Polskie Radio
Section05
zatory płatnicze

PROSTO Z BRUKSELI UE walczy z zatorami płatniczymi. Zaostrzenie przepisów

Polska popiera zaostrzenie przepisów dotyczących opóźnionych płatności w transakcjach handlowych. Komisja Europejska zaproponowała skrócenie czasu z sześćdziesięciu do trzydziestu dni. Ta sprawa znajdzie się w agendzie spotkania ministrów do spraw rozwoju i konkurencyjności unijnych krajów w Brukseli
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska POLSKA Komisja Europejska płatności zatory płatnicze

Surowe kary za tworzenie zatorów płatniczych. Tym razem padło na Volkswagena i Solaris

Prezes UOKiK nałożył kolejne kary pieniężne na dwie duże spółki generujące zatory płatnicze. Ukarane podmioty to Volkswagen Poznań - producent samochodów dostawczych oraz Solaris Bus & Coach - producent autobusów. To kolejni przedsiębiorcy działający w szeroko rozumianej branży motoryzacyjnej - zarówno w produkcji, jak i w handlu, którzy zostali ukarani za generowanie zatorów płatniczych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma UOKiK przedsiębiorca zatory płatnicze

Zatory płatnicze to zmora wielu firm. Sprawdź, jak z nimi walczyć

Niemal co 3. przedsiębiorca, który miał w ostatnim półroczu należności przeterminowane o ponad 2 miesiące ocenia, że taka sytuacja jest efektem tego, iż kontrahenci sami nie otrzymują płatności na czas, dlatego opóźniają zapłatę innym. Zadłużenie kumuluje się i przechodzi na następnego przedsiębiorcę. Firmy, które borykają się z zatorami płatniczymi, tracą płynność finansową. Mają też mniejsze możliwości inwestowania w rozwój. Sprawdź, jak chronić przed zatorami płatniczymi swoją firmę.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA wzrost gospodarczy firma zatory płatnicze pieniądze faktura biznes

Ponad 700 tys. zł kary za zatory płatnicze. UOKiK: groziło to niewypłacalnością, a nawet upadłością firm

UOKiK nałożył ponad 700 tys. zł kary na spółkę z branży rolniczej za opóźnione płatności względem kontrahentów. W przypadku trzech innych przedsiębiorców, którzy sami byli ofiarami zatorów płatniczych, UOKiK odstąpił od wymierzenia sankcji finansowych. Urząd poinformował o ukaraniu spółki Farmio zajmującej się głównie przetwarzaniem i konserwowaniem mięsa z drobiu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA UOKiK zatory płatnicze rolnictwo dostawcy

Polskie małe i średnie firmy popierają sankcje nałożone na Rosję i Białoruś. Sprawdź sondaż

Ponad 80 proc. mikro-, małych i średnich firm w Polsce opowiada się za sankcjami gospodarczymi wobec Rosji i Białorusi - wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Sektor MŚP popiera ograniczenia mimo przekonania, że mogą się one niekorzystnie przełożyć na biznes. Badania przeprowadził Keralla Research dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor po dwóch miesiącach wojny rosyjsko-ukraińskiej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firmy sondaż wojna na Ukrainie sankcje zatory płatnicze