Polskie Radio
Section05
pociągi

Ogólnopolski bilet dla transportu publicznego? Rząd: jesteśmy na etapie sprawdzania

Jeden, bilet komunikacyjny na pociągi, autobusy, tramwaje i metro w całym kraju? Niewykluczone, że wkrótce nie będzie to już jedynie wizja przyszłości. Aktualnie nad takim rozwiązaniem pracuje Ministerstwo Infrastruktury. Miałoby ono usprawnić podróż po kraju. Na razie resort sprawdza, jak funkcjonuje to w innych krajach i pojedynczych miastach.
Zobacz więcej na temat:  Kuba Witkowski Trójka Michał Matus infrastruktura ministerstwo infrastruktury transport publiczny komunikacja miejska podróże pociągi autobus tramwaj

Kolej podwieszana: bezkolizyjna, bezpieczna. Dlaczego więc działa tylko w dwóch krajach?

Kolej podwieszana wydaje się idealnym rozwiązaniem dla miast: jest bezpieczna, bezkolizyjna, niezależna od ruchu kołowego i do tego ekologiczna. Dlaczego więc na większą skalę użytkowana jest jedynie w trzech miastach na dwóch kontynentach?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA technika NAUKA podróże komunikacja miejska transport miejski metro pociągi kolejka Wuppertal Japonia Paweł Turski Witold Lazar Trójka

Prace na linii otwockiej. Nowa jakość kolei aglomeracyjnej

Postępują prace wykończeniowe w sześciu nowych przejściach podziemnych na linii Warszawa Wschodnia - Warszawa Wawer. Układane są płyty granitowe na ścianach i wykonywane posadzki. Rozpoczyna się budowa nowej kładki z windami na Warszawie Olszynce Grochowskiej, która zapewni lepszy dostęp do pociągów. Wartość projektu, to 422 mln zł . Projekt współfinansowany jest ze środków unijnych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura kolej PKP inwestycje pociągi transport publiczny