X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
leki refundowane

Kulisy Spraw: Leki za miliony złotych wywiezione za granicę

W maju 2018 roku agenci CBA z Białegostoku rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, która w ramach tzw. odwróconego łańcucha dystrybucji nielegalnie skupiła w latach 2017-2018 z aptek na terenie całego kraju niezbędne dla ratowania życia leki warte co najmniej 100 milionów złotych z przeznaczeniem do ich wywozu za granicę Polski wbrew zakazowi. O skomplikowanym procederze mówił w audycji Kulisy Spraw w Polskim Radiu 24 mgr farm. Marcin Wiśniewski, prezes Związku Aptekarzy Pracodawców Polskich Aptek.
Zobacz więcej na temat:  Mafia leki refundowane apteka POLSKA CBA medycyna farmacja Polskie Radio 24

Jak lobbyści firm farmaceutycznych naciskają na urzędników?

- Zamiast pieniędzy na robienie koło ciebie czarnego PR, taniej będzie wynająć Czeczeńca - usłyszał kilkanaście lat temu jeden z byłych ministrów zdrowia, gdy okazało się, że jeden z leków promowanych przez firmę farmaceutyczną nie znajdzie się na liście refundacyjnej Ministerstwa Zdrowia. W audycji "Nisztor Pyta" o tym, jak lobbyści pracujący dla firm farmaceutycznych próbują naciskać na urzędników ministerstwa zdrowia i niszczyć tych, którzy podejmują niekorzystne decyzje dla ich pracodawców.
Zobacz więcej na temat:  farmacja leki refundowane Ministerstwo Zdrowia zdrowie POLSKA lekarz

KE chce ułatwić eksport leków generycznych

Komisja Europejska wychodzi naprzeciw producentom leków generycznych i biopochodnych. Wkrótce eksport takich lekarstw ma być łatwiejszy, a to szansa dla rozwijających się firm z Polski. Komisarz do spraw rynku wewnętrznego Elżbieta Bieńkowska proponuje złagodzenie przepisów dotyczących ochrony patentowej na rynku farmaceutycznym. Propozycją zajmą się teraz unijne rządy i Parlament Europejski.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Europejska farmacja leki refundowane zdrowie

Kulisy dymisji b. wiceministra zdrowia Krzysztofa Łandy

- Moje odejście z resortu zdrowia może wydawać się gwałtowne, ale było dobrze przemyślane i wiązało się z blokowaniem projektów, które prowadziłem. Miało też związek z działalnością tzw. gangu przebierańców. Oni na nagraniach mówili, że szykują akcję medialną przeciwko mnie – mówił w audycji Kulisy Spraw były wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 policja CBA ABW Ministerstwo Zdrowia PiS służby specjalne zdrowie leki refundowane