Polskie Radio
Section05
dowód osobisty

Wchodzą w życie przepisy o aplikacji mObywatel. Tradycyjne dowody osobiste przejdą do lamusa?

Ustawa o aplikacji mObywatel weszła w życie. Oznacza to, że w niemal wszystkich sytuacjach formalnych na terenie Polski można posługiwać się elektronicznymi danymi, aby potwierdzić tożsamość. Przepisy zrównują cyfrowy dowód dostępny w mObywatelu z tradycyjnym dowodem osobistym.
Zobacz więcej na temat:  mObywatel aplikacje Ministerstwo Cyfryzacji dowód osobisty POLSKA społeczeństwo GOSPODARKA

Nowy rok, nowe rozwiązania. Elektroniczny dowód osobisty będzie równy plastikowemu

Pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński powiedział, że "liczę na to, że projekt ustawy o aplikacji mObywatel, który przewiduje m.in. zrównanie dokumentu elektronicznego z plastikowym dowodem osobistym niedługo trafi do Sejmu". Nowe funkcjonalności mogą być dostępne już w pierwszym kwartale przyszłego roku.
Zobacz więcej na temat:  aplikacje dowód osobisty dokumenty ustawa prawo POLSKA polityka

ART. SPONSOROWANY Nowe technologie dla bezpieczeństwa

Odkąd pojawiły się pieniądze, między ich producentami a fałszerzami trwa nieustanny wyścig. Jedni próbują maksymalnie utrudnić podrabianie, a drudzy złamać i skopiować zabezpieczenia. O to, by polskie banknoty, znaczki pocztowe, banderole i inne dokumenty były jak najlepiej chronione, dba zespół specjalistów z PWPW. 
Zobacz więcej na temat:  historia Polski POLSKA pieniądze dowód osobisty cyfryzacja biznesu e-dokumenty GOSPODARKA PWPW Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych

ART. SPONSOROWANY Dowód osobisty w XXI wieku

Chociaż Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych kojarzymy głównie z produkcją pieniędzy, to firma tworzy również zaawansowane technologicznie rozwiązania z zakresu usług bezpieczeństwa. Należą do nich e-dowód osobisty i aplikacja eDO App, które zapewniają wiarygodność danych w epoce gospodarki cyfrowej.
Zobacz więcej na temat:  historia Polski POLSKA pieniądze dowód osobisty cyfryzacja biznesu e-dokumenty PWPW Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych