Polskie Radio
Section05
Starachowice

Starachowice i hutnictwo. Dotyk historii w Muzeum Przyrody i Techniki

- Historia hutnictwa i przemysłu jest tożsama z historią Starachowic - mówił na antenie Polskiego Radia 24 historyk Paweł Kołodziejski. Audycja "Słowem Niepodległa" gościła w Muzeum Przyrody i Techniki, które jest pierwszym muzeum powołanym do życia w XXI wieku w Polsce. Gośćmi audycji byli również historycy Adam Brzeziński i Zbigniew Bielat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony świętokrzyskie Starachowice muzeum

Były prezydent i wiceprezydent Starachowic przed sądem

W Sądzie Rejonowym w Starachowicach  rozpoczął się proces byłego  prezydenta tego miasta Wojciecha B. i byłego wiceprezydenta Sylwestra K., oskarżonych o niedopełnienie obowiązków w związku z umowami na wywóz śmieci w gminie. W sprawie odpowiadają jeszcze dwie inne osoby.Samorząd ze względu na nieprawidłowo naliczane w latach 2008-2012 stawki za wywóz nieczystości, mógł stracić ok. 3,5 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Starachowice sądownictwo prokuratura POLSKA

Starachowice: szpital pod lupą prokuratury i ministerstwa

Prokuratura Rejonowa w Starachowicach wszczęła z urzędu śledztwo w sprawie wydarzeń w tamtejszym szpitalu, do których doszło 1 listopada. Po pomoc zgłosiła się wówczas będąca w ósmym miesiącu ciąży w pani Izabela, która przestała wyczuwać ruchy swojego dziecka. Po zbadaniu pacjentki lekarze stwierdzili zgon dziecka. Pani Izabela twierdzi, że nie otrzymała należytej opieki. Mimo ogromnego bólu, lekarze odmówili jej podania środków znieczulających, albo przyśpieszających poród. 
Zobacz więcej na temat:  Konstanty Radziwiłł POLSKA prokuratura Starachowice