Polskie Radio
Section05
imigranci w Europie

"Polska może zawsze liczyć na Węgry w debatach w UE"

- Jeśli kiedykolwiek Polska zostanie poddana jakiejś procedurze oskarżenia w Unii Europejskiej czy w innych organizacjach, zawsze może liczyć na Węgry. Będziemy zawsze głosować przeciwko sankcjom, karom dla Polski, bo uważamy to za podwójne standardy – powiedział minister spraw zagranicznych Węgier Péter Szijjártó. Odniósł się w ten sposób do zapowiedzianego przez wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej uruchomienia specjalnej procedury wobec Polski.
Zobacz więcej na temat:  Węgry Unia Europejska Komisja Europejska sankcje Unii Europejskiej imigranci w Europie POLSKA

Policja w biurach organizacji kobiecych. Szef MSWiA ocenia

W środę funkcjonariusze policji weszli do siedziby Centrum Praw Kobiet w Warszawie oraz do jego biur w Gdańsku i Łodzi, a także do siedziby Lubuskiego Stowarzyszenia na rzecz Kobiet BABA. Obie organizacje informowały na Facebooku, że zabezpieczono m.in. komputery oraz dokumentację projektów współfinansowanych ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości w latach 2012-2015.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy imigranci w Europie

Relokacja uchodźców: decyzja wygasa, zasady obowiązują dalej

We wtorek wygasła decyzja o relokacji przez państwa UE uchodźców z Grecji i Włoch. Od początku budziła ona ogromne kontrowersje. Ostatecznie udało się przenieść znacznie mniej osób niż zakładano. Nowego obowiązkowego rozdzielnika nie będzie. Komisja Europejska zaproponowała przyjęcie kolejnych 50 tysięcy uchodźców przez unijne kraje, ale na zasadzie dobrowolności, a nie zobowiązania. O relokacji w Polskim Radiu 24 mówiła dr Marta Pachocka ze Szkoły Głównej Handlowej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 imigranci w Europie Komisja Europejska Unia Europejska emigracja uchodźcy

KE: dobrowolne przyjmowanie uchodźców

Komisja Europejska zaproponowała przyjęcie kolejnych 50 tysięcy uchodźców przez unijne kraje, ale na zasadzie dobrowolności, a nie zobowiązania. W Brukseli opublikowano nowe propozycje  dotyczące problemu migracji. O relokacji w audycji Świat w Powiększeniu mówili Piotr Kowalczuk (korespondent Polskiego Radia w Rzymie) i dr Bartłomiej Nowak (szef Katedry Stosunków Międzynarodowych Akademii Finansów i Biznesu Vistula).
Zobacz więcej na temat:  uchodźcy Unia Europejska Komisja Europejska imigranci w Europie