Polskie Radio
Section05
plk

Bezpieczny Piątek PLK. "Nie można lekceważyć zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego"

PKP PLK, w ramach kampanii Bezpieczny Przejazd, prowadzi akcję #BezpiecznyPiątek. Jak powiedział rzecznik prasowy spółki, Karol Jakubowski, w każdy wakacyjny piątek na przejazdach kolejowo-drogowych organizowane są spotkania i akcje ulotkowe dla kierowców po to, aby budować kulturę bezpieczeństwa. Dziś będą to 43 przejazdy w całej Polsce.
Zobacz więcej na temat:  wypadek wypadkowość kolej kolejnictwo drogi pociągi PKP plk POLSKA Radio kierowców służby i bezpieczeństwo

Prezydent podpisał nowelę zwiększającą budżet programu Kolej Plus do ponad 11 mld zł. Powstaną nowe połączenia

Prezydent podpisał nowelizację ustawy o komercjalizacji i restrukturyzacji przedsiębiorstwa państwowego "Polskie Koleje Państwowe" - poinformowała w piątek Kancelaria Prezydenta RP. Nowela zwiększa budżet programu Kolej Plus z 5,6 mld zł do ponad 11 mld zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA transport PKP prezydent inwestycje ustawa plk samorząd kolej infrastruktura

Jaki jest stan bezpieczeństwa na kolei? Urząd Transportu Kolejowego przedstawił nowe dane

Ponad 400 skarg dotyczących bezpieczeństwa na kolei wpłynęło w 2020 roku do Urzędu Transportu Kolejowego. To więcej niż w 2019 roku. Na wzrost liczby skarg wpłynęła uruchomiona niedawno aplikacja "Bezpiecznik" za pomocą której można zgłaszać wszelkie incydenty dotyczące bezpieczeństwa na kolei.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kolejnictwo infrastruktura PKP plk bezpieczeństwo POLSKA transport transport publiczny