Polskie Radio
Section05
Robert Biedroń

Robert Biedroń: dzisiaj już nie ma hegemona na opozycji, widać to nie tylko w sondażach

- Wspieraliśmy rząd w wielu dobrych rozwiązaniach, ale wszędzie tam, gdzie rząd nie będzie sobie radził, jako Lewica będziemy krytykować - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia kandydat na prezydenta Robert Biedroń, odnosząc się do tematu terminu wyborów i ewentualnego wniosku opozycji o zmianę konstytucji.
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie 2020 wybory prezydenckie polityka konstytucja Koronawirus w Polsce Robert Biedroń POLSKA lewica Katarzyna Gójska

Kidawa-Błońska zawiesza kampanię. Szef sztabu Biedronia: to polityczna emerytura

- Wycofanie się z aktywności jako kandydatka i skupienie na mandacie poselskim to jest jak polityczna emerytura, symboliczny zjazd do Sulejówka - ocenił decyzję Małgorzaty Kidawy-Błońskiej Tomasz Trela, szef sztabu kandydata Lewicy na prezydenta Roberta Biedronia. Do pomysłu odnieśli się też inni kandydaci.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kampania wyborcza wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce Małgorzata Kidawa-Błońska Robert Biedroń Szymon Hołownia Marek Jakubiak Krzysztof Bosak Władysław Kosiniak-Kamysz

Kidawa-Błońska: projekt liberalizujący prawo aborcyjne nie znajdzie poparcia w Sejmie

- Taka ustawa nie znajdzie poparcia w Sejmie, natomiast może ona spowodować, że znajdzie poparcie ustawa, która zaostrzy tę obowiązującą - podkreśliła kandydatka KO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska, komentując projekt Roberta Biedronia liberalizujący przepisy aborcyjne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Małgorzata Kidawa-Błońska aborcja Sejm kampania wyborcza Robert Biedroń wybory prezydenckie 2020

Robert Biedroń: to, że KO i Konfederacja nie chcą, by Sejm pracował zdalnie, jest dla mnie niezrozumiałe

– Nie rozumiem PO, zwłaszcza, że w Parlamencie Europejskim poparli wniosek o zmianę regulaminu. To kontynuacja opozycji totalnej. Dziś wrogiem jest koronawirus, który nie ogląda się na interesy partyjne. – powiedział w Programie Trzecim Polskiego Radia prezes partii Wiosna i kandydat na prezydenta Robert Biedroń.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce Robert Biedroń Wiosna Roberta Biedronia lewica

TYLKO U NAS Biedroń chce jechać do Chin "bo jest tanio". Czarnecki: ryzykuje życiem innych Polaków

Kandydat Lewicy na prezydenta Robert Biedroń oświadczył, że nie boi się koronawirusa i razem ze swoim partnerem zamierza wybrać się do Chin. - W ten sposób ryzykuje życiem innych Polaków - uważa w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Po tym, jak na kandydata Lewicy spadła fala krytyki ze strony przedstawicieli innych partii, odciął się on od swojej własnej wypowiedzi. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Biedroń Karol Karski koronawirus

SONDAŻ Andrzej Duda zyskuje, Kidawa-Błońska traci. 71 dni do wyborów prezydenckich

Za 10 tygodni, w niedzielę 10 maja, Polacy wybiorą się do urn i wybiorą prezydenta. Jak wynika z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda może liczyć 43 proc. głosów. Na kandydatkę Koalicji Obywatelskiej Małgorzatę Kidawę-Błońską głos oddać chce 24 proc. badanych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 sondaż Andrzej Duda Małgorzata Kidawa-Błońska Szymon Hołownia Robert Biedroń Krzysztof Bosak

Śledztwo ws. fundacji Biedronia. "W grę mogą wchodzić poważne zarzuty korupcyjne"

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowości dotyczących wpłat na fundację założoną przez Roberta Biedronia - Instytutu Myśli Demokratycznej - informuje portal wPolityce.pl. Śledczy mają sprawdzać, czy duża hojność darczyńców fundacji nie wynikała z faktu zatrudnienia ich w spółkach i instytucjach, należących do słupskiego magistratu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Biedroń polityka

Dr Andrzej Anusz o kampanii prezydenckiej: rywalizacja kandydatów KO i PSL będzie najciekawsza

- Władysław Kosiniak-Kamysz pokazał, że na poważnie podejmuje walkę o wejście do II tury. Musi jednak najpierw zabrać wyborców prezydentowi i zderzyć się z wyborcami Małgorzaty Kidawy-Błońskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Andrzej Anusz z Instytutu Józefa Piłsudskiego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 Władysław Kosiniak-Kamysz Małgorzata Kidawa-Błońska koronawirus Andrzej Duda Robert Biedroń Andrzej Anusz Krzysztof Grzybowski

Beata Maciejewska: doświadczenie ambasadora Cioska będzie pomocne Robertowi Biedroniowi

- Dla nas znaczenie ma to, że ambasador Ciosek jest osobą, która ma ogromne doświadczenie, jest dla nas źródłem wiedzy. Jesteśmy dzisiaj Lewicą, czyli zjednoczonymi siłami Wiosny, SLD i Razem w Parlamencie, tworzymy jeden zespół, staramy się, by można było korzystać z dobrych doświadczeń – mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Maciejewska, rzeczniczka sztabu Roberta Biedronia (Wiosna).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka służba zdrowia Robert Biedroń lewica wybory prezydenckie 2020

Poseł Lewicy o kampanii wyborczej Biedronia: łączymy doświadczenie z młodością

- Prof. Marek Belka to kolejna osoba, która dołącza do grona doradców Roberta Biedronia. Każdy, kto dzisiaj ubiegałby się o wysokie stanowisko chciałby, aby  osoby z takim doświadczeniem zawodowym i życiowym mu odradzały – mówił w Polskim Radiu 24 Wiesław Szczepański poseł Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka służba zdrowia Robert Biedroń lewica wybory prezydenckie 2020 Antoni Trzmiel