Polskie Radio
Section05
imigranci w Europie

"Timmermans i Verhofstadt chcą rządzić naszym krajem"

Sześciu europosłów Platformy Obywatelskiej głosowało za przyjęciem rezolucji Parlamentu Europejskiego krytykującej Polskę. – To haniebne zachowanie (…). Niektórzy politycy zachowują się w sposób, który urąga przyzwoitości – komentował w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji.
Zobacz więcej na temat:  Mariusz Błaszczak Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Platforma Obywatelska Parlament Europejski Prawo i Sprawiedliwość Marsz Niepodległości uchodźcy imigranci w Europie

Dwa lata rządów PiS. Mariusz Błaszczak o działaniu MSWiA

Minister spraw wewnętrznych i administracji, Mariusz Błaszczak, oświadczył, że zależy mu na tym, aby Polacy byli bezpieczni. Podsumowując dwa lata swojej pracy na czele resortu, skrytykował politykę migracyjną Unii Europejskiej, która, jak powiedział, „kończy się zamachami terrorystycznymi”. W Polskim Radiu 24 komentarz Karola Gaca z „DoRzeczy.pl”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mariusz Błaszczak Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji rząd Beaty Szydło imigranci w Europie terroryzm PiS Prawo i Sprawiedliwość

„Tęsknota” Gaëla Faye’a. „To odpowiedź na dzisiejsze wydarzenia”

„Tęsknota” jest literackim debiutem znanego muzyka francuskiej sceny hip-hopowej Gaëla Faye. To inspirowana osobistymi doświadczeniami autora historia chłopca, którego dzieciństwo zostało naznaczone ludobójstwem w Rwandzie i wojną domową w Burundi. Książka nad Loarą była nominowana do najważniejszych nagród literackich, była też polskim wyborem Nagrody Goncourtów. W audycji Warto Czytać opowiadała o niej jej tłumaczka Katarzyna Marczewska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rwanda książki ludobójstwo uchodźcy imigranci w Europie

"Wciąż podnosimy sprawę zwrotu wraku Tu-154"

- Polska jest atakowana przez Unię Europejską za to, że nie chcieliśmy przymusowej relokacji islamskich imigrantów, za sukcesy gospodarcze i kwestię chrześcijaństwa – stwierdził w audycji 24 Pytania wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak. Odniósł się w ten sposób m.in. do kwestii pomnika Jana Pawła II we Francji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jan Dziedziczak Ministerstwo Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski katastrofa w Smoleńsku Unia Europejska uchodźcy imigranci w Europie Francja chrześcijaństwo

Państwa UE pomogą Włochom zamknąć centralny szlak migracyjny

„Szefowie państw UE zaoferowali podczas szczytu w Brukseli dodatkowe wsparcie dla Włoch; jest szansa na zamknięcie szlaku migracyjnego w centralnej części Morza Śródziemnego” - poinformował szef Rady Europejskiej Donald Tusk. O szczycie UE w Brukseli mówił w audycji Świat w Powiększeniu prof. Marek Kozak, europeista z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Włochy Unia Europejska imigranci w Europie uchodźcy Morze Śródziemne Libia