Polskie Radio
Section05

polityka

Adam Borowski: odkładanie wyborów w nieskończoność nie ma uzasadnienia

- Gdy przeprowadzimy wybory prezydenckie w maju, to przez najbliższe trzy lata będziemy mieć wyborczy spokój. Będziemy mogli skupić się wyłącznie na sprawach gospodarczych, czyli tym, co jest dla Polski teraz najważniejsze - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Borowski ("Gazeta Polska"). Gościem audycji był także Tomasz Kozłowski ("Fakt").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce koronawirus wybory prezydenckie 2020 opozycja Jarosław Gowin Poczta Polska Andrzej Duda

Wojciech Jakóbik: wybór wykonawcy to kamień milowy ku budowie Baltic Pipe

- Baltic Pipe to projekt europejski realizowany nie tylko przez Polaków, ale także przez Duńczyków i Norwegów. Wykonawcami będą Włosi - powiedział w Polskim Radiu 24 Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny BiznesAlert.pl. - Nadrabiamy zaległości i tym razem Baltic Pipe się uda. Jest zielone światło, żeby gazociąg mógł powstać - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA gaz ziemny gaz Baltic Pipe energetyka

"Komentarz dnia": wybory prezydenckie, problemy PO, łzy Szymona Hołowni

Gośćmi Programu 1 Polskiego Radia byli: Jakub Pacan ("Tygodnik Solidarność") i Tomasz Truskawa ("Stowarzyszenie Wolnego Słowa"). Publicyści dyskutowali m.in. o tym, czy 10 maja może nie dojść do wyborów prezydenckich w formie korespondencyjnej i rzekomej dymisji prezydenta, a także o problemach Małgorzaty Kidawy-Błońskiej i Platformy Obywatelskiej oraz o łzach Szymona Hołowni.
Zobacz więcej na temat:  Nasz komentarz Paweł Lisicki wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Szymon Hołownia Małgorzata Kidawa-Błońska

"Do Rzeczy": ludzie Donalda Tuska przekazali Poczcie Polskiej numery PESEL

MSW kierowane przez Bartłomieja Sienkiewicza, zaufanego człowieka Donalda Tuska, latem 2014 r. przekazało Poczcie Polskiej pakiet danych z bazy PESEL olbrzymiej grupy Polaków - donosi "Do Rzeczy". Transfer poufnych danych miał ponoć pomóc urzędnikom w ustaleniu adresów abonentów i ściganiu dłużników.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bartłomiej Sienkiewicz Poczta Polska ochrona danych osobowych pesel abonament głosowanie korespondencyjne

"Od globalizacji do regionalizacji". Prof. Michał Kleiber o skutkach pandemii

- Globalizacja będzie rzadziej używanym słowem, będziemy mówili o regionalizacji i próbowali dobierać sobie partnerów biznesowych, z którymi tworzymy łańcuchy wartości, zarówno produkcji, jak i usług, w sposób, który zwiększy bezpieczeństwo w razie najróżniejszych nieprzewidywalnych kłopotów - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Michał Kleiber, były szef PAN.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Chiny USA ekonomia

Senator PiS: nie zajmujemy się rozporządzeniami, tylko ustawami. Dajmy pracować rządowi

- Senat nie przyjmuje rozporządzeń tylko pracuje nad ustawami. Dajmy pracować rządowi, nie możemy żądać czegoś, do czego nie mamy uprawnień - powiedział podczas posiedzenia senackich komisji Marek Komorowski (PiS). Opowiedział się też za przeprowadzeniem zmian w konstytucji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Senat wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie wybory w Polsce głosowanie korespondencyjne PiS Prawo i Sprawiedliwość

Prof. Henryk Domański: Andrzej Duda wygra wybory bez względu na termin

- Nic nie wskazuje na to, by poparcie dla Andrzeja Dudy miało ulec obniżeniu. Przełożenie się ewentualnej recesji na negatywne oceny dla prezydenta i obozu rządzącego wydaje mi się mało prawdopodobne - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Antoni Trzmiel Henryk Domański wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce kampania prezydencka Andrzej Duda

Przesyłanie i odbieranie korespondencji urzędowej drogą elektroniczną. Projekt w komisji sejmowej

Projekt rządowej ustawy o doręczeniach elektronicznych został skierowany do podkomisji sejmowej. Proponowane przepisy przewidują rozwiązania umożliwiające obywatelom i instytucjom przesyłanie i odbieranie korespondencji urzędowej drogą elektroniczną. Pod względem prawnym e-doręczenia będą traktowane na równi z wysłaniem tradycyjnego listu poleconego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość poczta poczta elektroniczna

Dariusz Standerski: Robert Biedroń dalej prowadzi kampanię wyborczą

- Robert Biedroń dalej funkcjonuje, działa w ramach kampanii wyborczej, w której mówił o przestrzeganiu konstytucji od pierwszego do ostatniego artykułu. [...] Robert Biedroń jeździ, rozmawia, jest wśród ludzi. Kampania dalej trwa - mówił w Programie 1 Polskiego Radia dyrektor programowy Nowej Lewicy Dariusz Standerski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA lewica Magdalena Ogórek Polskie Radio wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 głosowanie korespondencyjne kampania wyborcza Robert Biedroń

"Zagrał va banque". Dr Sergiusz Trzeciak o działaniach politycznych Jarosława Gowina

- W polityce małżeństwa zawiera się najczęściej z rozsądku, nie z miłości. Dlatego nigdy nie należy mówić nigdy i nawet najbardziej egzotyczna koalicja wydaje się możliwa - powiedział dr Sergiusz Trzeciak, ekspert ds. komunikacji strategicznej o ewentualnych scenariuszach stojących przed Jarosławem Gowinem i jego partią.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Magdalena Złotnicka wybory w Polsce Jarosław Gowin wybory prezydenckie Sergiusz Trzeciak Porozumienie Jarosława Gowina koalicja wybory prezydenckie 2020 zjednoczona prawica POLSKA