Polskie Radio
Section05
Paweł Adamowicz

"Trójka pod księżycem": Szekspir i poezja współczesna w Gdańsku

Nie po raz pierwszy w Gdańsku spotykają się bądź sąsiadują ze sobą renesansowo-barokowy autor dramatów oraz "Sonetów" ze współczesną poezją europejską. 17 kwietnia rozpoczął się 8. Festiwal Europejski Poeta Wolności, organizowany przez miasto Gdańsk i Instytut Kultury Miejskiej. 23 kwietnia Gdański Teatr Szekspirowski będzie obchodził 460. urodziny swojego patrona.
Zobacz więcej na temat:  Teatr Szekspirowski w Gdańsku Jerzy Limon Paweł Adamowicz William Szekspir Europejski Poeta Wolności Monika Herceg Małgorzata Lebda Krzysztof Czyżewski agata grenda Barbara Marcinik Wojciech Dorosz Trójka Gdańsk

PR24 Dożywocie dla zabójcy Pawła Adamowicza. Łukasz Warzecha: trudno było spodziewać się innej decyzji sądu

Stefan Wilmont został prawomocnie skazany na dożywotnie więzienie za zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W Polskim Radiu 24 Łukasz Warzecha zauważył, że wyrok nie zaskakuje. Górną granicą [wyroku] w Polsce za zabójstwo jest właśnie dożywocie. Sąd miał tutaj - jak rozumiem - pełne podstawy, żeby uznać, że właśnie taki wyrok powinien zapaść - mówił publicysta DoRzeczy.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Warzecha POLSKA sądownictwo Gdańsk Paweł Adamowicz zabójstwo

Zabójstwo Pawła Adamowicza. Stefan Wilmont prawomocnie skazany na dożywocie

Sąd Apelacyjny w Gdańsku we wtorek 23.01 utrzymał w mocy wcześniejszy wyrok sądu pierwszej instancji ws. zabójstwa prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Stefan Wilmont został prawomocnie skazany na dożywocie. Sąd jednocześnie zmienił wcześniejsze nieprawomocne uzasadnienie wyroku i uznał, że Adamowicz nie był przypadkową ofiarą oskarżonego.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Adamowicz zabójstwo sąd sądownictwo Gdańsk pomorskie POLSKA

TYLKO U NAS "Nauczył nas, by z szacunkiem do historii, odważnie patrzeć w przyszłość". Dulkiewicz o dziedzictwie Adamowicza

- Paweł Adamowicz nauczył nas, żeby z szacunkiem do historii Gdańska, Pomorza, Kaszubów, Polaków w Gdańsku, odważnie patrzeć w przyszłość - powiedziała w Polskim Radiu 24 prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. - Nasze hasło herbowe: "ani tchórzliwie, ani zuchwale", przekładał na codzienność - inwestycje, rozbudowę miasta, pamiętał też o człowieku - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony pomorskie Paweł Adamowicz Aleksandra Dulkiewicz Przemysław Lis

Msza św. w intencji śp. prezydenta Gdańska. Ks. Kazimierz Sowa o dziedzictwie Pawła Adamowicza

- To nie przypadek, że ostatnie słowa Pawła Adamowicza wypowiedziane tuż przed śmiercią odwoływały się do dobra i do radości dzielenia się tym dobrem z innymi - powiedział w homilii ksiądz Kazimierz Sowa. W gdańskiej Bazylice Mariackiej odprawiono mszę świętą w intencji zamordowanego pięć lat temu prezydenta miasta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk Paweł Adamowicz śmierć

PR24 5. rocznica śmierci Pawła Adamowicza. Ks. Bradtke: liczyliśmy, że ta tragedia popchnie nas do opamiętania się

- Każdy z nas liczył, że ta tragedia popchnie nas do refleksji i opamiętania się. Okazuje się jednak, że ta spirala nakręciła się jeszcze mocniej - powiedział w Polskim Radiu 24 ks. Ireneusz Bradtke, proboszcz Bazyliki Mariackiej w Gdańsku i przyjaciel Pawła Adamowicza.
Zobacz więcej na temat:  Paweł Adamowicz śmierć Gdańsk emocje POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

Premier uczcił pamięć Pawła Adamowicza. "Jego tragiczna śmierć pomaga chronić Polskę od pogardy i nienawiści"

- Dzisiaj staje przed nami wielkie pytanie - w jaką stronę pójdziemy i czy przezwyciężymy tę dramatyczną historię naszego kraju. Czy ulegniemy pogardzie, nienawiści i kłamstwu, czy dziedzictwo Pawła Adamowicza okaże się silniejsze od zła, które rozpleniło się w ostatnich latach w naszej ojczyźnie - powiedział premier Donald Tusk.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk Paweł Adamowicz polityka Gdańsk