Polskie Radio
Section05
pociągi

Strajk generalny w Warszawskiej Kolei Dojazdowej. Pasażerów czekają ogromne utrudnienia

Maszyniści Warszawskiej Kolei Dojazdowej przystępują jutro do strajku. Wiceprezydent Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce Sławomir Centkowski zapowiedział, że protest rozpocznie się o 6 rano. Maszyniści, którzy wczesnym popołudniem rozpoczęli rozmowy "ostatniej szansy", żądają podwyżki wynagrodzenia zasadniczego o 800 złotych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pociągi społeczeństwo strajki Warszawa mazowieckie regiony

Kiedy ruszy budowa tunelu dla Kolei Dużych Prędkości pod Łodzią? CPK uzyskał ważne pozwolenie

Centralny Port Komunikacyjny otrzymał zgodę na budowę pod centrum miasta ponad 4-kilometrowego odcinka dla Kolei Dużych Prędkości. W związku z inwestycją od kilku miesięcy wzmacniane są m.in. fundamenty znajdującego się na trasie Łódzkiego Domu Kultury.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA centralny port komunikacyjny pociągi PKP Intercity PKP inwestycje transport logistyka infrastruktura

Wypadek w Budzyniu. Ciężarówka zderzyła się z pociągiem osobowym, jedna osoba nie żyje

Jedna osoba zginęła, a dwie zostały ranne w zderzeniu ciężarówki i pociągu, do którego doszło w środę rano w okolicach Budzynia (pow. chodzieski, woj. wielkopolskie). Poszkodowani to członkowie obsługi pociągu. Trasa kolejowa Poznań-Piła jest zablokowana.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców wypadek policja pociągi samochody straż pożarna wielkopolskie

"Wraz z rozkładem zmieniło się umundurowanie". Pracownicy PKP Intercity w nowych uniformach

Dziesiątego grudnia wszedł w życie nowy rozkład jazdy na kolei. Jeszcze w grudniu pociągi pasażerskie wrócą do Zakopanego. Zwiększy się też liczba połączeń między największymi miastami wojewódzkimi. Okazuje się, że pasażerowie mogą odnotować jeszcze jedną zmianę. Zapowiedział ją państwowy przewoźnik PKP Intercity.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKP Intercity inwestycje kolej pociągi transport