Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej (WPR) to 25,2 mld euro wsparcia dla sektora rolnego na lata 2023-2027 – powiedział wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Resort szacuje, że wsparcie dla gospodarstwa 30 ha może wynieść ponad 10 tys. euro rocznie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo Unia Europejska dopłaty bezpośrednie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi hodowla zwierząt fundusze unijne

Dopłaty dla rolników do sprzedanego zboża. Minister rolnictwa: wysłaliśmy wniosek do Komisji Europejskiej

Rząd wysłał wniosek do Komisji Europejskiej o dopłaty dla rolników do sprzedanego zboża. Wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk poinformował, że to reakcja na zakłócenia na rynku zbóż w związku z wojną na Ukrainie. Chodzi o problemy sygnalizowane przez rolników, dotyczące wpływu importowanego zboża z Ukrainy na ceny oferowane przez odbiorców.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo zboże dopłaty bezpośrednie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Unijny plan dotyczący rolnictwa. Minister Kowalczyk: wnioski rolnicy mogą złożyć od 15 marca

Wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk zachęca rolników do udziału w konsultacjach projektów ustaw i rozporządzeń przygotowywanych w związku z unijnym Krajowym Planem Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. W Sejmie odbyła się konferencja na ten temat z udziałem między innymi przedstawicieli organizacji i związków rolniczych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo dopłaty bezpośrednie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi POLSKA