Polskie Radio
Section05
rekonstrukcja rządu

Prezes PiS odchodzi z rządu. Terlecki: Jarosław Kaczyński planuje intensywny udział w pracach partii

Wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS odniósł się do kwestii rekonstrukcji rządu po odejściu z niego Jarosława Kaczyńskiego. Na większe zmiany, przyznał Ryszard Terlecki w rozmowie z polskatimes.pl, się nie zanosi. Wskazał też "naturalnego kandydata" na funkcję wicepremiera, którą zwolni prezes Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość Jarosław Kaczyński rekonstrukcja rządu Ryszard Terlecki polityka POLSKA

"Jego mocną stroną jest wszechstronność". Szef sejmowej komisji rolnictwa o Henryku Kowalczyku

Przewodniczący komisji rolnictwa w obu izbach parlamentu pozytywnie odnieśli się do rekonstrukcji rządu, która objęła między innymi urząd ministra rolnictwa i rozwoju wsi. Nowym szefem resortu został Henryk Kowalczyk. Dodatkowo będzie on też pełnił funkcję wicepremiera.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rolnictwo Henryk Kowalczyk rekonstrukcja rządu Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

TYLKO U NAS Rosnące ceny nawozów, ASF, budowa holdingu spożywczego. Nowy minister rolnictwa o wyzwaniach dla polskiej wsi

- Ceny nawozów znacząco podnoszą koszty produkcji, rosną wraz z cenami gazu. To największe wzywanie obecnej chwili. Drugą sprawą jest ASF, będziemy starali się ograniczać chorobę - mówił w Polskim Radiu 24 wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.
Zobacz więcej na temat:  rekonstrukcja rządu POLSKA polityka rząd Mateusza Morawieckiego rolnictwo Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk

Jacek Karnowski o zmianach w rządzie: to rekonstrukcja porządkująca

- Nie możemy mieć pretensji do obozu rządzącego, że stara się równoważyć siły w ramach swojej formacji. Nie wykracza to poza żadne standardy. Tę rekonstrukcję nazwałbym porządkującą - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Karnowski z tygodnika "Sieci". Gościem "Debaty dnia" był także Jakub Majmurek z "Krytyki Politycznej".
Zobacz więcej na temat:  rekonstrukcja rządu rząd premier Mateusz Morawiecki Andrzej Duda zjednoczona prawica POLSKA polityka Polskie Radio 24

"To działanie z myślą, by Polska rozwijała się jeszcze lepiej". Prezydent dokonał zmian w składzie rządu

Prezydent Andrzej Duda na wniosek premiera Mateusza Morawieckiego dokonał zmian w składzie Rady Ministrów. - Pałac Prezydencki jest dla państwa otwarty; staram się, żeby współpraca z rządem układała się jak najlepiej, żebyśmy działali wspólnie - mówił we wtorek do nowo powołanych ministrów prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prezydent Andrzej Duda Piotr Müller rząd rekonstrukcja rządu

"Ma charakter porządkujący". Prof. Jacek Reginia-Zacharski o rekonstrukcji rządu

- Ta sytuacja trochę się przeciągnęła, natomiast wymagała uporządkowania - mówił w Polskim Radiu 24 politolog prof. Jacek Reginia-Zacharski, komentując zbliżającą się rekonstrukcję rządu. Jak stwierdził, wiadomo było, że musi do tego dojść, odkąd koalicję opuścił Jarosław Gowin.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Wąż rekonstrukcja rządu PiS rząd Mateusz Morawiecki zjednoczona prawica POLSKA polityka