Polskie Radio
Section05
Dwa Teatry 2024

Dwa Teatry 2024: Uczucia, wartości, emocje - co nas czeka podczas kolejnej edycji festiwalu?

Po trzech latach przerwy Festiwal "Dwa Teatry" powraca do nadmorskiego Sopotu. Na wielbicieli teatru czekają nowe, niesamowite spektakle, rozmowy o kulturze i powrotu pięknego słowa do debaty publicznej. Rozmawiamy z Adamem Wojtyszko, dyrektorem artystycznym festiwalu, o tym, czego widzowie i słuchacze mogą spodziewać się w kolejnej edycji wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry Dwa Teatry 2024

Najlepsze słuchowiska dla dzieci i młodzieży w konkursie Festiwalu "Dwa Teatry" Sopot 2024 [POSŁUCHAJ SŁUCHOWISK]

Festiwal "Dwa Teatry" to nie tylko teatr dla dorosłych. Ważną częścią wydarzenia są "Dwa Teatry Dzieciom" – słuchowiska skierowane do młodszej publiczności. W konkursie na to najlepsze bierze udział 8 słuchowisk dla dzieci i młodzieży – wszystkie zgłoszone. Taka jest zasada "Dwóch Teatrów", prezentujemy każde z nich.
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry Dwa Teatry 2024 Radio Dzieciom słuchowisko dla dzieci TEATR Teatr Polskiego Radia Sopot pr poleca

Festiwal "Dwa Teatry" Sopot 2024. Najlepsze słuchowiska zakwalifikowane do tegorocznego konkursu [POSŁUCHAJ SŁUCHOWISK]

Festiwal "Dwa Teatry" 2024 to wielkie święto teatru, ale przede wszystkim konkurs na najlepsze słuchowiska radiowe i spektakle telewizyjne. Główna nagroda to Grand Prix, ale jury festiwalu przyznaje nagrodę także za reżyserię, scenariusz, opracowanie muzyczne, realizację oraz dla najlepszych aktorów teatralnych. Prezentujemy słuchowiska, które w tym roku zakwalifikowały się do konkursu.
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry Dwa Teatry 2024 słuchowisko Teatr Polskiego Radia TEATR pr poleca Sopot KULTURA aktualności teatru - artykuł wyróżniony

Święto radiowej i telewizyjnej twórczości teatralnej - Festiwal "Dwa Teatry". Przypominamy ubiegłoroczną edycję

"Dwa Teatry" to jedna z najważniejszych imprez kulturalnych w Polsce. To tam wybierane są najlepsze słuchowiska i spektakle telewizyjne, które swoją premierę miały w roku poprzedzającym daną edycję festiwalu. Podczas festiwalu można zobaczyć, jak tworzone jest słuchowisko, poznać aktorów, kulisy ich pracy i posłuchać tego, co w teatrze najpiękniejsze. Przypominamy ubiegłoroczną edycję wydarzenia. 
Zobacz więcej na temat:  TEATR Teatr Polskiego Radia Dwa Teatry Dwa Teatry 2023 Dwa Teatry 2024 słuchowisko pr poleca

Teatr Polskiego Radia z nowym dyrektorem. Adam Wojtyszko: pracujemy w uczuciach i emocjach

- Każdy rodzaj sztuki, albo czegoś, co stara się w tej materii poruszać, dotyka uczuć i emocji. Naszym podstawowym kodem, partyturą, są te rzeczy, które można przeżyć - mówił w Dwójce reżyser Adam Wojtyszko, który właśnie obejmuje stanowisko dyrektora Teatru Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Teatr Polskiego Radia Adam Wojtyszko Polskie Radio reżyser Jakub Jamrozek Dwójka TEATR KULTURA Janusz Kukuła Dwa Teatry 2024 Dwa Teatry

Teatralne Kraków, Warszawa, Gdańsk i Sopot w "Trójce pod Księżycem"  

W Krakowie – nie po raz pierwszy – Teatr Słowackiego w roli głównej. Po pierwsze natomiast – Krzysztof Głuchowski jest nadal dyrektorem tej wyjątkowo aktywnej w ostatnich latach krakowskiej sceny. Czas odwoływania dyrektora ze stanowiska zakończony!
Zobacz więcej na temat:  KULTURA TEATR Teatr im. Juliusza Słowackiego Wesele Stanisław Wyspiański Maja Kleczewska Krzysztof Głuchowski Agata Duda-Gracz Agnieszka Przepiórska Krzysztof Warlikowski John Maxwell Coetzee Jerzy Andrzejewski Teatr Wybrzeże Sopot Scena Teatralna Trójki Wojciech Fułek Barbara Marcinik Wojciech Dorosz Trójka Dwa Teatry 2024