Polskie Radio
Section05
Robert Biedroń

Opozycja planuje wyprowadzić Polskę ze strefy Schengen? Biedroń: radzę poszukać paszportu

Politycy opozycji apelują na forum Unii Europejskiej o dyskusję w sprawie wiz, o których głośno jest w ostatnich dniach w polskiej przestrzeni publicznej. Wśród rozmów na ten temat przewija się wątek wykluczenia Polski ze strefy Schengen. Podczas jednej z konferencji wspomniał o tym Donald Tusk. Więcej szczegółów przytoczył z kolei Robert Biedroń. Czyżby był to plan opozycji na koniec kampanii wyborczej?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Strefa Schengen opozycja Platforma Obywatelska lewica Robert Biedroń Donald Tusk Róża Thun Marek Miller Marek Belka Włodzimierz Cimoszewicz Unia Europejska koalicja obywatelska polityka wiza wizy kampania wyborcza paszport granica

Nerwowe reakcje opozycji na pytanie o imigrantów. Minister ds. UE: odpowiedź KE potwierdza obowiązkową solidarność

"Przecież właśnie tej szkodliwej propozycji - "obowiązkowej solidarności" - się sprzeciwiamy", napisał na Twitterze Szymon Synkowski vel. Sęk. Minister ds. Unii Europejskiej zareagował w ten sposób na wpis europosła Lewicy Roberta Biedronia, który przekonuje, że "Polska ma prawo być zwolnioną z przymusowej relokacji."
Zobacz więcej na temat:  Robert Biedroń szymon szynkowski vel sęk POLSKA polityka referendum lewica Prawo i Sprawiedliwość

TYLKO U NAS Biedroń ucina spekulacje. "Roman Giertych nie znalazł się na listach paktu senackiego"

– Mogę to ogłosić u pana w Trójce. Tuż po ogłoszeniu wyborów przez prezydenta zamierzamy przedstawić wszystkich kandydatów i kandydatki paktu senackiego. W tym pakcie nie będzie Romana Giertycha – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Robert Biedroń, europoseł i wiceprzewodniczący Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Robert Biedroń lewica Roman Giertych

NASZ NEWS Wiemy, co jest na taśmach poseł Maciejewskiej. "My nie jesteśmy proeuropejscy, my jesteśmy, k***a, antypisowscy"

"My nie jesteśmy prounijni, proeuropejscy, my jesteśmy, k***a, antypisowscy" - takie między innymi słowa mają padać z ust Beaty Maciejewskiej, poseł Lewicy, na nagraniach wykonanych przez swojego byłego współpracownika z biura poselskiego. Beata Maciejewska z tego powodu została zawieszona w prawach członka partii i nie będzie kandydować w wyborach. Partia skierowała też zawiadomienie do prokuratury. Na taśmach, które mają trwać około 36 godzin, pojawią się też uwagi dot. wykorzystania sejmowych środków z tzw. kilometrówki z udziałem dziecka Beaty Maciejewskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Biedroń Włodzimierz Czarzasty polityka PSL

Trela o pakcie senackim: nie wiem dlaczego Biedroń wystosował taki komunikat, rozmowy są kontynuowane

- Rozmowy są trudne, ale one są kontynuowane. Wchodzimy w kluczowy moment tych rozmów. Nie wiem dlaczego Robert Biedroń wystosował taki komunikat - tak o pakcie senackim mówił w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Trela, poseł Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Tomasz Trela Krzysztof Świątek POLSKA polityka lewica Senat wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość Robert Biedroń Sejm sondaże sondaż wybory opozycja

"Niestety, rozmowy zostały zerwane". Robert Biedroń o pakcie senackim

Współprzewodniczący Nowej Lewicy Robert Biedroń potwierdził w poniedziałek w programie "Tłit WP", że "niestety rozmowy dotyczące paktu senackiego zostały zerwane, ze względu na to, że jeden z liderów stwierdził, że sondaże innych ugrupowań opozycyjnych się zmieniły". Jak ujawnił, "lider jednej z partii opozycyjnych" zażądał więcej okręgów wyborczych dla swoich ludzi.
Zobacz więcej na temat:  opozycja wybory POLSKA polityka wybory w Polsce Prawo i Sprawiedliwość Sejm sondaże sondaż koalicja obywatelska Robert Biedroń

Pakt migracyjny. Biedroń: Potrzebna jest europejska solidarność. Za migrantami powinny iść pieniądze z UE

- My jako socjaldemokraci uważamy, że potrzebna jest europejska solidarność. Polskie społeczeństwo wykazało już swoją solidarność, jeśli chodzi o przyjmowanie uchodźców z Ukrainy. Polski rząd natomiast nie zaproponował żadnego rozwiązania w sprawie paktu migracyjnego - podkreślił w Programie 3 Polskiego Radia Robert Biedroń, europoseł Nowej Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Beata Michniewicz Robert Biedroń Unia Europejska migracja Polska w Unii Europejskiej

Biedroń spotkał się z premier Finlandii. "Negocjuje, aby Polki mogły wykonywać tam bezpłatnie aborcję"

- Robert Biedroń był wczoraj na spotkaniu z premierką Finlandii. Zakomunikował bardzo dobrą informację dla wszystkich Polek. Lewica negocjuje z rządem fińskim, aby Polki mogły wykonywać - jeżeli mają takie życzenie i ochotę - bezpłatnie aborcję w Finlandii - podkreślił w Polskim Radiu 24 poseł Nowej Lewicy Tomasz Trela. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Biedroń Nowa Lewica aborcja Tomasz Trela Finlandia

Szczyt UE-Ukraina. Sellin: Ukraińcy od lat udowadniają, że są częścią świata Zachodu

- Ukraińcy od lat udowadniają, że są częścią świata Zachodu i nawet giną za to, żeby tą częścią być - mówił w Programie 3 Polskiego Radia Jarosław Sellin (Prawo i Sprawiedliwość). Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli także Robert Biedroń (europoseł PSSD, Lewica), Marcin Kierwiński (poseł na Sejm RP, Koalicja Obywatelska) oraz Andrzej Zybertowicz (Kancelaria Prezydenta RP).
Zobacz więcej na temat:  Trójka Robert Biedroń Marcin Kierwiński Jarosław Sellin Andrzej Zybertowicz lewica PO PiS polityka Ukraina UE Kijów Beata Michniewicz Unia Europejska ŚWIAT Europa dyplomacja Wołodymyr Zełenski

Propozycje walki z inflacją. Jarosław Sellin: nikt ci nie da tyle, ile obieca ci opozycja

– W ostatnich latach Polacy przekonali się, że w polityce bardzo ważna jest kwestia wiarygodności – mówił w programie "Śniadanie w Trójce" Jarosław Sellin z PiS. Rozmowy dotyczyły zmian podatkowych oraz propozycji walki z inflacją. Gośćmi Beaty Michniewicz byli też: Marcin Kierwiński (Koalicja Obywatelska), Robert Biedroń (Nowa Lewica) oraz Paweł Szrot (Kancelaria Prezydenta).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Beata Michniewicz Trójka Jarosław Sellin Marcin Kierwiński Robert Biedroń Paweł Szrot podatki rząd wojna 2022 wojna na Ukrainie polska pomoc Unia Europejska sankcje inflacja

"Trele-morele, to dziaderskie na maksa". Obietnica Tuska nie przypadła do gustu Biedroniowi

"Trele-morele, to dziaderskie na maksa. Związki partnerskie w 2021 r. Pamiętam, 10 lat temu Donald Tusk też obiecywał, że jak obejmie władzę, to będą związki partnerskie" - tak europoseł Lewicy Robert Biedroń skomentował zapowiedź lidera PO Donalda Tuska, że jeżeli będzie stał na czele większości parlamentarnej, to jedną z pierwszych jego decyzji będzie zgoda na związki partnerskie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Donald Tusk granica związki partnerskie Afganistan Robert Biedroń

Biedroń o wypowiedzi Frasyniuka: to język obcy mi w życiu publicznym, ale zgadzam się całkowicie z postawioną tezą

- To jest język obcy mi w życiu publicznym, ale zgadzam się całkowicie z postawioną przez Władysława Frasyniuka tezą - powiedział europoseł Lewicy Robert Biedroń. W jego ocenie, dziś mamy do czynienia z sytuacja, gdzie "ciężko odróżnić służbę wojskową od służby partii".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Biedroń lewica Władysław Frasyniuk wojsko straż graniczna imigranci w Europie imigracja Białoruś polityka