Polskie Radio
Section05
Marcin Kierwiński

Kiedy ruszy budowa schronów? Szef MSWiA wyjaśnia

- Najważniejsze rzeczy to: budowa schronów i miejsc ukrycia dla ludności, efektywny i dobry system informowania ludności i sprzężenie wszystkich instytucji państwa w tym zakresie, ale także kwestia budowania odporności społecznej, budowa całego systemu informacyjnego, jeśli chodzi o obronę ludności - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Kierwiński, minister spraw wewnętrznych i administracji. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Kierwiński MSWiA służby i bezpieczeństwo Grzegorz Osiecki

Przeszukania ws. Funduszu Sprawiedliwości. Komentarz Ziobry

Zbigniew Ziobro przekazał, że nikt nie utrudniał czynności prokuratury podczas przeszukania jego domu - poinformował portal niezależna.pl. Były minister sprawiedliwości dodał, że nie było żadnej próby kontaktu w związku z planami przeszukania jego domu. Wcześniej o próbie "skontaktowania się z Ziobrą" informowała Prokuratura Krajowa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA MSWiA Marcin Kierwiński Zbigniew Ziobro polityka

Obrona cywilna w Polsce. Szefowie resortów obrony i spraw wewnętrznych przedstawili projekt

Na czele obrony cywilnej stanie minister spraw wewnętrznych i administracji - tak wynika z założeń projektu ustawy o obronie cywilnej. Zaprezentowali ją na konferencji prasowej wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński. Dokument zakłada zaprojektowanie systemu ostrzegania i przewidywania sytuacji niebezpiecznych.
Zobacz więcej na temat:  Władysław Kosiniak-Kamysz Marcin Kierwiński wojsko klęska żywiołowa wojna na Ukrainie

Projekt obrony cywilnej. Poznaliśmy szczegóły

Na czele obrony cywilnej stanie minister spraw wewnętrznych i administracji - tak wynika z założeń projektu ustawy o obronie cywilnej. Zaprezentowali ją na konferencji prasowej wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz oraz minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński. Dokument zakłada zaprojektowanie systemu ostrzegania i przewidywania sytuacji niebezpiecznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojsko Marcin Kierwiński Władysław Kosiniak-Kamysz Ministerstwo Obrony Narodowej

Kto pokieruje obroną cywilną? Zapowiedź szefa MON

Obroną cywilną będzie kierował szef MSWiA Marcin Kierwiński - poinformował wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz. Szefowie resortów obrony oraz spraw wewnętrznych i administracji przedstawili założenia do ustawy o ochronie ludności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcin Kierwiński bezpieczeństwo Władysław Kosiniak-Kamysz Ministerstwo Obrony Narodowej służby i bezpieczeństwo

Kto nowym komendantem głównym policji? Szef MSWiA wyjaśnia

Minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński poinformował w Programie 1 Polskiego Radia, że najpóźniej do końca tygodnia premier podejmie decyzję w sprawie wyboru nowego komendanta głównego policji. Od 22 grudnia ubiegłego roku pełniącym te obowiązki jest inspektor Marek Boroń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji MSWiA Marcin Kierwiński policja policja polska służby i bezpieczeństwo

Obajtek wynajął detektywa za milion? W sieci zawrzało

Premier Donald Tusk we wtorek oświadczył, że w czasie rządów Zjednoczonej Prawicy spółka Orlen wynajęła prywatnego detektywa, który śledził polityków opozycji - obecnych ministrów Marcina Kierwińskiego i Jana Grabica, a także europosła PO Andrzeja Halickiego. Usługa - jak wynika z przedstawionego przez szefa rządu dokumentu - kosztowała ponad milion złotych. W sieci pojawiła się fala komentarzy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Daniel Obajtek Orlen zjednoczona prawica koalicja obywatelska Platforma Obywatelska Marcin Kierwiński Andrzej Halicki Jan Grabiec Donald Tusk detektyw Prawo i Sprawiedliwość Jerzy Dziewulski Bartosz Wieliński inwigilacja Stanisław Gawłowski

Pakt migracyjny UE. Szef MSWiA: Polska go nie popiera

Minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński odniósł się w Brukseli do założeń unijnego paktu migracyjnego, którego Polska nie popiera. Uzasadnił, że to stanowisko wynika z "wyjątkowego położenia geograficznego" naszego kraju. Więcej w relacji brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Marcin Kierwiński Unia Europejska Rada Unii Europejskiej Bruksela migracja Europa Polska w Unii Europejskiej imigranci w Europie kryzys migracyjny Beata Płomecka granica