Polskie Radio
Section05
Starachowice

Ogromny pożar w Starachowicach opanowany. Z żywiołem walczyło ponad 120 strażaków

- Ogień został opanowany. Trwa dogaszanie hali magazynowej - przekazał rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski. Pożar wybuchł w hali produkcyjnej firmy Cersanit w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Starachowicach. W akcji gaśniczej wzięło udział ponad 120 strażaków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA pożar świętokrzyskie regiony Starachowice straż pożarna

Jarosław Kaczyński: pokolenie mojej mamy przekazało dzieciom patriotyzm

Wicepremier Jarosław Kaczyński powiedział, że pokolenie jego mamy odrzucało komunizm i wpajało swoim dzieciom patriotyczne postawy. Prezes Prawa i Sprawiedliwości był w Starachowicach, gdzie modlił się podczas mszy św. w intencji Jadwigi Kaczyńskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Starachowice Jarosław Kaczyński katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska Jadwiga Kaczyńska Prawo i Sprawiedliwość pamięć

Starachowice i hutnictwo. Dotyk historii w Muzeum Przyrody i Techniki

- Historia hutnictwa i przemysłu jest tożsama z historią Starachowic - mówił na antenie Polskiego Radia 24 historyk Paweł Kołodziejski. Audycja "Słowem Niepodległa" gościła w Muzeum Przyrody i Techniki, które jest pierwszym muzeum powołanym do życia w XXI wieku w Polsce. Gośćmi audycji byli również historycy Adam Brzeziński i Zbigniew Bielat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony świętokrzyskie Starachowice muzeum

Były prezydent i wiceprezydent Starachowic przed sądem

W Sądzie Rejonowym w Starachowicach  rozpoczął się proces byłego  prezydenta tego miasta Wojciecha B. i byłego wiceprezydenta Sylwestra K., oskarżonych o niedopełnienie obowiązków w związku z umowami na wywóz śmieci w gminie. W sprawie odpowiadają jeszcze dwie inne osoby.Samorząd ze względu na nieprawidłowo naliczane w latach 2008-2012 stawki za wywóz nieczystości, mógł stracić ok. 3,5 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Starachowice sądownictwo prokuratura POLSKA