Polskie Radio
Section05
nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji

Reforma szpitalnictwa. Prof. Fedorowski: należy zachęcać szpitale do współpracy

- W tej chwili Polska Federacja Szpitali uruchomiła konsultacje wewnętrzne, zbieramy opinie od dyrektorów placówek z całej Polski, niezależnie od ich rodzaju i modelu własnościowego, chcemy przygotować bardzo wyważone i konstruktywne stanowisko - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jarosław Fedorowski, prezes Polskiej Federacji Szpitali.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Mirosław Skowron służba zdrowia zdrowie szpital społeczeństwo

"Odrzucenie weta prezydenta nie wchodzi w grę". Marek Wróbel o ustawie medialnej

- Odrzucenie weta prezydenta nie wchodzi w grę, jednak myślę, że pewne uszczelnienie systemu będzie forsowane przez obóz Zjednoczonej Prawicy - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Tomasz Kozłowski z "Faktu". Gośćmi "Debaty poranka" byli również Marek Wróbel z Fundacji Republikańskiej oraz Jakub Pacan z "Tygodnika Solidarność". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 ustawa medialna media TVN Andrzej Duda polityka weto

Prezydenckie weto ustawy medialnej. Bartoszewski: inna decyzja byłaby szkodliwa dla Polski

- Pan prezydent odsyła tę ustawę do Sejmu. W Sejmie nie ma większości 276 posłów. Moim zdaniem Sejm nie będzie rozpatrywał tej ustawy do końca tej kadencji. (...) Może ktoś się przyjrzy jakiejś ustawie medialnej w przyszłości. Ale to jest chwilowo wątpliwe - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PSL Władysław Teofil Bartoszewski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Władysław Teofil Bartoszewski ustawa medialna prezydent Andrzej Duda POLSKA polityka weto

Rzepecki: chciałbym, by Tusk nie zachowywał się arogancko i niegrzecznie wobec prezydenta

Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji trafiła na biurko prezydenta. Opozycja domaga się jej zawetowania. W Programie 3 Polskiego Radia doradca prezydenta Łukasz Rzepecki skomentował działania opozycji i wypowiedzi Donalda Tuska w tej sprawie. Zaapelował, by nie zachowywać się "w sposób arogancki i niegrzeczny w stosunku do urzędu, do pana prezydenta Andrzeja Dudy".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Polskie Radio POLSKA polityka ustawa medialna Bartłomiej Graczak Donald Tusk opozycja Andrzej Duda prezydent

Nowelizacja ustawy medialnej. Kempa: nie może być tak, że Departament Stanu pozwala sobie na instruowanie

- Nie może być tak, co pokazuje też ta sytuacja, że kiedyś Polacy dostawali rozkazy z Kremla, a dzisiaj Departament Stanu pozwala sobie na instruowanie, w jaki sposób mamy w Polsce tworzyć prawo - mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Kempa, europoseł PiS, komentując nowelizację ustawy medialnej. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 media ustawa medialna POLSKA TVN polityka Tadeusz Płużański Beata Kempa

Nowelizacja ustawy medialnej. Maciejewski: media są głównym elementem wojny hybrydowej

- Niechęć do TVN-u nie anuluje argumentów przeciwko temu, żeby jakiekolwiek państwo spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego miało więcej niż 50 proc. udziałów w mediach. Zwłaszcza że dzisiaj, w oficjalnych doktrynach militarnych, media są bardzo ważnym, jeśli nie najważniejszym elementem wojny hybrydowej - mówił w Polskim Radiu 24 Jakub Maciejewski z tygodnika "Sieci". Gościem audycji był także Michał Płociński z "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Płociński media ustawa medialna POLSKA TVN polityka

Nowelizacja ustawy medialnej. Prof. Janusz Kawecki: to koło ratunkowe dla TVN

- Jeśli ktoś poszukuje różnych dróg, żeby ominąć przepisy, to ustawodawca zdecydował się pomóc mu, dać takie koło ratunkowe. I tym kołem ratunkowym są właśnie zapisy mówiące o tym, że ci, którzy dotychczas ustawę o radiofonii i telewizji i jej wymagania zapisane w 2004 roku naruszali, mają jeszcze czas, sześć miesięcy, na dostosowanie do tamtych wymagań - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Janusz Kawecki z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Trzmiel media POLSKA polityka ustawa medialna KRRiT TVN

"Amerykanie są przywiązani do wolności biznesowej". Maliszewski o ustawie medialnej

- Ta ustawa narzuca pewne ograniczenia dla podmiotów, firm amerykańskich w zakresie wolności gospodarczej w Polsce. Amerykanie mają duże przywiązanie do wolności biznesowej i nie zaakceptują takich rozwiązań - mówił w Polskim Radiu 24 Mirosław Maliszewski (PSL). Gościem audycji był również Jerzy Małecki (PiS). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 ustawa medialna polityka polityka zagraniczna USA media TVN wolność słowa Eliza Olczyk Polityka zagraniczna Polski relacje polsko-amerykańskie prawo