Polskie Radio
Section05

USA

Discovery to największy amerykański inwestor w Polsce? Raport ekspertów mówi inaczej

W kontekście ustawy medialnej pojawiają się głosy, że TVN - którego właścicielem jest Discovery - to największa inwestycja amerykańska w Polsce i planowana nowelizacja może zaszkodzić relacjom na linii Warszawa-Waszyngton. Zestawienie przygotowane przez Amerykańską Izbę Handlową w Polsce i KPMG pokazuje jednak, że Discovery nie zajmuje czołowych pozycji wśród amerykańskich biznesów w naszym kraju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka ustawa medialna TVN media discovery Stany Zjednoczone firma inwestycje GOSPODARKA

Protesty ws. ustawy medialnej. Suski: podkręcanie atmosfery, taka "ulica i zagranica"

- Donald Tusk staje na czele tego buntu wobec demokratycznie wybranego rządu. Jak się nie da wygrać wyborów demokratycznie, to może trzeba dokonać przewrotu, zabić przeciwnika. To kontynuacja podkręcania atmosfery, taka "ulica i zagranica" - mówił wiceszef klubu PiS Marek Suski, oceniając protesty przeciwko nowelizacji ustawy medialnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka ustawa medialna Marek Suski TVN Prawo i Sprawiedliwość media Donald Tusk

"Przez błędy wywiadu zginęło tysiące cywilów". "NYT" ujawnia tajne raporty ws. wojny na Bliskim Wschodzie

Amerykański dziennik "New York Times" ujawnia tajne akta Pentagonu, z których wynika, że wywiad USA podczas wojny przeciwko terrorystom na Bliskim Wschodzie popełniał poważne błędy przy wskazywaniu celów dla ataków dronów. Dokumenty pokazują wadliwe działanie wywiadu, złe wybieranie celów, przypadki śmierci cywilów w danych latach i rzadkość sytuacji, gdy kogokolwiek pociągnięto do odpowiedzialności - pisze gazeta.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Ameryka Stany Zjednoczone New York Times wojsko misja w Afganistanie Pentagon

Wojciech Reszczyński o nowym ambasadorze USA w Polsce: martwi mnie, że przejął fałszywą narrację

- Polska nie ma problemów z praworządnością, nie ma żadnej dyskryminacji LGBT. Martwi mnie, że przejął fałszywą narrację o Polsce - powiedział w Polskim Radiu 24 o nowym ambasadorze USA w Polsce, Wojciech Reszczyński. Gośćmi audycji byli także Sławomir Jastrzębowski i Andrzej Potocki.
Zobacz więcej na temat:  dyplomacja polityka zagraniczna USA Marek Brzeziński LGBT POLSKA polityka

Które szczepionki na COVID-19 są najbezpieczniejsze? Rekomendacja doradców CDC

Szczepionki na COVID-19 firm Pfizer i Moderny są bezpieczniejsze niż preparat Johnson & Johnson - wynika z opinii komitetu doradczego ekspertów Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC). Rekomendują oni, by pacjenci mający wybór zdecydowali się na właśnie szczepionkę Pfizera lub Moderny zamiast preparatu Johnson & Johnson. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT COVID-19 koronawirus szczepionka Pfizer

Kolejne firmy z Chin na czarnej liście USA. To kara za represje wobec Ujgurów

Departament Skarbu USA zakazał amerykańskim przedsiębiorcom współpracy z ośmioma chińskimi firmami. Zostały one uznane za współodpowiedzialne za biometryczny nadzór i śledzenie mniejszości etnicznych i religijnych w Chinach, głównie Ujgurów zamieszkujących prowincję Sinciang. To kolejna taka decyzja rządu USA. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Chiny Ameryka Ameryka Północna Azja Azja Wschodnia sankcje USA