Polskie Radio
Section05

ŚWIAT

Polskie Radio 24 Koniec konfliktu z Turcją. "Partii Pracujących Kurdystanu znalazła się pod ścianą"

Bojownicy separatystycznej Partii Pracujących Kurdystanu (PKK) rozpoczęli proces składania broni. - Sama ludność kurdyjska, co pokazują najrozmaitsze relacje medialne, jest wyczerpana tym czterdziestoletnim konfliktem i chciałaby już pokoju - mówił w Polskim Radiu 24 Mateusz Chudziak z Zakładu Bliskiego Wschodu i Azji Środkowej (Szkoła Główna Handlowa).
Zobacz więcej na temat:  Turcja PPK Kurdystan Kurdowie

Przerobią lotniskowiec Putina na żyletki? Remont trwał 7 lat

Rosja może zrezygnować z remontu jedynego lotniskowca, Admirała Kużniecowa - donoszą rosyjskie media. Jest w naprawie od siedmiu lat, a w tym czasie doszło do kilku incydentów, w tym pożarów. Rosyjscy eksperci wojskowi przyznają, że jest to już starzejąca się konstrukcja. Z drugiej strony uważają, że ich armia potrzebuje lotniskowców.
Zobacz więcej na temat:  lotnictwo bezpieczeństwo samoloty wojna na Ukrainie Rosja marynarka wojenna Władimir Putin

Fabryki śmierci w Rosji. Pułkownik: one są niezniszczalne

Nie tylko Ukraina, ale i Zachód, pilnie potrzebują tarczy antydronowej. Fabryki dronów Rosji są rozproszone, nie da się zniszczyć tego przemysłu. Patrioty zebrane z całego świata nie wystarczą na kilka takich ataków. A dotychczasowe "partyzanckie" metody walki z dronami wyczerpały się po zmianie taktyki Moskwy. - Przed całą ludzkością stoi wyzwanie, by znaleźć na to odpowiedź. Jest to śmiertelne zagrożenie także dla innych państw - mówi portalowi PolskieRadio24pl płk Serhij Hrabski. Dodaje, że konieczna jest także produkcja min, by powstrzymać Rosję od "mięsnych ataków" piechoty.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina UE Rosja wojsko wojna na Ukrainie NASZ WYWIAD