Polskie Radio
Section05
rząd

Dymisja Jarosława Gowina. Kolejni politycy Porozumienia opuszczają rząd

Rezygnację z funkcji sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki zapowiedział też Wojciech Murdzek, członek partii Porozumienie Jarosława Gowina. Wiceministrowie rozwoju, pracy i technologii Iwona Michałek, Andrzej Gut-Mostowy i Grzegorz Piechowiak także podali się do dymisji. Podobnie postąpił Marcin Ociepa (wiceszef MON). Decyzje mają związek z odwołaniem Jarosława Gowina z funkcji w rządzie.
Zobacz więcej na temat:  Porozumienie Jarosława Gowina Ministerstwo Edukacji i Nauki partie polityczne zjednoczona prawica rząd POLSKA polityka

"To działanie w dobrym kierunku". Ekspert BRD o zmianach w prawie o ruchu drogowym

- Dzisiaj jest przyzwolenie społeczne na te poprawki w rozumieniu zmian wysokości kar, które od blisko 20 lat nie ulegały transformacji, i jestem przekonany, że jest to ruch w dobrym kierunku - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Sztal (ekspert BRD, były egzaminator, instruktor nauki jazdy).    
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 przepisy drogowe prawo kierowcy rząd bezpieczeństwo na drodze

Nawet 30 tys. zł grzywny dla piratów drogowych. Będą zmiany w prawie

Rząd w trybie obiegowym przyjął projekt noweli Prawa o ruchu drogowym, który przewiduje m.in. podwyższenie maksymalnej wysokości grzywny za wykroczenia drogowe do 30 tys. zł. - poinformowało Ministerstwo Infrastruktury. Zmiany mają pozwolić na skuteczniejszą walkę z niebezpiecznymi kierowcami.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA prawo kierowcy rząd bezpieczeństwo na drodze przepisy drogowe Radio kierowców GOSPODARKA

Obowiązkowe szczepienia w ramach służby zdrowia? Premier: bardzo poważnie to rozważymy

- Część Rady Medycznej zachęca do tego, żeby szczepienia w ramach służby zdrowia były obowiązkowe. W najbliższym czasie bardzo poważnie to rozważymy - powiedział premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że na razie nie ma dyskusji o powszechnym obowiązku szczepień.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rząd epidemia społeczeństwo zdrowie Koronawirus w Polsce szczepienia służba zdrowia Mateusz Morawiecki

Obostrzenia dla niezaszczepionych? Müller: nie mogę w pełni wykluczyć modelu francuskiego

- To decyzja, która byłaby daleko idąca, ale nie mogę w pełni wykluczyć takiego wariantu - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, pytany o możliwość wprowadzenie w Polsce modelu francuskiego, zgodnie z którym dostęp do niektórych miejsc możliwy jest tylko dla osób zaszczepionych.
Zobacz więcej na temat:  pandemia COVID-19 koronawirus szczepienia zdrowie rząd POLSKA polityka Piotr Müller

"Normalna dla każdego poważnego państwa". Premier o propozycji ustawy medialnej

- Ustawa pozwalająca regulatorowi polskiemu weryfikować to, czy nabycie udziałów dominujących w podmiocie medialnym powinno mieć miejsce czy nie, jest ustawą jak najbardziej normalną dla każdego poważnego państwa - mówił w Krakowie premier Mateusz Morawiecki. Nowelizacja będzie przedmiotem prac sejmowej komisji już we wtorek. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA premier Mateusz Morawiecki rząd media legislacja ustawa medialna