Polskie Radio
Section05
rząd

Politolog o zbliżającej się debacie nt. stanu wyjątkowego: opozycja będzie akcentowała sytuację migrantów

- Wszystkie kwestie są bardzo złożone, ale taka jest logika polityki, że opozycja będzie chciała wykorzystać tę sytuację. Na pewno będzie akcentowała sytuacje migrantów, wolności prasy i przekazów - powiedział w Polskim Radiu 24 Jarosław Wojtas, politolog z Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu.
Zobacz więcej na temat:  granica Białoruś imigranci w Europie Sejm bezpieczeństwo opozycja rząd POLSKA polityka Polskie Radio 24

Ograniczenia związane ze stanem wyjątkowym. W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenia

W czwartek wieczorem w Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie zakresu stanu wyjątkowego w częściach województw przy granicy z Białorusią. Wcześniej rozporządzenie o wprowadzeniu na 30 dni stanu wyjątkowego w 115 miejscowościach Podlasia i 68 miejscowościach Lubelszczyzny wydał prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA rząd stan nadzwyczajny granica Białoruś straż graniczna imigranci w Europie rozporządzenie

Rzecznik rządu o sytuacji na granicy: jesteśmy w stanie realnego zagrożenia

- Nie ma spokojnych czasów, trzeba wyraźnie podkreślić, że jesteśmy w stanie realnego zagrożenia - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, odnosząc się do sytuacji na granicy z Białorusią. Wskazał, że zagrożenie jest związane zarówno z migracją, jak i ćwiczeniami wojskowymi Zapad-2021.
Zobacz więcej na temat:  granica Białoruś straż graniczna Rosja rząd Piotr Müller POLSKA służby i bezpieczeństwo