Polskie Radio
Section05
Prawo i Sprawiedliwość

Rzecznik rządu komentuje wyrok TSUE: wymiar sprawiedliwości jest elementem kompetencji państw członkowskich

Rzecznik rządu Piotr Müller we wtorek w TVP Info, komentując poniedziałkowy wyrok TSUE, powiedział, że "wymiar sprawiedliwości jest elementem kompetencji państw członkowskich". - Będziemy tego bronić, ponieważ uważamy to za jedną z kluczowych rzeczy - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE POLSKA polityka sądownictwo Prokuratura Krajowa Piotr Müller Prawo i Sprawiedliwość PiS

TYLKO U NAS Marsz opozycji czy marsz Tuska? Lider PO ograł antyrządowych sojuszników, ale "nie powiedział nic przełomowego"

- Ten marsz niewiele zmieni, choć wzmocni pozycję Donalda Tuska w ramach opozycji. Proszę przyjrzeć się strukturze tego wydarzenia. Lider PO wystąpił zarówno na początku, jak i na końcu. Cały marsz toczył się wokół niego, wszystko inne było ilustracją - powiedział portalowi PolskieRadio24.pl politolog prof. Kazimierz Kik, odnosząc się do marszu Platformy Obywatelskiej, który 4 czerwca przeszedł ulicami Warszawy.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk opozycja polityka Marek Jurek Kazimierz Kik rząd PiS Prawo i Sprawiedliwość PO Platforma Obywatelska demonstracje PSL Polska 2050 Szymon Hołownia Władysław Kosiniak-Kamysz POLSKA

"Nie ma decyzji, czy będziemy popierać poprawki prezydenta". Müller o komisji ds. wpływów rosyjskich

W poniedziałek w Sejmie rzecznik rządu Piotr Müller mówił, że "nie ma decyzji, czy będziemy popierać poprawki prezydenta Andrzeja Dudy do ustawy o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich". - Nie wykluczam sytuacji, że projekt prezydenta będzie przyjęty - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja polityka komisja śledcza Sejm ustawa Andrzej Duda Piotr Müller Prawo i Sprawiedliwość PiS

"Ten marsz był pułapką na polityków innych ugrupowań opozycyjnych". Krajewski o intencjach Tuska

- Myślę, że ten marsz był typową pułapką ze strony Donalda Tuska zastawioną na polityków innych ugrupowań opozycyjnych. Chodziło o ich zmarginalizowanie - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Krajewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  opozycja PiS Prawo i Sprawiedliwość POLSKA polityka Warszawa społeczeństwo Jarosław Krajewski Samuel Pereira Donald Tusk Platforma Obywatelska

Tomasz Poręba: jestem więcej niż pewien, że PiS zwycięży. Marszami wyborów się nie wygrywa

- Jeżeli będziemy zjednoczeni, damy z siebie wszystko, będziemy realizować swój plan i nie damy się wybić z rytmu, to jestem więcej niż pewien, że Prawo i Sprawiedliwość zwycięży zdecydowanie - powiedział tygodnikowi "Sieci" poseł do Parlamentu Europejskiego, szef sztabu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Poręba.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Poręba polityka Prawo i Sprawiedliwość wybory w Polsce wybory społeczeństwo

"Nienawiść była niesiona na sztandarach". Poseł PiS o antyrządowym marszu opozycji

- Przede wszystkim to był marsz nienawiści, mnóstwo wulgaryzmów i tak naprawdę nienawiść była niesiona na sztandarach - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Joanna Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości. Polityk skomentowała w ten sposób kwestię antyrządowego marszu opozycji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mirosław Skowron Joanna Borowiak społeczeństwo polityka Platforma Obywatelska Prawo i Sprawiedliwość

"Znani, cenieni i szanowani" zapraszali na marsz. Nowy spot PiS odsłania prawdziwą twarz autorytetów opozycji

Do udziału w marszu totalnej opozycji, który odbył się w Warszawie, zapraszały rozmaite osoby. W ocenie organizatorów są to persony cieszące się statusem niekwestionowanych autorytetów. Nowy spot przygotowany przez Prawo i Sprawiedliwość rzuca nieco inne światło na te postacie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska opozycja

PiS odnalazł "zakopane miliardy" Tuska. Programy społeczne z powodzeniem pomagają Polakom

Programy społeczne, które konsekwentnie od początku swoich rządów w 2015 roku realizuje Prawo i Sprawiedliwość, miały zdaniem opozycji zakończyć się tragedią Polski. Tymczasem nic takiego nie nastąpiło, a rządzące ugrupowanie stale rozwija swoją politykę ukierunkowaną na wspomaganie obywateli. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość 500+ pomoc społeczna Rodzina 500+ PiS społeczeństwo 800+

Szydło komentuje zamieszanie wokół Marciniaka. "Ta nagonka to fragment zbiorowej histerii przeciwko Polsce"

"Lewacka nagonka na sędziego Szymona Marciniaka jest tak naprawdę fragmentem tej samej zbiorowej histerii przeciwko Polsce i Polakom, jakiej świadkami od dawna jesteśmy w innych kwestiach. Pan Marciniak został ustawiony pod pręgierzem europejskiej opinii publicznej i nikogo tam nie interesuje jaka jest prawda" - napisała na Twitterze była premier Beata Szydło z Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Beata Szydło Szymon Marciniak Piłka nożna polityka POLSKA Prawo i Sprawiedliwość

PR24 Komisja ds. rosyjskich wpływów. Poseł PiS: debata w PE była oparta na fałszywych przesłankach

Odnosząc się do reakcji Europarlamentu i m.in. komisarza Didiera Reyndersa na decyzję o utworzeniu komisji ds. zbadania wpływów rosyjskich, poseł PiS Patryk Wicher ocenił, że widać "próbę blokowania, zastraszania Polski". - Znowu próbuje się szafować środkami unijnymi, praworządnością - mówił na antenie Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  Parlament Europejski Unia Europejska ŚWIAT Europa Rosja Prawo i Sprawiedliwość Polskie Radio 24

Skandaliczny wpis Tomasza Lisa. Szef MEiN: powinien stanąć przed sądem i odpowiedzieć karnie za swoje słowa

- Taki ktoś, jak Tomasz Lis, który chce wysyłać naszych polityków do komór, powinien stanąć przed sądem i odpowiedzieć za to karnie - skomentował burzę wokół spotu Prawa i Sprawiedliwości minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w "Gościu Wiadomości".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek tomasz lis Prawo i Sprawiedliwość PiS opozycja kampania wyborcza wybory parlamentarne Auschwitz historia Polski

"Jesteście hipokrytami". Tomasz Poręba odpowiada opozycji na krytykę spotu PiS

Europoseł PiS Tomasz Poręba odniósł się na Twitterze do reakcji opozycji nt. spotu PiS. "Oburzeni? Szkoda, że kiedy ikona PO Tomasz Lis wysyłał prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i prezydenta Andrzeja Dudę do komory nie było żadnej reakcji. Dopiero jak to zobaczyliście, to do was dotarło? Jesteście hipokrytami!" - napisał polityk.
Zobacz więcej na temat:  opozycja tomasz lis twitter Prawo i Sprawiedliwość Auschwitz POLSKA polityka

Jarosław Kaczyński ujawnił wyniki wewnętrznych badań PiS. "44 proc. przełoży się na większość"

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił, że jego formacja ma poparcie społeczne powyżej 40 proc., a do samodzielnej większości potrzeba jeszcze kilku, wskazał na 42-44 proc. Jego zdaniem zwiększenie poparcia jest możliwe, jednak potrzeba do tego ciężkiej pracy, wytrwałości i dobrego programu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość wybory w Polsce PiS