Polskie Radio
Section05
Robert Tekieli

Prof. Dudek: żadna dyktatura nie może funkcjonować bez pewnej formy cenzury

- Istotą myślenia cenzorów w państwach totalitarnych było to, że należy eliminować informacje nie tylko te, które wprost zagrażały istniejącemu ustrojowi, bo to jest oczywiste, ale że trzeba również eliminować wszystko to, co mogłoby wzbudzić niepokój, wątpliwości co do tego, że żyje się w ustroju najlepszym z możliwych - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Antoni Dudek (politolog, historyk, UKSW).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PRL Robert Tekieli Polskie Radio 24 cenzura

Tekieli: na Ukrainie codziennie giną dzieci, a gwałt jest formą zarządzania podbitą społecznością

- Każdy, kto pochyla się z troską nad pewnymi realnymi problemami obywateli rosyjskich, zapomina o kontekście tego, że na Ukrainie codziennie giną dzieci, że tam są mordowani ludzie na ulicach, że tam gwałt jest formą zarządzania podbitą społecznością, że stamtąd wywozi się miliony ludzi - powiedział w Polskim Radiu 24 Robert Tekieli, komentator.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Robert Tekieli Mirosław Skowron ŚWIAT Europa Rosja Ukraina wojna 2022 wojna na Ukrainie

Robert Tekieli: toczy się wojna, której elementem jest atak na Kościół katolicki

- Watykan to jedyna realna przeszkoda na drodze rewolucji miażdżącej narody i rodzinę - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Robert Tekieli. - Na świecie toczy się wojna, której jednym z elementów jest atak na Kościół i jeśli ktoś nie widzi tego procesu, to trudniej mu zrozumieć, dlaczego georadary wykryły ludobójstwo katolickie, którego nie było - dodał, nawiązując do pielgrzymki papieża do Kanady.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Tekieli Mirosław Skowron Kościół katolicki katolicyzm Kanada społeczeństwo

Nawet 5 tys. kościołów we Francji do wyburzenia. Tekieli: państwo praktycznie ateistyczne

- Jeśli przyjrzymy się tej sytuacji z bliska, to wbrew pozorom kościoły, które podlegają państwu, które zostały zrabowane Kościołowi przez francuskie państwo, z nimi jest lepiej niż z tymi, które po 1905 roku zostały wybudowane, ponieważ one są na utrzymaniu społeczności wiernych - mówił w Polskim Radiu 24 publicysta i komentator naszej anteny Robert Tekieli.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Robert Tekieli Mirosław Skowron ŚWIAT Francja Kościół aktualności katolickie ateizm

Robert Tekieli: kryzys migracyjny na granicy z Białorusią był etapem przygotowań do wojny na Ukrainie

- Cały system elektroniczny to jest już zupełnie coś innego, niż nam się wydaje na pierwszy rzut oka. Ta zapora ma być inteligentna. Chodzi o cały zintegrowany system, gdzie zapora fizyczna jest mniej ważnym komponentem - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Tekieli. 
Zobacz więcej na temat:  Magdalena Złotnicka Polskie Radio 24 ŚWIAT Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 Białoruś Robert Tekieli

Dr Gasztold: Polska odegrała ważną rolę we wspieraniu Wietnamu Północnego

- W okresie Polski Ludowej komunistyczne władze wiele razy podejmowały, często bardzo skomplikowane, akcje dostarczania pomocy wojskowej, która trafiała do już istniejących państw komunistycznych, także do takich, które ten komunizm próbowały budować - mówił w Polskim Radiu 24 dr Przemysław Gasztold (Akademia Sztuki Wojennej).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Robert Tekieli komunizm USA wojsko Stany Zjednoczone Związek Radziecki

Konflikt na Ukrainie a nauczanie Wyszyńskiego. Dmitrowicz: prymas jednoznacznie potępiłby wojnę

- Myślę, że to byłby bardzo głośny, bardzo mocny, ale też bardzo jednoznaczny głos potępienia tego, co się tam dzieje. Głos pomocy, głos ratunku - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Dmitrowicz, dyrektor Muzeum Jana Pawła II i prymasa Wyszyńskiego, pytany o to, jak dziś reagowałby kard. Stefan Wyszyński na trwającą na Ukrainie wojnę.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Robert Tekieli Piotr Dmitrowicz POLSKA Stefan Wyszyński wojna 2022 II wojna światowa HISTORIA Ukraina

"Myślę, że to nie koniec bardzo twardych negocjacji". Tekieli o wizycie szefowej KE w Polsce

- Mechanizm związany z KPO jest tylko i wyłącznie próbą wymuszenia. Krajowy Plan Odbudowy to są tak potężne pieniądze, że od pewnego czasu jesteśmy po prostu szantażowani przez UE - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Tekieli (komentator, publicysta).   
Zobacz więcej na temat:  Europa serwis wschodni Polskie Radio 24 Robert Tekieli Magdalena Złotnicka Ursula von der Leyen POLSKA Komisja Europejska Polska w Unii Europejskiej

"Pewnym poglądom przysługuje taryfa ulgowa". Filip Memches o wpisie działacza Partii Razem

- Świadczy to o tym, że pewnym poglądom w przestrzeni publicznej w gruncie rzeczy przysługuje taryfa ulgowa, a pewnym jednak nie - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Filip Memches z TVP, komentując twitterowy post Samuela Nowaka, który jest rzecznikiem prasowym Instytutu Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także działaczem Partii Razem.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Filip Memches Robert Tekieli społeczeństwo aborcja Uniwersytet Jagielloński

"Chciał wskazać swoich opraców". Historia Emila Barchańskiego - najmłodszej ofiary stanu wojennego

Emil Barchański był mocno torturowany po zatrzymaniu, ale potem - z racji wieku - został wypuszczony. Na rozprawie w maju 1982 roku zadeklarował, że może wskazać swoich oprawców, którzy go torturowali. Miał to zrobić na kolejnej rozprawie miesiąc później. Na niej się nie zjawił, bo już nie żył - mówił w Polskim Radiu 24 historyk prof. Patryk Pleskot.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Robert Tekieli Patryk Pleskot HISTORIA PRL służba bezpieczeństwa stan wojenny śmierć sąd