Polskie Radio
Section05
Starachowice

9. Legenda STARa. PRK na Zlocie Pojazdów Zabytkowych

Od kilku lat pasjonaci marki STAR spotykają się na Zlocie Pojazdów Zabytkowych. Uczestnicy zlotu są w różnych wieku, pochodzą z różnych stron świata i mają różne osobowości, ale łączy ich jedno – miłość do zabytkowych pojazdów! Polskie Radio Kierowców uczestniczy w tym wyjątkowym wydarzeniu, a już dzisiaj na starachowickich drogach odbył się wielki finał zlotu. 
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców patronat Starachowice samochody kierowcy

Rocznica śmierci Jadwigi Kaczyńskiej. Prezes PiS: dzięki pokoleniu mojej matki żyjemy w wolnej Polsce

W Starachowicach upamiętniono 10. rocznicę śmierci Jadwigi Kaczyńskiej. W kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych odprawiono mszę świętą w intencji zmarłej honorowej obywatelki miasta. W mszy uczestniczył Jarosław Kaczyński. Po jej zakończeniu prezes PiS złożył kwiaty przed tablicami w tutejszym Panteonie Pamięci Narodowej. Jak podkreślił po uroczystości, dzięki pokoleniu jego matki żyjemy w wolnej Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Jadwiga Kaczyńska Jarosław Kaczyński Starachowice pamięć

Ogromny pożar w Starachowicach opanowany. Z żywiołem walczyło ponad 120 strażaków

- Ogień został opanowany. Trwa dogaszanie hali magazynowej - przekazał rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski. Pożar wybuchł w hali produkcyjnej firmy Cersanit w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Starachowicach. W akcji gaśniczej wzięło udział ponad 120 strażaków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pożar świętokrzyskie regiony Starachowice straż pożarna

Jarosław Kaczyński: pokolenie mojej mamy przekazało dzieciom patriotyzm

Wicepremier Jarosław Kaczyński powiedział, że pokolenie jego mamy odrzucało komunizm i wpajało swoim dzieciom patriotyczne postawy. Prezes Prawa i Sprawiedliwości był w Starachowicach, gdzie modlił się podczas mszy św. w intencji Jadwigi Kaczyńskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Starachowice Jarosław Kaczyński katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska Jadwiga Kaczyńska Prawo i Sprawiedliwość pamięć

Starachowice i hutnictwo. Dotyk historii w Muzeum Przyrody i Techniki

- Historia hutnictwa i przemysłu jest tożsama z historią Starachowic - mówił na antenie Polskiego Radia 24 historyk Paweł Kołodziejski. Audycja "Słowem Niepodległa" gościła w Muzeum Przyrody i Techniki, które jest pierwszym muzeum powołanym do życia w XXI wieku w Polsce. Gośćmi audycji byli również historycy Adam Brzeziński i Zbigniew Bielat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony świętokrzyskie Starachowice muzeum