X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
kancelaria prezydenta

Spotkanie szefa gabinetu prezydenta z ambasador Izraela

Każdy, kto używa dla Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady Auschwitz-Birkenau i innych obozów kłamliwego terminu "polski obóz śmierci" nie tylko bezcześci pamięć jego ofiar, ale także zatruwa świadomość kłamstwem, co powinno być piętnowane i karane - przekazała w oświadczeniu Kancelaria Prezydenta. Jutro ma dojść do spotkania szefa gabinetu prezydenta z izraelską ambasador w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Holokaust kancelaria prezydenta Izrael

"W Polsce nie ma miejsca na neofaszyzm i neokomunizm"

– Jest to rzecz, którą należy potępić i bezwzględnie ścigać – powiedział Andrzej Dera, minister w Kancelarii Prezydenta RP.  W audycji „Jeden na Jednego|” odniósł się w ten sposób do reportażu telewizyjnego, który pokazuje propagowanie nazizmu przez jedną z polskich organizacji. Ponadto w audycji skomentował również najważniejsze wydarzenia z polskiej sceny politycznej z ostatnich dni.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 faszyzm Andrzej Dera kancelaria prezydenta prokuratura totalitaryzm przestępczość nazizm POLSKA

"Wiele rzeczy udało się zrobić, wiele jest do zrobienia"

- Prezydent Andrzej Duda wyrażał swoje oczekiwanie i jak się wydaje, zostanie ono zaspokojone. Prezydent mówił, że chciałby by zmiany w rządzie następowały w miarę szybko i by nie był to niekończący się serial, ale merytoryczna decyzja i przystąpienie do realizacji kolejnych zadań – powiedział wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Odniósł się w ten sposób do rekonstrukcji rządu, która – jak poinformowała rzeczniczka rządu – ma się zakończyć we wtorek.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Paweł Mucha Andrzej Duda Mateusz Morawiecki rekonstrukcja rządu kancelaria prezydenta

„Sąd Najwyższy nie przyjmuje 70 proc. skarg kasacyjnych"

W środę późnym wieczorem Sejm przeprowadził I czytanie zgłoszonych we wrześniu przez prezydenta Andrzeja Dudę projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i noweli ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa, w miejsce zawetowanych w lipcu ustaw autorstwa posłów PiS. PO i Nowoczesna chcą odrzucenia w I czytaniu projektu ustawy o Sądzie Najwyższym oraz projektu o KRS. O reformie sądownictwa mówił w Polskim Radiu 24 mec. Jacek Bąbka z Fundacji Badań nad Prawem.
Zobacz więcej na temat:  Sąd Najwyższy reforma sądownictwa Krajowa Rada Sądownictwa Andrzej Duda kancelaria prezydenta PiS