Polskie Radio
Section05
Robert Biedroń

Lewica kontra Zielony Ład. Biedroń: trzeba bronić człowieka

- Zielony Ład trzeba tak skroić, by służył ludziom - tym, do których jest adresowany - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia europoseł Lewicy Robert Biedroń. - To prawie dwa biliony euro, z których albo Polska skorzysta i np. będziemy płacili niższe rachunki, będziemy jeździli lepszymi, bardziej ekologicznymi i tańszymi w eksploatacji samochodami i mieszkali w domach docieplonych za europejskie pieniądze, albo niczego nie będzie - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA lewica ekologia Fit for 55 Karol Surówka

Intryga na Lewicy przed wyborami do PE. "Tli się bunt"

Listy Nowej Lewicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego poznamy oficjalnie w sobotę 27 kwietnia - wiadomo, że chęć startu wyrazili m.in. Włodzimierz Cimoszewicz i Marek Belka - ale w szeregach ugrupowania dochodzi już do zgrzytów. Niektórzy jego przedstawiciele zarzucają wiceprzewodniczącemu Robertowi Biedroniowi, że stosuje zabiegi, które mają uprzywilejować kosztem innych działaczy jego życiowego partnera Krzysztofa Śmiszka - donosi portal Onet.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka lewica Nowa Lewica Krzysztof Śmiszek wybory do Parlamentu Europejskiego wybory w Polsce Europarlament

TYLKO U NAS 35-godzinny tydzień pracy. Biedroń zapowiada projekt. "Kwestia tygodni"

Współprzewodniczący Nowej Lewicy Robert Biedroń zapowiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia złożenie w Sejmie projektu dotyczącego wprowadzenia 35-godzinnego tygodnia pracy. - To kwestia kilku tygodni - oświadczył i wskazał, że szef rządu "dość życzliwie" odnosi się do tej inicjatywy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rynek pracy czas pracy praca Nowa Lewica Rząd Donalda Tuska społeczeństwo

Wybory samorządowe. Trwają rozmowy ws. koalicji PO-Nowa Lewica. Decyzje zapadną do końca stycznia

- Rozmowy o stworzeniu wspólnej koalicji w wyborach samorządowych między Platformą Obywatelską a Nową Lewicą już się rozpoczęły. Władze regionalne do końca stycznia przedstawią w tej kwestii swoje propozycje - powiedział w sobotę minister nauki, wiceprzewodniczący Nowej Lewicy Dariusz Wieczorek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka lewica Platforma Obywatelska Donald Tusk Włodzimierz Czarzasty wybory samorządowe wybory

Robert Biedroń o pakcie migracyjnym: będzie jednym z najbardziej restrykcyjnych

– To jeden z najbardziej restrykcyjnych paktów migracyjnych, jakie będą funkcjonowały na świecie. To m.in. bardzo mocny system pilnujący, kto zostanie wpuszczony na teren UE – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Robert Biedroń, współprzewodniczący i europoseł Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska prawo imigranci w Europie kryzys migracyjny ŚWIAT Europa Trójka Parlament Europejski

"Ustawa wiatrakowa" procedowana osobno. Zapadła decyzja polityków opozycji

- Na najbliższym posiedzeniu Sejmu procedowana będzie ustawa dotycząca zamrożenia cen energii, a ustawa o turbinach wiatrowych będzie prowadzona osobno - zapowiedział we wtorek współprzewodniczący Nowej Lewicy Robert Biedroń. - Podjęliśmy decyzję, że te dwie sprawy zostaną rozdzielone - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA legislacja lewica energetyka elektrownie wiatrowe afera wiatrakowa polityka

"Unieważnienie wyroku TK" w umowie koalicyjnej. Fala komentarzy. "W ten sposób daleko nie zajedziemy"

"To błąd", "z taką praworządnością daleko nie zajedziemy", "ustawą znieść wyrok!" - to tylko niektóre z licznych komentarzy, odnoszących się do zapisów umowy koalicyjnej Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy. Okazuje się bowiem, że jednym z zobowiązań jest "unieważnienie wyroku Trybunału Konstytucyjnego".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka internet Donald Tusk Platforma Obywatelska koalicja obywatelska PSL Polska 2050 lewica Władysław Kosiniak-Kamysz Szymon Hołownia Włodzimierz Czarzasty

Opozycja planuje wyprowadzić Polskę ze strefy Schengen? Biedroń: radzę poszukać paszportu

Politycy opozycji apelują na forum Unii Europejskiej o dyskusję w sprawie wiz, o których głośno jest w ostatnich dniach w polskiej przestrzeni publicznej. Wśród rozmów na ten temat przewija się wątek wykluczenia Polski ze strefy Schengen. Podczas jednej z konferencji wspomniał o tym Donald Tusk. Więcej szczegółów przytoczył z kolei Robert Biedroń. Czyżby był to plan opozycji na koniec kampanii wyborczej?
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Strefa Schengen opozycja Platforma Obywatelska lewica Donald Tusk Róża Thun Marek Miller Marek Belka Włodzimierz Cimoszewicz Unia Europejska koalicja obywatelska polityka wiza wizy kampania wyborcza paszport granica